James DeanI

James Byron Dean

8,9
2 651 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby James Dean

Czy można gdzieś kupić tą książkę? Śledziłam jakiś czas aukcje na allegro, szukałam w empiku i w kilkunastu księgarniach internetowych, jednak nigdzie jej nie znalazłam. Czy znacie jakąś księgarnię czy antykwariat w którym mogłabym ją dostać? Oczywiście najbardziej zależy mi na nowej, ale używaną też nie pogardzę ;d;d

Magdalenaa

O ile się nie mylę to chyba owe wydawnictwo zostało zamknięte. Raczej na kolejne wydania się nie zanosi, pozostaje Ci śledzić allegro.

Magdalenaa

Ja kupiłam używaną na allegro, i właśnie kończę czytac, ale nie jestem z niej zadowolona. Wolałabym chyba nie dowiedziec się niektórych rzeczy. James Dean to dla mnie legenda a tutaj jest ukazany jako zdesperowany aktor, który na początku swojej kariery zrobiłby wszystko dla roli. Najbardziej nie podobało mi się w jaki sposób dobierał sobie znajomych- szukał takich znajomości które będą dla niego korzystne. Przyjaciół wykorzystywał, pożyczał kasę, nocował u nich a od siebie nic nie dawał. Z tego co opowiadają jego znajomi to był po prostu egoistką. Mam nadzieję, że zakończenie książki pozwoli mi na bardziej pozytywne przemyślenia. Póki co Dean nie robi na mnie dobrego wrażenia. Do tego w książce jest pełno wątków gejowskich, jacyś faceci opowiadają że sypiali z nim albo że chodził do łóżka z producentami żeby dostac role. Nie wiem na ile są prawdziwe informacje zawarte w tej książce, ale nie czyta się tego miło.

alien_2

Wydaje mi się że gdybym nie miała kasy robiłabym to samo co James. Pożyczałabym kasę i nie oddawała czy nocowałabym u znajomych. Takie już jest życie. ; )

Magdalenaa

To nie chodzi o to, że on nie miał pieniędzy. Jego znajomi też nie mieli ale on po prostu ich wykorzystywał Cały czas myślał tylko o sobie. jak ktoś przestawał byc dla niego użyteczny to przestawał się po prostu odzywac. Nie podoba mi się to co czytam bo Dean jest dla mnie legendą. Miałam inną wizję tego jaką osobą był.

alien_2

Trudno mi coś na ten temat powiedzieć ponieważ książki jeszcze nie czytałam. Ale napisałaś już wcześniej że nie wiadomo na ile te informacje są prawdziwe.

Magdalenaa

Przeczytaj to wyrobisz sobie swoje zdanie. Dean stracił w moich oczach, bo niektórzy są dla mnie wiarygodni:)

alien_2

Nawet tak nie mów! : (
Dla mnie Dean i tak pozostanie wielki!

Magdalenaa

To nie czytaj tej książki:D Jest mało legendarna i mityczna:D Aktorem był świetnym ale człowiekiem podłym;P

alien_2

Oj tam, oj tam. I tak przeczytam : D

Magdalenaa

Czy dysponujesz wciąż biografią Deana?

Magdalenaa

Powiem Ci jeszcze jedną rzecz o tej książce. Właśnie skończyłam ją czytac i nie wiem dlaczego ale autor poświęca więcej miejsca na mało znaczące role Deana- jakieś mignięcia w filmie np. Opisuje dokładnie każdą rolę, na czym polegała, co robił, co mówił, a np. na 2 ostatnie filmy poświęca po kilka stron. Dean pracował po 100 dni na planie każdego z nich a o Buntowniku autor zaledwie wspomina. O samym wypadku jest pół strony. Przez całą książkę są wypowiedzi przyjaciół Deana na różne tematy związane z nim, a do wypadku są 2 komentarze. Nie dowiesz się też z tej książki, np. że Dean dostał dwie nominacje do Oscara. Książka skupia się na tym co pisałam Ci wcześniej. Zakończenie w ogóle mnie nie zadowala.

alien_2

Stękacie i zachowujecie się jak elektorat prawicy- wszystko na nie. Faktycznie nie jest to rewelacyjna książka ale cieszcie się w ogóle, że wydano chociaż jedno tłumaczenie bo w Polsce o wielu kultowych aktorach nie poczytacie. Osobiście marzy mi się tłumaczenie James Dean- Little Boy Lost oraz James Dean Boulevard Of Broken Dreams. Biografie skupiające się bardziej na jego neurotycznej i nieobliczalnej naturze niż datach ; ]

jamesdawid

Nie mówię, że wszystko jest na nie. Skoro ją skończyłam to znaczy, że coś mnie w niej zaciekawiło. W końcu to książka o Deanie:D Ale podtrzymuję to co pisałam wyżej. Dean nie jest w niej przedstawiony w korzystnym świetle, jest skupiona na wątkach gejowskich i jak sam zauważyłeś są wymienione datami jego role. Te mniejsze są opisane szczegółowo, a te większe potraktowane po łepkach. Chciałabym też dowiedziec się więcej o jego śmierci, jakie były reakcje w Hollywood, jakie plany to pokrzyżowało itd. 3 komentarze to mało. Też wolałabym przeczytac książkę bardziej o nim, o jego naturze, może dowiedziałabym się milszych rzeczy na jego temat:P
Skoro mówisz, że marudzę to powiem co mi się podoba najbardziej- zdjęcia:D Są dołączone zdjęcia Deana, zwróciłam uwagę zwłaszcza na 2- na to z Marlonem Brando i na to zrobione przed śmiercią na jakiejś stacji benzynowej.

alien_2

James nigdy nie będzie przedstawiony w korzystnym świetle, ponieważ był trudny. Dorastanie bez męskiego autorytetu chyba odbiło się na nim potężną czkawką bo przecież był niestabilny emocjonalnie. Nie wszystkie przestawione negatywne cechy są zaraz tam złe. To nic złego w byciu egoistą, każdy człowiek stawia siebie na pierwszym miejscu i liczy się wszystko co to sprawia by żyło się mu lepiej. To prawda James zrobił karierę poprzez łóżku dlatego określany jest mianem męskiej Marilyn Monroe ale homoseksualistą w żadnym wypadku nie był. Był oportunistą i chyba chwytał się wszystkiego aby móc przetrwać w tamtych czasach. Czuł się samotny najpierw odeszła matka, później zostawił go ojciec w dodatku Angeli która zakpiła z jego uczucia. Dean to bez wątpienia bardzo ciekawa postać z punktu czytelnika, chyba najbardziej kontrowersyjny aktor w Hollywood jak na tamte lata.

jamesdawid

Właśnie jego osobowośc jest bardzo ciekawa i myślę, że była bardziej złożona niż ta opisana w książce. Nie mógł byc tylko egoistą i samolubem. Są takie fragmenty gdzie jest Dean, który mi się bardzo podoba ale autor za bardzo skupia się na negatywnych cechach. Pod koniec książki mam wrażenie, że w ogóle nie chciało mu się pisac:P Dean to jest człowiek legenda, bez względu na to co dowiedziałam się o nim. To gotowy materiał na film, niejeden.

Magdalenaa

Już nieaktualne. Udało mi się zdobyć książkę : D

Magdalenaa

Stary temat, ale trochę go odświeżę. Jeśli chodzi o biografię Deana, czytałem bio autorstwa T.T.Thomasa. Trochę dorobiono do niej drobnych dialogów i opisów wewnętrznych uczuć Deana, co wydaje mi się trochę dziwne, i podkoloryzowano (tak mi się wydaje) pewne aspekty jego życia, szczególnie z okresu dzieciństwa, ale ogólnie zarys jego całego życia i kariery jest sporządzony dość solidnie. Na pewno na Allegro jest dostępna, ja znalazłem ją u siebie w małej, miejskiej bibliotece. :)

Magdalenaa

http://allegro.pl/val-holley-james-dean-szybkie-zycie-i5661306011.html aktualnie trwa aukcja na allegro ;)

użytkownik usunięty
Magdalenaa

Polecam książkę "James Dean. Legenda"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones