James CameronI

James Francis Cameron

8,5
7 904 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby James Cameron

Jak ktoś kto nakrecił ''Otchłań'' mógł tak się stoczyć? Porażka Dżejms.

kejtnova

Niektorym z wiekiem odbija... nie wiedziales? Za asratara daje mu 1/10

kejtnova

Też dałam mu 1/10. Za co? Za to, że patrzy, jakby tu zarobić jak najwięcej kasy przy jak najmniejszym wysiłku.

House_of_Wolves

"Jak najmniejszy wysiłek" przy Avatarze to trochę głupie stwierdzenie. Nikt nie spędza tylu lat nad filmem i przygotowaniem do niego, co Cameron. A Abyss jest jeszcze bardziej cukierkowe, niż Avatar (dobrzy kosmici z dna oceanu każą nam się poprawić i nie niszczyć świata).

House_of_Wolves

Szczególnie, ze 'Avatara' kręcił 5 lat, wow, faktycznie zero wysiłku.

Caravan_Girl

Hahaha, oceniacie jego wysiłek na podstawie tego, ile lat kręcił "Avatara"? Osobiście uważam, że kazdy może włożyć pełno kasy w film, zakupić najnowszy sprzęt i 'męczyć' się nad efektami specjalnymi (bo wg mnie jest to jedyne, co ten film ma do pokazania) przez pięć lat. Trudniej jest już stworzyć coś oryginalnego (Avatar baaardzo przypomina mi fabułą znaną animację Disneya- Pocahontas).

House_of_Wolves

To ja polecam przyjrzeć się jak tworzono Otchłań, Titanica i dwie części Terminatora. Męczyć faktycznie może umieć każdy, ale to Cameron miał jeden z największych udziałów w tworzeniu technik filmowych.

speiderman

Do Titanica i Termiatora nic w sumie nie mam, Otchłani nie widziałam, ale uważam, że Cameron się sprzedał kręcąc Avatara! Nakręcił film dla mas, który nie ma jakiegoś szczególnego przekazu, mogą go oglądać zarówno dzieci jak i starsi (więc więcej ludzi pójdzie na to do kina i więcej kasy Cameron na tym zrobi). I trzeba przyznać, że Avatar WYGLĄDA ładnie, ale nic poza tym sobą nie reprezntuje! Nie rozumiecie, że to nie efekty specjalne są ważne w filmach? Polecam obejrzeć takie filmy jak np. "Lot nad kukułczym gniazdem", "Rain man", "Co gryzie Gilberta Grape'a", aby przypomnieć sobie na czym polega prawdziwe kino-piękne, wzruszające historie z doskonałą grą aktorską, które będą zawsze pamiętane i wspominane. A za dziesięć, dwadzieścia lat, gdy technika będzie posunięta daleko do przodu, filmy takie jak "Avatar" nie będą się niczym wyróżniać.

House_of_Wolves

No to czekam na Twój film, kocie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones