John GreenXII

John Michael Green

7,5
72 oceny materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby John Green

Hej, zastanawiam się czy zekranizują może jeszcze jakąś książkę Pana Greena? Byłoby
genialnie! Na przykład "Szukając Alaski" :) co sądzicie?

alice_zmierzch

"Papierowe miasta" będą na dużym ekranie.

martuchn

coo? skąd te wieści? :o

felices

Tutaj masz trochę informacji:
http://www.hypable.com/2014/03/24/paper-towns-movie-john-green-nat-wolff/

alice_zmierzch

też jestem bardziej za Szukając Alaski, niż Papierowymi miastami :)

felices

Też wolałabym 'Szukając Alaski', ale boję się, że to zepsują a to moja ulubiona książka! Ach, chciałabym zagrać Alaskę Young! Kogo byście obstawiali w obsadzie?

alice_zmierzch

Na Alaskę? O rany, ostatnio się nawet nad tym zastanawiałam i miałam kilka typów, ale już kompletnie mi wyleciało z głowy :c jak coś mi się przypomni, to na pewno napiszę

alice_zmierzch

Alaskę mogłaby zagrać na przykład AnnaSophia Robb, Emma Roberts albo Ashley Rickards, chociaż Emma Watson też by sobie nieźle poradziła. A Kluchę mógłby zagrać Freddie Highmore, z kolei idealny do roli Półkownika jest Erza Miller!

megustachomiczeusta

Albo jeszcze Kaya Scodelario <3

megustachomiczeusta

Kaya jest idealna!

karolek101

Czytając książkę, zawsze widziałam Alaskę jako Emmę Watson. Może być to spowodowane, że "Szukając Alaski" jakoś skojarzyłam z "Charliem"...

Zacieszacz

też zastanawiałam się nad Kayą :D Emma jest dla mnie zbyt delikatna!

megustachomiczeusta

Kaya tak, ale jeju nie reszta

alice_zmierzch

a ja ciągle wyobrazalam sobie Alaskę jak Acacię Brinley, ewentualnie Hayden Panettiere xd

felices

A mnie tam najbardziej ze wszystkich jego książek podobały się właśnie "Papierowe Miasta" :P

KmartaK

Mi również, dlatego wolałabym, żeby zekranizowali najpierw LfA, bo tak ubóstwiam PT :)

felices

Super by było, gdyby wszystkie jego książki doczekały się ekranizacji! Wczoraj przygarnęłam "19 razy Katherine" z Matrasa i jestem zachwycona :D

KmartaK

och, przeczytane w dniu premiery :D

felices

Ja niestety wcześniej pokusiłam się na wszystkich "Olimpijskich Herosów" i musiałam odczekać trochę, bo rodzice uznali, że za dużo tych książek kupuję xD

KmartaK

hahahaha, skąd ja znam ten ból!

KmartaK

+ OMÓJBOŻE, właśnie sobie uświadomiłam, że masz na myśli Percy'ego Jacksona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziewczyno, jesteś moją bratnią duszą?

felices

:O Spotkałam Herosa, już Cię uwielbiam! ♥

alice_zmierzch

Nie wiem, czy już wszyscy wiecie, ale zekranizują "Papierowe miasta" i "Szukając Alaski"! Nie chcę mi się wklejać linków, ale wystarczy wejść na oficjalny profil John Green na facebook i poczytać posty lub wygooglać :)

alice_zmierzch

Ja gdzieś czytałam że premiera Paper Towns ma byc 31 lipca 2015, ale nie jestem pewna :/

sherlokowa99

Tak, to prawda, za 362 dni :P

alice_zmierzch

Jak już wyżej wspominano, zekranizują Papierowe Miasta.
Co do Alaski, to mam nadzieję, że do ekranizacji nie dojdzie, gdyż najprawdopodobniej schrzaniliby moją ulubioną książkę, podobnie jak zrobili to w przypadku Gwiazd naszych wina.

theMedicalDoctor

Serio Alaska jest twoją ulubioną? Wszyscy ją krytykują a ja osobiście jestem nią zauroczona <3

alice_zmierzch

Ja tam nie rozumiem tego krytycyzmu. Alaska to jedna z moich ulubionych książek, zajmuje honorowe miejsce na półce koło Gry o Tron. Może po prostu część ludzi nie jest w stanie zrozumieć przesłania tej książki i biorą się za nią tylko dlatego że jest popularna. A potem wydaje im się, że jest to historyjka o niczym, więc krytykują. Mi tam Alaska podobała się znacznie bardziej niż np. 19 razy Katherine. Może dlatego że jest realistyczna.

użytkownik usunięty
theMedicalDoctor

Krytyka dla twojej wspaniałej Alaski nie musi wynikać z braku rozumienia książki przez czytelników! Jeżeli naprawdę tak sądzisz, musisz być wybitnie ograniczonym człowiekiem, pozbawionym tolerancji dla odmiennych gustów. Jednym się dana książka podoba, innym nie. Przez myśl by mi nigdy nie przeszło, by poddawać w wątpliwość umiejętności rozumienia czytelnika, który krytykuje moje ulubione dzieła literackie. Nie podoba mu się - trudno, nie każdemu musi. O ile umie składnie uzasadnić swoją krytykę, nie widzę powodu by uważać takie osoby z góry za mniej rozumne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones