Henry Fonda

Henry Jaynes Fonda

8,8
11 539 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Henry Fonda

on grał w prawdziwych filmach, takich o życiu, nie tam, że "Kilerów 2-óch" czy "Wszystko się może zdarzyć", bo to to kązdy wie...

_Andrzej_

Tak tylko do Top 100 wejdzie za 10 lat, chyba że porobimy trochę kont :D

Irenicus

Być może, ale wciąz jest nadzieja, dwa filmy z Henry'm są w rankingu "Pewnego razu..." i "Dwunastu gniewnych ludzi" i mają bardzo dużo głosów, może więc wkrótce to zacznie procentować i u Henry'ego, zwłaszcza że odkąd wesły do rankingu liczba głosów już mu się potroiła.

_Andrzej_

Tak, ale oczywiścię będa takie posty po wejściu "kto to jest" A to jest naprawdę dobijające, chociaż patrząc na jego średnią to jakby taka się utrzymała do 1000 głosów to gdyby wszedł do rankingu to miały sytuację podobną do Hugha Lauriego, mocno poszłaby średnia w dół, ale w TOP 100 by się utrzymał, kto wie może nawet w TOP 30 ;) Ale to za bardzo odbiegam w przyszłość.

Irenicus

Ach, te marzenia, ale może jak już Henry będzie dobijał do tysiąca to będzie więcej poważnych użytkowników.

_Andrzej_

Hiob, zmodyfikowanie cytatu z "chłopaki nie płaczą" było genialne ;)
Pozdrawiam!

Garbul

Henry Fonda to był równy gość...

Jimmy

Genialny facet. To, co zronił w Dwunastu gniewnych ludziach to... Tego się nie da określić słowami, ta kreacja była z sercem....

_Andrzej_

Problem w tym, że zbyt mało filmów z Fondą jest dostępnych w polskiej wersji językowej. Oprócz dwóch wyżej wymienionych, jest jeszcze parę filmów jeżeli nie rewelacyjnych, to z rewelacyjnymi kreacjami Fondy, chociażby "Grona gniewu", "Młodość Lincolna", "Tylko raz żyjemy".

sun_green

Dokładnie. Ja trafiłem na jego profil przez to ze trafił do top10 i czytajac wasze posty jestem w stanie uwierzyc ze z goscia byl dobry aktor tylko jak mam to sam zweryfikowac skoro w Polske nie da sie zdobyc z nim filmów bo nie zostaly wydane na dvd... :/

Osobiscie ocene aktorowi wystawiam po obejrzeniu conajmniej kilku jego kreacji wiec w tym przypadku sie powstrzymam.

Flav

Miałem napisać co innego, ale okazuje się, że większość filmów z Henrym widziałem w tv. Trzeba go tylko "namierzyć".

_Andrzej_

Większość w tv? No, ciekawe!

_Andrzej_

Ja w TV widziałam w ciągu ostatniego roku tylko "Gwiazdę szeryfa","Szeryf z Firecreek" i "Rollercoaster", czyli te średnie lub słabsze filmy. Oprócz tego, dawno temu za PRL-u widziałam w TV "12 gniewnych ludzi" i "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie". I tyle.:( W jaki sposób obejrzałam pozostałe - wstyd się przyznać.:( A chciałabym mieć "półeczkę" z całą filmografią Fondy w oryginałach.

sun_green

"Rój"
"Rollercoaster"
"Bitwa o Midway"
"Spóźniony bohater"
"Pewnego razu..."
"Szalony koń" (TCM)
"Najdłuższy dzień"
"Jak zdobywano Dziki Zachód"
"Gwiazda szeryfa"
"Masakra Fortu Apache"
"Jezebel"

11/18 filmów obejrzanych z Henrym "złowiłem" na różnych kanałach telewizyjnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones