Hugo Weaving

Hugo Wallace Weaving

8,5
49 611 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Hugo Weaving

Jak żyję nie widziałem aktora, który ma w sobie tyle tajemniczosci i zarazem tyle finezji. Nie musimy widzieć jego twarzy żeby powiedzieć o nim "boski, wpsaniały, perfekcyjny". Mało takich aktorów w dzisiejszych czasach. I mimo, że jako pierwszoplanowa postać grywa w niewielu filmach, jest ... zapamiętywalny ... i wyrazisty ... . Resztę dopowiedzcie sobie moi drodzy sami, bo to jakim aktorem (i co ważne człowiekiem) jest Hugo Weaving, nie da się ująć w marncy hkilku zdaniach.

Riddick007

No to się dobrze składa, bo w V for Vendetta w ogóle nie zobaczymy jego twarzy.. ;]

daf

I to ze nie zobaczymy (film już widziałem :P ) jego twarzy jest właśnie najlepsze !!! :D

Riddick007

Zgadzam się :) Ale problem polega na tym, że filmy, w których grał, są - poza tymi najbardziej znanymi - zupełnie poza zasięgiem... Mam wrażenie, że znalezienie Proof, Interview czy Peaches graniczy z cudem :)

Riddick007

Zgadzam się bez reszty. O ile wcześniej go zwyczajnie lubiłam, bo przyciągał moją uwagę rewelacyjną grą, tak po VfV jestem bliska czczenia Weavinga. Trzeba być mistrzem, żeby zagrać tak wyraziście, przekonująco, poruszająco bez pokazywania twarzy. Jednym ruchem głowy potrafił wyrazić wszystko. Odpowiednią modulacją głosu z odpowiednim gestem pokazał więcej, niż mogłaby to zrobić twarz. Rety. Ta rola była naprawdę wymagacja.
Abstrahując od Vendetty, Weaving mimo że nie jest "hollywoodzkim przystojniakiem", potrafi sobie zaskarbić uwagę, przychylność i uwielbienie widza właśnie swoją grą i charyzmą. Na przykład rola Erlonda... Według moich standardów, daleko mu do elfa, ale czy ktokolwiek może wątpić w jakość wykreowanej przez niego roli?

10/10, w tym za brytyjski akcent.

giokonda

;-) z tego, co wiem, to on jest Australijczykiem.

I nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie należy do przystojniaków - bo moim skromnym zdaniem jest w jego urodzie coś, co przyciąga.

Rewelacyjny aktor!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones