Jean Vigo

Jean Bonaventure de Vigo Almereyda

7,5
73 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Jean Vigo

taka zacna persona a tu ani jednego wpisu, ludzie czy wy naprawde nie interesujecie się kinem

zabriskie

Po prostu nie każdy iteresuje się w takim stopniu.
Po prostu nie każdy miał możliwość widzieć.

BUNCH

Po prostu nie każdemu chce się komentować.

zabriskie

a ty czemu wpisałeś się tutaj dopiero 16 kwietnia tego roku? Stwierdzam, że przed tą datą byłeś żenujący i nie interesowałeś się kinem

sting1

To pojechłes mu

Goracy

+1.

_Garret_Reza_

Po kilku latach jestem skłonny przyznać nieco racji zabriskiemu: cóż to za społeczność, w której osoba z dwoma głowami daje tak świetnemu reżyserowi jak Vigo ocenę 5? :0 (No i twierdzi - zupełnie błędnie - że "Feral" Sousy jest o gender :P )

Vigo to chyba obok Renoira największa legenda francuskiego kina lat trzydziestych. No i oczywiście muza Truffauta, czy Lindsaya Andersona. Nawet najmniej ciekawy z jego czterech filmów - ten o pływaku Tarisie - jest niebanalny formalnie (nawet jak na współczesne standardy, a mówimy o filmie z 1931 roku!).

Chyba jestem fanem! :)

zabriskie

Popieram stinga1. Tak się składa, że oglądałem "Atalantę" i "A propos Nicei", ale nie muszę się wszędzie wypowiadać. :P Zresztą to trochę głupie - bo co mam powiedzieć? Że był młody, utalentowany i że to straszna strata, że tak prędko umarł? Banał. Zresztą zawarty już w opisie jego biografii.

Davus

o! dobrze powiedział.

None200

Polać mu!

Davus

Kilka lat minęło, powtórzyłem "Atalantę" i "A propos Nicei", obejrzałem "Pałę ze sprawowania" i "Taris, roi de l'eau" i mogę powtórzyć: wielka to strata, że w tak młodym wieku taka wspaniałość odeszła z tego świata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones