Keanu Reeves

Keanu Charles Reeves

8,2
88 295 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Keanu Reeves

Ktoś na Filmwebie ktoś pisał o tym, że podobno cierpi na Syndrom Aspergera. Jest to rodzaj autyzmu, który powoduje problemy w okazywaniu uczuć. Z niedowierzaniem szukam potwierdzonej informacji na ten temat, ale, nie mogę nigdzie znaleźć. Jednak coraz częściej o tym się mówi.
Postanowiłem otworzyć osobną dyskusje specjalnie na ten temat. Wie ktoś może coś więcej na temat tego autyzmu i jak ma się to do Keanu??

Szajba

Szajba czytałam o tym na któryms z topików tutaj. Nie wiem dokładnie na czym to polega ale ktoś tu kiedys pisał ze osoba cierpiąca na to "odłacza" sie na jakis czas od rzeczywistosci,nic nie mowi,jest jakby zamyslona. Nie wiem czy to prawda i nie wiem czy Keanu na to cierpi ale wydaje mi sie ze jego zachowanie,zamkniecie sie w sobie itp wynika bardziej z tego,co przezyl...
Pzdr :*

Perla

Mówisz, o czym innym. Jego "zamknięcie sie w sobie" prawda, że wynika z tego, co przeżył, ale to nie choroba lecz cecha. Ja też byłem bardzo długo zamknięty w sobie i fachowo to by mnie nazwali "introwertykiem" a to, co Keanu może mieć powoduje, że są problemy z okazywaniem uczuć, z brakiem umiejętności okazania ich za pomocą mimiki. Choć nie sprawia mi problemów to co chce nam pokazać, to jakby okazało się prawdą(czego bardzo bym nie chciał) to pewnie, tym co go wiecznie krytykowali zrobiłoby się głupio. Bo to tak samo jakby choremu na zespół downa wrzucano, że jest ?brzydki i durny?

Szajba

Aspergerem interesowałam się, gdy kiedys dyskutowałam z kimś na czacie czy Grissom (Kryminalne zagadki Las vegas) ma tą chorobę.

Tutaj jest więcej wiadomości klinicznych:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Aspergera
Natomiast w serialu w jednym z odcinków postać z silnym Aspergerem cechowała się złymi relacjami ze światem zewnętrznym, które wynikały z braku umiejętności prawidłowego odczytywania reakcji innych ludzi. Postać miała też coś co można nazwać natręctwami: umiłowanie porządku, ograniczone zainteresowania. Grissom sugerował że sam ma lekkiego Aspergera, a jesli widziałeś kiedyś ten serial to wynikało by z niego, że taka osoba może całkiem dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Grissom jest uporządkowany, ma dziwne zainteresowania, uważany jest za ekscentryka, czasami działa tak jakby nie docierały do niego uwagi innych ludzi (ignoruje czyjąć mimikę, reaguje dopiero na komunikat słowny).

Nie sądzę jednak żeby Keanu miał Aspergera. Można z ta chorobą funkcjonować w społeczeństwie ale wątpię, żeby można było być aktorem: aktorstwo wymaga obserwacji innych ludzi, przetwarzania tych informacji i sztuki imitacji. Chory na Aspergera będzie miał problemy przynajmniej z jednym z tych działań.

Jorjan

wierz mi, że można być aktorem z Aspergerem. Zależy jak człowiek funkcjonuje w tym spektrum. wiele wskazuje, że on ma. Nieumiejętność nawiązywania kontaktów w dzieciństwie, odrzucenie przez kolegów ze szkól - to daje do myślenia, bo to typowe dość. Duża często inteligencja powala uzupełnić braki w inny sposób, poprzez naśladownictwo. Tym bardziej Aspegerowiec często może aktorem zostac, a nawet pisarzem.

Szajba

Absolutnie nie zgadzam się z tym, że Keanu jest chory... Nie wiem skąd ludzie wynajdują takie tematy.. Zgroza. A wszytsko to ma źródło w jego skrytości, też na pewno nieśmiałości, widać że męcz go kontakt z mediami - choć w niektórych wywaidach sprawia wrażenie zrelaksowanego i pewnego siebie. Generalnie uważam że z wiekiem coraz lepiej sobie radzi i nie tak łatwo już zbić go z tropu. Facet ceni sobie po prostu życie prywatne i konsekwentnie omija ten temat - jest odbierany jako osoba lubiąca samotność, zamknięta w sobie.. Zgoda, ale on po prostu taki jest - nie wiem skąd pomysł z chorobą...

Alike64

Rozumiem, ale nie odbieraj tego tak, że chcą chcą mu zrobić nazłość :PP

Szajba

Reaguję może tak dlatego żę co chwilę spotykam się z zarzutami na temat Keanu,a to że dziwak a to że samotnik , że wygląda jak bezdomny i powinien wziąć prysznic (to jest już przesada)no i przede wszystkim , że jest drewniany, nie umie grać, ma tylko w zanadrzu 2 "wyrazy twarzy" (ile wyrazów twarzy miał np. Gregory Peck albo Clint Eastwood?), przeczytałam również, że prawdopodobnie ma AIDS ... Ręce opadają... Dlatego ponoszą mnie emocje... Paparazzi robią mu zdjęcia , które potem w prasie brukowej są opatrywane komentarzami w stylu: chory, brudny,pijany Reeves jadł dzisiaj obiad tu czy tam w towarzystwie tajemniczej ( ale starej i brzydkiej) blondynki...

Alike64

Reeves grać umie. A Ci, co go krytykują są po prostu nieświadomi tego, że jego tragedie życiowe miały na to przeogromny wpływ. Bo o ile w Małym Buddzie zagrał po prostu Genialnie czy b. dobrze w Speedzie to po śmierci Rivera zaczął grać właśnie trochę sztywniacko. Powrócił w wielkim stylu w Adwokacie Diabła(wcześniej już nawet świetnie zagrał w Piętno Minesoty - choć film taki sobie) i potem udowodnił Matrixem i jeszcze w Dotyku Przeznaczenia wypadł rewelacyjnie to po śmierci dziecka znowu jego gra osłabła. Ale przecież każdy psychoterapeuta potwierdzi to, co mówię, że tragedie życiowe miały wpływ na jego grę. Nawet Marlon Brando grał już średnio po tym jak syna aresztowano za morderstwo. Odnośnie tego, co napisałaś to myślę, że każdy sławny człowiek jest skazany na takie dziwne poglądy. Wiesz, co mnie denerwuje najbardziej?? Że, dużo osób wyzywa go od pedałów, bo "Nigdy nie miał żony i dziecka". No aż płakać się chce jak czytam takie kretyńskie teksty.
P.S Wybacz z tym e-mailem, ale pocztę sprawdzam rzadko od kiedy Outlock mi nawalił... Odpowiem na e-maila.
Pozdrawiam

Szajba

Masz rację z tym wyzywaniem od pedałów ( ja jestem przekonana że to zazdrość nimi kieruje) i oczywiście zgadzam się że przeżycia mają wpływ na styl gry..Ja też uwielbiam "Małego Buddę", super.

Alike64

Asperger to NIE CHOROBA!!!! To inny sposób odbierania świata.

Szajba

Sorry za dorzucenie nazwiska, którego większość pewnie nie kojarzy, ale o Syndrom Aspergera podejrzewano kanadyjskiego pianistę, Glenna Goulda. W jego przypadku zachowanie było na pierwszy rzut oka bardzo ekscentryczne. Nie wydaje mi się by Keanu był choć trochę podobny w zachowaniu do Goulda, choć z drugiej strony Asperger może się ujawniać w różnym stopniu.

Jorjan

Nie ma dwóch takich samymh osob z Aspergeem. Jedni nieźle funkcjonują, inni są na wskroś. To nie choroba tylko inny odbiór rzeczywistości. U Keanu wiele pasuje do tego syndromu.

Szajba

Napewno nie.Szkoda mówić skąd ludzie biorą takie tematy.Może to poprostu zwykła zazdrość?Żeby pogrążyć człowieka.Nawet jeżeli Keanu był by chory i tak będzie najlepszym aktorem na świecie. ; ).

Szajba

Mam dla Was złą wiadomość! Keanu MA tak zwany zespół Aspergera ( Asperger's Syndrome). Tak się składa iż pracuję w sektorze brytyjskiego health & care. Zajmuję się ludźmi z autyzmem i syndromem aspergera właśnie.
Moje zadanie polega na przystosowaniu ludzi do życia w świecie w jakim my żyjemy. Ludzie znajdujący się w naszym ośrodku są na róznych poziomach zaawansowania choroby, choroby na którą NIE MA LEKARSTWA, ale można nauczyć się z nią żyć. Nauczyć się jak odczytywać tzw body language, nauczyć się jak panować nad "zachowaniem trudnym", nauczyć jak współżyć ze społecznoścą. Keanu z pewnością należy do tej grupy osób, bardzo często był nam stawiany za przykład do opisania jak też Bill Gates, Albert Einstein czy Woody Allen.
Pozdrawiam!

olala_87

Dziewczyno,wez nie klam. Gdybys mowila prawde,ze tam pracujesz to wiedzialabys, iz to nie choroba,a zaburzenie. Moj narzeczony ma to zaburzenie. Ja jestem psychologiem,wiec jak go poznalam to od razu wzielam go do znajomej diagnostki i potwierdzila diagnoze na papierze. Teraz juz 5 lat jestesmy razem i jest ciezko kazdego dnia...

Joanrebel

Zgadzam się z Tobą - to nie choroba, to zaburzenie rozwojowe, a nawet po prostu inny sposób odbioru rzeczywistości. Ale do Keanu pasuje

Szajba

U Keanu Reeves'a oraz z jego siostry Kim stwierdzono w dzieciństwie dysleksję, czyli mieli problem z nauką czytania i pisania. Najprawdopodobniej dlatego tak ciężko mu szło w szkole, do tego nie mógł się dogadać z nauczycielami i wywalali go z paru szkół. Z tego powodu zaczął interesować się sportem i mało brakowało, żeby został zawodowym bramkarzem w hokeja (dostał zaproszenie do sprawdzenia się w drużynie zawodowców). Natomiast inną rzeczą jest to, że często podczas wywiadów (można to zauważyć w wywiadzie w Bydgoszczy z 2012r.) Keanu początkowo nie nawiązuje długiego kontaktu wzrokowego z osobą, z którą rozmawia, ale gdy się przyzwyczai do tej osoby (ja to sobie tak tłumaczę) to się rozluźnia i wszystko już jest ok. Jak zobaczyłam parę takich wywiadów to się zaczęłam nad tym zastanawiać, ale dla mnie to wyglądało jak nieśmiałość, pogrzebałam i okazało się, że np. w dodatkach "Hardball" Diane Lane mówi, że On jest bardzo nieśmiały. Natomiast jaka jest prawda trudno stwierdzić. Różne rzeczy pisali o nim, które prawdą nie były, więc nie polegałabym na pogłoskach. Mam w rodzinie osobę z podejrzeniem zespołu Aspergera, ale to już dłuższy temat i chyba nie na to forum. Pozdrawiam wszystkich fanów :)

ggate

Wielu Aspi uważa się za nieśmiałych b. często. Ale u Keanu wiele wskazuje na ten syndrom. Poczynając od problemów z rówieśnikami w dzieciństwie, poprzez skłonność do unikania ludzi itp. itd.

Szajba

Jesli astrologia dziala, a ja wierze, ze tak, bo troche sie tym interesuje na wlasny uzytek..... Keanu jest absolutnie normalny i zachowuje sie zgodnie z ukladem gwiazd jaki byl na niebie w momencie jego urodzin. Pierwsze co rzuca sie w oczy - ma bardzo dobry uklad gwiazd - co daje mu na starcie (w momencie urodzenia) wielkie szanse na zrobienie kariery.... i faktycznie ja robi od lat, choc wielu jego gra aktorska sie nie podoba i zdobyl nie raz juz maline dla najgorszego filmu. Co do zespolu Aspergera nie bede sie wypowiadac, bo nie mam wiedzy, ALE widzialam program dokumentalny o tym zaburzeniu i nie sadze, zeby Keanu na to cierpial. Jego uklad gwiazd usprawiedliwia jego zachowanie: niesmialosc, wycofanie, upodobanie do samotnosci - to wszystko widac w jego kosmogramie. Jest solarna Panna, w ktorej oprocz Slonca ma Merkurego, Urana i Plutona, w dodatku jest tam tez jego Ascendent - to bardzo podkresla znak Panny, a Panna z zalozenia jest taka troche "sztywna" "od A do Z" "ascetyczna". Keanu to bardzo wrazliwa dusza i jest tu faktycznie niesmialosc - wynika to z podkreslonego mocno znaku Raka - ma w nim Ksiezyc w zlaczeniu z Marsem i Wenus. To bardzo ciepla, serdeczna osoba, bylby fantastycznym ojcem i partnerem dla wlasciwej osoby, choc niesmialym i wymagajacym impulsu idacego od partnerki. Podobaja mu sie kobiety zdecydowanie cieple, rodzinne, o glebokich wartosciach, ale wesole, z jajem, i raczej dominujace! Niesmialosc podkresla u niego dodatkowo Slonce, ktore znajduje sie w 12 domu jego kosmogramu - to dodaje mu dodatkowo wiekszej tajemniczosci i enigmatycznosci, pewnego neptunicznego rozmycia. Ogolnie to osoba bardzo wrazliwa, jestem absolutnie pewna, ze to wysoko rozwinieta dusza, ma fiolet w aurze, wiec nie pociaga go bogactwo ani slawa. Ten kolor doksonale tlumaczy dlaczego woli samotnosc od byle jakiego towarzystwa i dzieje sie to bezwiednie, to nie jest zarozumialstwo. Takie osoby wrecz potrzebuja pobyc same ze soba, zeby naladowac akumulatory i wola poczytac ksiazke (Keanu uwielbia czytac) niz isc na bankiet. Jest bardzo skromny. Potrafi zrezygnowac ze swojej kilkumilionowej gaży na rzecz innego wybitnego aktora tylko po to, zeby rezyser mogl tego wybitnego do swojej produkcji zatrudnic - tak bylo w filmie "Adwokat diabla" z Alem Pacino. Mase pieniedzy doslownie rozdal calej produkcji po nakreceniu trylogii Matrix. Wspiera rozne inicjatywy. Reasumujac" wg. mnie jego postawa niesmailosci, pewnego wycofania, jest naturalna dla jego ukladu gwiezdnego. Ach, dodam tylko jeszcze, ze moglby byc medium, ma dobry kontakt ze swiatem "niewidzialnym".... i ma cos jeszcze: ogromna pokore, idzie powolutku swoja droga probujac realizowac swoje marzenia, doswiadczac zycia, bywa ze sam nazywa siebie "glupkiem" twierdzac, ze "nic nie wie" (na to stac tylko osoby z wielkim dystansem do siebie i jest to typowe dla zaawansowanych duchowo dusz) - moze dlatego (uroda tu pewnie tez pomaga) ludzie go autentycznie kochaja, a co niektorzy wrecz wielbia, choc nie wnosi to z pewnoscia za wiele do jego osobistego zycia, bo przezywa je jak na razie w samotnosci.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones