Kar-Wai Wong

8,5
1 548 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Kar-Wai Wong

Hej, piszę licencjat na temat symboliki kolorów w filmach. Na pewno Wong Kar-Wai jest jednym z twórców, którzy najbardziej zwracają uwagę na znaczenie konkretnych kolorów w swoich filmach. Czy moglibyście polecić mi jeszcze innych reżyserów zwracających dużą uwagę na znaczenie kolorów i ich symbolikę? Mogą to też być konkretne, pojedyncze tytuły, chociaż wolałbym omawiać problem wg reżyserów. Oprócz Wong Kar-Wai'a planuję też napisać o trylogii "trzech kolorów" Kieślowskiego i o filmach Greenewaya. Przeczytałem również książkę "Jeśli to fiolet, ktoś umrze", czy ktoś jest w stanie dorzucić coś więcej na ten temat? Z góry dziękuję za pomoc.

Wookie88

Koniecznie zastanów się nad Zhang'iem Yimou, w szczególności ''Hero'' czy ,,Dom latających sztyletów''. W jego filmach kolor odgrywa ogromną rolę.
Z pojedynczych tytułów - ,,Lalki'' reż. Takeshi Kitano; nie znam dokładnie jego filmografii, więc nie wiem czy w innych jego produkcjach też kolorystyka jest tak ważna w przedstawianym obrazie.

PS. Gratuluję tematu! Fantastyczny:)

Wookie88

wiem, że piszę późno, ale "Źródło" Aronofskiego. Zresztą w innych też jest nacisk na kolor, ale nie aż tak wyraźny.
Pozdrawiam :)

Wookie88

Warto by też wspomnieć "Stalkera" - Tarkowskiego. Późno trochę, ale może się przyda.

1mariusz1

Warto by też wspomnieć "Stalkera" - Tarkowskiego. Późno trochę, ale może się przyda.

Wookie88

genialny pomysl na prace. mam nadzieje ze licencjat obroniony na 5

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones