James StewartI

James Maitland Stewart

8,5
10 341 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby James Stewart

Najlepsze filmy

użytkownik usunięty

Wpisujcie tytuły jego najlepszych ról filmowych.

Mi się najbardziej podobał chyba film Rear Window (Okno na podwórze), ale James Stewart był w każdej roli genialny.

Mi się najbardziej podobał chyba film Rear Window (Okno na podwórze), ale James Stewart był w każdej roli genialny.

Ja zakochalam sie w James;ie Stewartcie po oglądnieciu "Sklepu na rogu" dla mnie rewelacja

Ja proponuję "To wspaniałe życie". To jeden z pierwszych filmów, dzięki którym "odkryłem" Jamesa Stewarta

Pozdrawiam

PS: Czuję, że znajdzie się tutaj spora część jego filmografii :)

James Stewart- według mnie najwspanialszy aktor wszechczasów, a "Mr Smith Goes to Washington", "It's a Wonderful Live" i "Rear Window", to chyba najlepsze filmy jakie widziałem w życiu.

elaw10

do tego dodac nalezy rowniez "Vertigo" z 1958 roku ;]

Ja tam go we wszystkim lubię, ale najbardziej w filmie "Harvey", w którym zagrał jedną z najsympatyczniejszych postaci w historii kina.

Najlepsza rola to oczywiście "To wspaniałe życie", chociaż w "Człowieku który zabił Liberty Valance'a" James też był genialny. Podobnie z filomami Hitchcocka. Kurcze w sumie to on w każdym filmie był genialny:)

Oglądałem z nim 2 westerny:
-Winchester 73-znakomity film, nieprzewidywalne zwroty akcji, super fabuła, dobra gra aktorów
-Nocne przejście-poniżej oczekiwań, wypróbowana fabuła, dziwne zakończenie

To wspaniałe życie, Zawrót głowy, Okno na podwórze, Lina. Tyle jak dotąd widziałem. Wkrótce kolejne spotkanie w wielkim Jamesem Stewartem. Chętnie poczytałbym jego biografię i przekonał się jakim był człowiekiem. Wszak fenomenem jest, by w Hollywood małżeństwo trwało 45 lat. Pomijając jego sprawy prywatne powiem tylko tyle, że jako aktor James Stewart jest i będzie jeszcze długo niedoścignionym wzorem. Przyznaję, że sam jego wygląd wzbudza sympatię (ten naturalny uśmiech), ale jeszcze trzeba było to wykorzystać i on to zrobił po mistrzowsku.

theo_8

"Rear Window" oraz "zawrót głowy"

Jeremi1

James Stewart w każdym filmie jest świetny bo to genialny aktor. Szczególnie podobaja mi się te w rezyserii Franka Capry czyli Mr. Smith Goes to Washington, To wspaniałe życie, Cieszmy sie życiem. Wspaniałe kreacje stworzył w filmach Harvey, Filadelfijska opowieść, Destry znowu w siodle, Sklep na rogu, Anatomia Morderstwa oraz w filmach Hitchcocka i wielu innych niezapomnianych filmach. Uwielbiam Jamesa Stewarta i mógłbym jego filmy ogladac na okrągło(szczególnie te z poczatków kariery).

może nie najlepsza rola ale swietny film : "Lina"

Polecam:
"Pan Smith jedzie do Waszyngtonu", "Filadelfijska opowieść", "To wspaniałe życie", "Lina", "Okno na podwórze", "Człowiek, który wiedział za dużo",
"Zawrót głowy", "Człowiek, który zabił Liberty Valance'a". Świetny aktor.

James Stewart to wspaniały aktor.Razem z Cary Grantem zagrali dobre role w filmie Filadelfijska opowieść 1940r.,a także Anatomia morderstwa 1959r.

jak dla mnie Sklepik za rogiem .... Zawsze będę uwielbiac ten film i jego w nim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones