James CameronI

James Francis Cameron

8,5
7 904 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby James Cameron

Odkąd pozwolili mu kręcić to co chce i stworzył pierwszego "Terminatora" tworzy same świetne filmy. Wzoruje się on na Stanley'u Kubricku, ma wizje do filmów sci-fi jakich mało i potrafi świetnie przedstawić to co chce. Jak dla mnie to najlepszy reżyser i zdecydowanie bardziej on zasługuje na 4 miejsce na liście od Tima Burtona, który robi swoje filmy w jednakowej, baśniowej konwencji i nie widzi żadnych innych aktorów poza Johny'm Deppem.

Moje oceny filmów Jamesa Camerona:

Terminator 9/10 (ulubiony)
Aliens 9/10 (ulubiony)
The Abyss 9/10 (ulubiony)
T2: Judgment Day 10/10 (ulubiony)
True Lies 7/10
T2 3-D 6/10
Titanic 9/10 (ulubiony)

I najbardziej oczekiwaną premierą tego roku jest dla mnie "Avatar", którego obejrzę w 3D w dniu premiery.

PS: Niech nikt tu nie wypisuje głupot typu - "A ci nie wspomnisz o Piraniach II", które nakręcił Cameron, a są strasznym gównem" - bo Cameron był w tym przypadku tylko zastępczym reżyserem po jakimś Włochu i to nie jego wina, że tak wygląda ten film.

Juby_

Jim w jakimś wywiadzie mówił, że jeśli chcesz być reżyserem, to po prostu weź kamerę i cokolwiek nakręć, cokolwiek. ;) Tak było z Piranią, ot takie ćwiczenie warsztatowe.

Ze wszystkim się z Tobą z zgadzam(także odnośnie Burtona), ale jedno nas różni, T2 to najsłabszy film Jima, zdecydowanie nieudany film jak na takiego twórcę. Jim go nakręcił tylko dla kasy, bo The Abyss było niestety klapą i musiał pokazać producentom, że umie zarabiać. Już samo powstawanie T2 było kuriozalne - Cameron i William Wisher pisali oddzielnie scenki i pomysły, a dopiero później do kupy to poskładali. ;)

pozdrawiam fanów Jima i przepraszam, jeśli przez alk nie zrozumieliście mnie ;)
Slash

Slasher_McKagan

Każdy ma inne opinie. T2 to film mojego dzieciństwa i kocham go bardziej niż jakikolwiek inny film. Zapraszam do siebie na bloga. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones