James CameronI

James Francis Cameron

8,5
7 904 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby James Cameron

No... mieszane uczucia...

użytkownik usunięty

Jak dla mnie jest to reżyser trzech filmów. Mało to czy dużo... sam nie wiem.

Teoretycznie prawdą jest, że istnieją nieprzebrane rzesze "reżyserów" nie potrafią nakręcić nawet jednego dobrego filmu... Ale z drugiej strony wielki geniusz kina to to nie jest.

Terminator, Obcy i Głębia - filmy W SWOJEJ KLASIE fenomenalne, ale im dalej tym gorzej... a i wcześniej zbyt kolorowo też raczej nie było.

Nie chodzi o to, że go nie lubię... Bynajmniej... Kilka jego filmów znajdziecie w moich "ulubionych" (tak piszę żeby się nikt nie czepiał hehe). Ale żeby tyle osób wynosiło go na piedestał? Wizjonerem kina to on raczej nie jest. Raczej dobrym (a nawet doskonałym) rzemieślnikiem... co udowodnił min. tym całym Tytanikiem...

Naprawd... ciężki to orzech do zgryzienia.

Tjjjaaaaa tylko trzech _???
wizjonerem Cameron jest niezaprzeczalnym!!!!
Titanic nie jest moim ulubinym filmem, ale Cameron pokazal tym filmem, ze mozna powrocic do zlotych lat kina, gdzie cud jakim jest kino zabiera nas w podroz pelna napiecia i emocji.
True Lies - wspanialy pastisz filmow akcji, z filmami z seri o Bondzie na czele,
Terminator II - jeden z najlepszych przykladow ze sequel moze byc lepszy od pierwowzoeu
Wiec, jak im dalej tym gorzej??:)
Wczesniej, nie bylo idealnie - ale tylko I film byl slabiutki Pirahna II zreszta od czegos trzeba zaczac - nie od razu ma sie kase na fimy o jakich sie marzy, a Cameron jak raczej latwo zauwazyc nie robi kameralnych dramatow, tylko widowiskowe kino akcji...(Bez Titanica:)

Biojogurt

Mi już fascynacja Cameronem dawno minęła, ale fakt faktem, ze wszystko co nakręci jest przynajmniej dobre (nie licząc debiutu)
Terminator - właściwie rewolucja dla kina, co tu dużo pisać, maleński budżet, dużo napięcia, akcji, po prostu swietne kino
Aliens - tak samo, masa akcji, nowinek technicznych itp idt, tylko ze tym razem wiekszy budżet i świetne wykonanie, rewelacyjne wybrnięcie z zakończenia pierwszej części, nie powiela schematu, tworzy swoją wizje
Abyss - świetny pomysł, swietne wykonanie, niestety jednak fabuła czasem naciągana, lubię ten film, ale jednak jest mi najmniej bliski z wszystkich produkcji Camerona
Terminator II - do dziś nie podite przez nikogo i niczym kino akcji, perfekcyjne wykonanie, wciagająca fabuła, która w dodatku daje do myślenia
True Lies - świetny pastisz jak już kolega powyżej wspomniał, ja się dobrze na filmie bawiłem, to wystarczy
Titanic - pod względem widowiskowości do dziś nie powstało nic lepszego, kostiumy, muzyka, aktorstwo, efekty na możliwie najwyższym poziomie, tylko ten kiczowaty wątek romantyczny i taki sobie scenariusz ;(

Najbardziej jednak zawsze fascynowało mnie w tym reżyserze jedno. Potrafi jak nikt inny stworzyć fabułę niezwykle pomysłową, a zarazem miejscami naciąganą - lecz kręci to w taki sposób, że kompletnie nie ma szans na zwrócenie na to uwagi, chociażby wątpily wątek romantyczny w T1, czy ktoś zwrócił na to uwagę? Chociażby Wachowskim udało się to w pierwszym Matrixie, przecież wątek romantyczny Neo i Trinity maksymalnie naciągane, aktorstwo też kiepskie (Reeves, Moss) - ale nie zwracamy na to uwagi, bo tak skonstruowana jest fabuła, natomiast w dalszych częściach wszysko wcyhodzi na jaw. Natomiast Cameron zawsze dba o to by na jaw to nie wychodziło :) I choćby nie wiem jakie luki były w jego fabułach my tego nie zauważymy, bo jego filmy zawsze są fantastyczne i emocjonujące. Nikt nie kręci tak filmów, że w efektach specjalnych nie możemy dopatrzeć się ani krzty fałszu, tylko ten pan :)Inni (nawet Spielberg) powinni się od niego uczyć. Jak czegoś nie można dobrze pokazać, to on po prostu tego nie pokazuje.
Teraz spoczął na laurach i przez wiele lat nie nakręcił nic prócz filmów dokumentalnych, które osobiście uważam za słabe, Cameron to reżyser filmów kinowych najwyższej klasy i tego powinien się trzymać.
Czekam ze zniecierpliwieniem na "Battle Angel" ponieważ wiem, że jak zwykle otrzymam: rewolucję pod wzgledem efektów specjalnych, świetną fabułę i kolejny kamień milowy w dziedzinie SF, a z tym gatunkiem ostatnio jest naprawdę kiepsko.

Albertino

popieram takze kilka powyzszych zdan - SF w tym momencie niestety nie jest w najlepszej formie:(
Zobaczymy co przyniosa najnowsze filmy Camerona Battle Angel czy tez Projekt 880 - ktory j8uz od pol roku jest rozpracowywany:))))
Co do dokumentow, to nie widzialem wszystkich, ale te ktore bylo mi dane ujrzec - niestety nie powalaly na kolana

Albertino

eeeeeeeeech:/

użytkownik usunięty
Biojogurt

"Terminator II - jeden z najlepszych przykladow ze sequel moze byc lepszy od pierwowzoeu
Wiec, jak im dalej tym gorzej??:) "

Akurat T2 od pierwowzoru lepszy nie jest.

kwestia gustu.

A dla mnie to reżyser sześciu filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones