Józef Orwid

Józef Kotschy

8,3
1 483 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Józef Orwid

Jaka jest prawdziwa data urodzenia Józefa Orwida? W Internecie na różnych stronach podaje się rok 1891. Widać jedni za drugimi powielają błąd.
W filmach z lat 30-tych nie wygląda na czterdziestolatka tylko osiem lat młodszego od Eugeniusza Bodo.

Marion_3

Też mi to coś podejrzane, ale fakt że aktor wspaniały!

Marion_3

Nie wygląda na 40-latka? Dziwne, bo mam dokładnie przeciwne wrażenie - że wszystkie serwisy informacyjne bardzo odmładzają tego aktora! Czy my na pewno piszemy o tej samej osobie? Zajrzyjcie do galerii jego zdjęć (bez obawy, nie reklamuję "konkurencji", chodzi tylko o zdjęcia):

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?galeria_osoby=24104141

Przecież w filmie "Jadzia" z 1936 roku, mając niby zaledwie 45 lat, wyglądał jak 80-letni dziadziuś. Byłbym skłonny uwierzyć, że to kwestia genialnej charakteryzacji do tej konkretnej roli, ale na fotografiach z innych filmów wygląda niewiele młodziej - w "Niedorajdzie" z 1937 roku mógłby bez problemu uchodzić za ojca Dymszy. Po obejrzeniu tych zdjęć byłem przekonany, że Orwid urodził się najpóźniej w latach 70. XIX wieku, a tu rzut oka na datę i szok - 1891 rok. Tym bardziej dziwi, że wg Ciebie i Paulino_82, Orwid wyglądał w latach 30. za młodo jak na swój wiek. O co tu chodzi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones