Jane Fonda

Jayne Seymour Fonda

8,4
12 761 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jane Fonda

w tortury amerykańskich żołnierzy w Wietnamie. Dziękuje, dobranoc.

Waclaw

Puknij się w łeb, Wacek.

xMGx

To my nie oceniamy zdolności aktorskich? Ja daję 10/10, bo dla mnie Fonda jest królową kina na równi z Meryl Streep.

użytkownik usunięty
Colette

Na równi z Meryl Streep, hehe, wolne żarty.

Gratuluje wam patriotyzmu. Bo pewnie tylko o to wam chodzi, o "szacunek" dla kraju, może i nawet pojmowanego właśnie w ten sposób, jako dom, ojczyzna. Tyle że prawda jest że np. Nixon wysyłający na wojnę Amerykanów, sam okazał się skąpanym w korupcyjnym szambie zerem. Jestem ciekawy co myślicie np. o Marlenie Dietrich, też była zdrajcą? Faszyści też swojego czasu nazywali ją zdrajczynią. Czy gdyby np. Wietnamka pojechała do USA i mówiła że należy bombardować jej kraj to byście jej przyklasnęli czy wręcz przeciwnie.
Chociaż różnica jest moi państwo zasadnicza. To USA było agresorem.A co do was, rozumiem ze jak Tusk będzie wam kazać to pojedziecie zrzucać napalm na lasy Bora bora.

użytkownik usunięty
duende_2

Udowodniono już tu że agresorami byli komuniści a także przytoczono przykłady monstrualnych zbrodni komunistycznych w Wietnamie (jak choćby bambusowy gułag ).Ponieważ Duende ten żałosny spamer nie może polemizować z faktami (obozy koncentracyjne za ktore dziwka współodpowiada )próbuje bronić jej w temacie gdzie tych faktów nie ma .Czemu ślepy komuszku nie dostrzegasz miliona ofiar wujka Ho ?

Tłumaczyłem ci już wiele razy, że skoro USA jest takie prawe i sprawiedliwe. to dlaczego nie interweniuje wszędzie tam gdzie są ofiary. Dlaczego np. przyglądało się ludobójstwu w Czeczenii. Dlaczego nie napadli na ZSRR, czyżby ci dzielni szeryfowie bali się bo ZSRR było silniejsze militarnie niż Wietnam? Niemożliwe.
Dlaczego w końcu amerykanie pozostają ciągle jedynym narodem który użył do ludobójstwa broni jądrowej? I co teraz mają w odwecie za to ludobójstwo zrzucić napalm na samych siebie?
Wietnam nie był żadnym agresorem bo nie napadł na USA. A państwo USA stosuje metody terrorystów, i to raczej z gatunku tych bardziej bezwzględnych. Terroryści zawsze mają motyw, i też zawsze chodzi im o sprawiedliwość, zawsze występują w imieniu prześladowanych lub zabitych. Tyle że oni są lepsi bo ci prześladowani lub zabici to często ich bliscy. No i oni nie zabijają na rozkaz dla kasy.

duende_2

Aha i jeszcze jedno. Znając twoje dziwaczne podejście do historii mam obawy że zaczniesz teraz po kolei udowadniać słuszność wszystkich wojen prowadzonych od samego początku przez nieomylne imperium wolności czyli obecną żydowską prowincje jaką jest USA.
Otóż to całe "imperium" powstało w sposób absolutnie nienaturalny ( kolonizacja i wybicie prawie wszystkich tubylców czyli Indian) zbudowało swoją potęgę wyłącznie na przemocy ( niewolnictwo) I na przemocy do tej pory opiera się jego funkcjonowanie ( największa liczba więzień, rabunkowe wojny, korporacjonizm wojenny ma się w najlepsze).
Dlatego śmiem twierdzić ze Jane Fonda należy do najlepszych osób jakie wydało USA, a wydarzenia takie jak np. Marsz na Waszyngton są najbardziej chlubnymi momentami ich historii. Tylko nie wiem jakie zdanie na ten temat miałby statystyczny Amerykanin.

użytkownik usunięty
duende_2

Zacznijmy od tego że agresji nie dopuścił się,, Wietnam ,, tylko cześć tego kraju opanowana przez komunistów :nie stosuj retoryki rodem z Trybuny ludu :komuniści nie mieli monopolu na reprezentowanie Wietnamczyków .Gdybyś poczytał coś o Hiroszimie i Nagasaki poza bzdurami pisanymi przez oszołomów wiedziałbyś że użycie tych bomb było konieczne (Alternatywą była całkowita zagłada Japonii ) ..Znowu poczytaj coś poza Czerwonym Sztandarem (pisanie że to Europejczycy a nie choroby wybiły większość Indian :pojedyńcze rzezie Indian miały miejsce ale nie wykraczały poza to co wciąż działo się i dzieje na świecie ).Pisanie że Amerykę zbudowali niewolnicy to bełkot (porównaj poziom rozwoju Północy gdzie nie było niewolnictwa z Południem .Południe tak naprawdę rozkwitło po zniesieniu niewolnictwa ).
.Mylisz się to ZSSR prowadził rabunkowe wojny .Usprawiedliwiasz ludnobójstwo miliona Wietnamczyków za które współodpowiada ta dziwka .Obozy koncentracyjne i masakra w Hue były dobre ?

użytkownik usunięty

Większość państw na świecie powstała w drodze ekspansji a wiekszość ludów skądś kogoś wyparło ale tylko Ameryka wywołuję agresję lewaków (nie nie Rosja choć ma dokładnie takie same prawo do istnienia) bo tradycyjna Ameryka nie propagowała totalitaryzmu .

Wiesz jaka jest różnica między nami: Ja nie piszę że ofiary ginące w Wietnamie były absolutnie konieczne bo gdyby nie one wszystko skończyło by się większą masakrą.
Nie wiem co ty tam czytałeś ale ciężko mi sobie wyobrazić większą masakrę od zrzucenia bomby atomowej. W sowim zaślepieniu posunąłeś się już do tak wielkiej pogardy i tak wielkiego cynizmu że już nawet taki "komuch" jak ja wysiada. I to w imię czego zakpiłeś sobie z ofiar bomb atomowych?
Aby ratować honor amerykanów, gdy zabrakło ci argumentów? Wstyd.
Na pocieszenie napiszę ci że byłeś w tej dyskusji od początku na przegranej pozycji. Nawet ludzie dwa razy inteligentniejsi od ciebie nic by nie wskórali.

użytkownik usunięty
duende_2

Jesteś idiotą ? .Przecież większość uczonych uważa że zrzucenie bomb atomowych było koniecznością :powtarzam poczytaj coś innego prócz bełkotu oszołomów :wojny nie wywołali Amerykanie a japoński plan przewidywał użycie milonów cywilów uzbrojonych w dzidy jako mięsa armatniego . Wygrałem w tym sporze bo masz wiedzę na poziomie politruka .

Użycia cywili uzbrojonych w dzidy? Sorry ale nie wierze, podaj żródło. Aha amerykańskie żródła mnie nie interesują.
I możesz jeszcze coś dodać o bombardowaniu Drezna, zginęło więcej cywilów niż w Hiroszimie.

użytkownik usunięty
duende_2

Plan japoński przewidywał wykorzystanie 20 milionów ludzi jako mięsa armatniego :zbrodniczemu reżimowi wielokrotnie proponowano kapitulację ale odmówił (nawet po zrzuceniu jednej bomby ) gdyby zgineło dziesiątki milionów ludzi byłbyś szczęśliwy .Twierdzenie że w Dreżnie zgineło wiecej ludzi niż w Hiroszimie pokazuje twoją ignorancję i w zasadzie powinno kończyć dyskusję nawet pomijając fakt że to były Niemcy hitlerowskie i to że to nie jest na temat bo tematem jest zangażowanie pani dziwki w budowę bambusowego gułagu .No pochwal bambusowy gułag .

użytkownik usunięty

Japoński plan wojenny zwał się Ketsu -go (wpisz to sobie bo tego w internecie jest pełno ) oni mieli sparaliżowany system władzy (nie było nawet jednego dyktatora ) i byli pod władzą wariatów którzy nie chcieli się poddać .

Pisałem już, nie pochwalę twojego : "bambusowego gułagu " mimo że ty już zdążyłeś pochwalić zarówno dwa ataki jądrowe, bombardowanie Drezna jak i eksterminacje Indian.

użytkownik usunięty
duende_2

Nie badz takim ignorantem :nie było sposobu aby zmusić Japończyków w inny sposób do kapitulacji . ,,Eksterminacja ,, to za duże słowo w stosunku do Indian :większość wymarła od chorób a zajęcie tych ziem przez kogoś wyżej rozwiniętego było nieuniknione .Bambusowy gułag był przecięż wynalazkiem ulubienców prostytutki .

owszem, na równi. Ja nie wiem co wszyscy mają z tą Meryl Streep :) świetnie gra, lubię ją, ale bez przesady.

Waclaw

co ona dokładnie zrobiła?

ArusArczes

Nic, spacerowała po Hanoi w hełmie Vietkongu

duende_2

Co dokładnie zrobiła - http://blogbiszopa.blog.onet.pl/Hanoi-Jane,2,ID406702513,n

A dla zdrajczyni 1/10
Ona zasłużyła na Order Lenina czy inną nagrodę od KGB a nie Oscara.

Teoretycznie powinniśmy oceniać talent, ale w praktyce to może i Hitler był fantastycznym aktorem, ale i tak dałbym sku^%lowi najniższą z możliwych notę :P

użytkownik usunięty
Fractal

Masz rację ale do tego spamera Duende i tak nic nie dociera .

użytkownik usunięty
duende_2

Popierała spamerku czynnie ludobójstwo . W Norymberdze Streichera powieszono dokładnie za to samo (Przecież on ,,tylko,,,podjudzał do mordów na Żydach jak na idiotka podjudzała do tortur na amerykańskich żołnierzach )

Waclaw

Stwierdzam ludzie, że jesteście nienormalni.
Ogólne oburzenie i jeszcze ten odsyłacz do bloga, w którym kolejny oburzony pisze jakby Fonda atakowała jego własny kraj.
Wy macie chyba mózgi już tak zrypane, że za Stany życie byście oddali. Widzę, że USA rzeczywiście leży na sercu wielu tutaj zupełnie jak ojczyzna. Uważacie je za swoją ojczyznę czy jak? Co jest takiego oburzającego w tym co zrobiła Fonda dla człowieka spoza Stanów, że tak mieszacie ją z błotem? Jak dla mnie stanęła po jednej ze stron konfliktu. Póki nie uczestniczy w nim mój kraj lata mi to, bo każda strona ma swoje racje. Dla mnie liczą się tylko racje mojego kraju - mimo, że wiem że są subiektywne.

użytkownik usunięty
wczorajszy

Rozumiesz że Fonda opierała ludobójczy reżim winny śmierci co najmniej 1 miliona osób ? To przez takich jak ona komuniści mogli tam bezkarnie mordować .Fonda była Streicherem wojny wietnamskiej (szkoda tylko że nie skończyła jak on a le wierzę że pójdzie w końcu do piekła )

a ty lazuryt wierzysz że pójdziesz prosto do nieba?

ja pierdziele człowieku ale ty masz grubo pod koparą :D jeśli robisz sobie jaja, przestań szerzyć tę propagandę, bo to naprawdę żałosne i wcale nie śmieszne. Natomiast jeśli mówisz serio, polecałabym się przejść może do jakiegoś specjalisty... bo to normalne na pewno nie jest. Zalatuje chorym fanatyzmem na kilometr. Sam sobie możesz w końcu zaszkodzić albo zrobić krzywdę...

użytkownik usunięty
googaify

Napisałem tylko faktach jeśli Ty masz kłopoty z rzeczywistością to już nie moja wina ...

Waclaw

Polecam
https://www.filmweb.pl/film/Jane+Fonda+w+pi%C4%99ciu+ods%C5%82onach-2018-812537
rzuca nowe światło na całą sprawę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones