Jürgen Prochnow

7,3
4 429 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jürgen Prochnow

jaki tytuł ma film w którym Jürgen gra psychicznego, który ma kolekcję
gumiaków w domu i z zawodu jest kierowcą. Końcowy motyw gdy udaje się
do sądu .... majstersztyk
A może ktoś ma ten film lub wie gdzie go pobrać ???
Mogłem troszkę przeinaczyć fakty ale prosiłbym o poważne odpowiedzi

golem13

Film o który Ci chyba chodzi nosi tytuł „Tag der Abrechnung – Der Amokläufer von Euskirchen“ , zgadzają się szczegóły fabuły które podajesz. Film jest z roku 1994 i bazuje na autentycznych faktach( tragedia wydarzyła się w marcu tego samego roku). Euskirchen to małe miasteczko ca. 30km na zachód Bonn. Tylko, ze Jürgen Prochnow nie grał w tym filmie. W postać głównego bohatera Erwina Mikolajczyka wcielił się austriacki aktor : Christoph Waltz. Znany szerszej publiczności od 2009 roku z roli w Bękartach wojny Tarantino. W Polsce powinien być znany z roli Maksymiliana Gierymskiego z filmu „ Brat naszego Boga“ i roli Jana z „Życie za życie”. Oczywiście możliwe jest, że amerykanie nakręcili remake w innej obsadzie, ale przejrzałem filmy Prochnowa od 1994 i nie znalazłem filmu z taką fabułą.

deyaca

Super Sprawa, też szukałem. Co ciekawe ja też myślałem że w filmie gra Prochnow. Nasza TVP nadała to dawno temu w godzinach nocnych i powiem że zrobił na mnie duże wrażenie. Niestety ciężko to zdobyć a o napisach trzeba zapomnieć. Jedyna nadzieja że ktoś nagrał na VHS. Tu jest jakiś płatny link:
http://rsswarez.org/2011/02/17/tag-der-abrechnung-der-amoklaufer-von-euskirchen/

Wielkie dzięki za namiar (ciekawe jak to znalazłeś)

Rhett_Butler

Jestem pełen podziwu dla Deyaca. Niektórzy naprawdę kochają kino. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones