Jerzy Kamas

8,1
10 276 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jerzy Kamas

a zapominacie,że stworzył jeszcze równie wybitne kreacje.
Min. w "Kratce" czy "Nocach i dniach".

Dokładnie te dwa filmy chciałam wymienić :) Świetnie zagrał rozmemłanego, narzekającego Daniela w "Nocach i Dniach" oraz samotnego Eugeniusza w "Kratce".

czubajka_filmweb

Dla mnie w,,Nocach i Dniach,,jako Daniel i właśnie w,,Lalce,,jako Wokulski,był niesamowity.Nie wiem którą rolę pana Jerzego,wolę bardziej...

użytkownik usunięty
czubajka_filmweb

Ale ciężko powiedzieć że w Nocach i dniach zagrał wybitnie.

Rola Eugeniusza w "Kratce" bardzo dobra. W sumie utrzymał ten film w rydzach; gdyby nie ta rola to film dużo by stracił na jakości. Pokój jego duszy...

LukeInside

Jeszcze wuj Stefan w "Klanie". ;)

Niech tam odpoczywa sobie z Małgorzatą Braunek...

Arg

Bardziej cenię jego rolę w Nocach i dniach, Dolinie Issy, czy w dwóch księżycach, no i igraszki z diabłem. Niech spoczywa w pokoju. A w Klanie to za często ostatnio go nie pokazywali.

kinomanka_13

Podkładał też głos pod ojca Stasia z "W pustyni i w puszczy". Swoją drogą tamten aktor był już wtedy chory na raka i zmarł przed zakończeniem zdjęć, niektóre sceny dokręcili z innym aktorem.

użytkownik usunięty

Kamas stworzył też dobre kreacje w innych adaptacjach literatury - "Doktorze Judymie" i "Cudzoziemce".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones