Hannah Murray

7,5
5 724 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Hannah Murray

WG mnie jest to jeden z koronnych przykładów na to że umieszczenie n filmwebie seriali prowadzi do patologi: najczęściej ładna dziewczyna, zagrała którąś z głównych ról w popularnym serialu i od razu ląduje na szczycie rankingu. Ta konkretna zagtała w 6 filmach, (co jak na ten rodzaj Aktorek, jest i tak niezłym wynikim) o których niewielu slyszało, i trzech serialach, z których znam tylko GoT.
Dlatego apeluje: wychamujcie z dyszkami, niech najpierw na nie zapracuje, inaczej ten seris szybko zdewalułuje.
Na razie nie widze innej opcji niż ocenić ją na 1, bo na tyle oceniam jej wkład w Grę.

lesny_lesny

O ile czytając ten post, miałam wrażenie czytania opinii osoby o zdaniu odmiennym od mojego, aczkolwiek uargumentowaną w sensowny sposób, o tyle ostatnim zdaniem zniszczyłeś/łaś to uczucie. Rozumiem, że postać epizodyczna nie może dostać wysokiej noty, bo nie wnosi nic do fabuły (nie wiem, nie widziałam GoT, może jednak coś dodaje), a postać główna na wejściu dostaje 10, bez względu na jej talent aktorski? Argument bez sensu. Aczkolwiek rozumiem, o co ci chodzi. Ja sama, pomimo tego, że bardzo lubię tę początkującą aktorkę, nie wystawiłam jej oceny z jednego powodu. Właśnie tego, który podałeś/łaś. Gdybym miała ją osądzać, musiałabym postawić 10, bo to co widziałam nie zasługuje na mniej, aczkolwiek nie uważam, by osoba z tak małym doświadczeniem mogła był wśród osób pokroju Heleny Bonham Carter. Jeśli chodzi o aktorki młodego pokolenia, Hannah na pewno znajduje się w ścisłej czołówce, natomiast jeśli chodzi o ranking światowy, gdzie w grę wchodzą nawet takie legendy kina jak Audrey Hepburn, Murray nie powinna się tam znaleźć. Jednak jak już wspomniałam, twoje ostatnie zdanie jest po prostu niesamowicie bezsensowne.

PS: To, że nie słyszałeś o Chatroom i Dark Shadows to nie jest powód do dumy. Do tego nieznajomość Skins to jak cios nożem w reputację każdej osoby, która uważa się za obytą z popkulturą światową.

użytkownik usunięty
lesny_lesny

ale przeżywasz ludzie!!! jakby Filmweb był światową wyrocznią, ogarnij człowieku. W Hollywood kogo mają docenić to docenią, a Ty się przejmujesz jakąś stroną internetową i Tobie podobni... Jak dla mnie żal, a rankingi aktorów tak samo odzwierciedlają jak oceny uczniów w szkole... Pokój!

Taa... żal.

lesny_lesny

Jesli Skins i Gra o tron to malo znane seriale dla Ciebie, to nie wiem ktore seriale sa znane Moda na sukces?

pshemodow

ps nie ocenialem tej aktorki na filmwebie, ale takie wyznania jak Twoje po prostu mnie bawia

pshemodow

Najpierw czytaj, później pisz.

lesny_lesny

Nie uwazam, ze cokolwiek co napisalem nalezaloby zmienic w zwiazku z tym co napisales.

pshemodow

Przeczytaj dwa razy, napisz, przeczytaj co napisałeś (najlepiej na głos, lub poproś mamę żeby posłuchała) i dopiero wyślij.

lesny_lesny

Polecam to jednak Tobie.

" Ta konkretna zagtała w 6 filmach, (co jak na ten rodzaj Aktorek, jest i tak niezłym wynikim) o których niewielu slyszało, i trzech serialach, z których znam tylko GoT."

Nie znasz serialu Skins, jak sam zaznaczyles. Ktory jest jednym z najbardziej popularnych seriali ostatnich lat, i wystawiasz ocene 1 nie majac tak naprawde najmniejszego pojecia o tej aktorce. Kto wiec prowadzi do dewaluacji serwisu? Ludzie ktorzy zachwycili sie jej rolami (najprawdopodobniej glownie ta w Skins) i wystawili (na moj gust troche "na wyrost") dziesiatki, czy Ty ktory nie majac bladego pojecia, i nieogladajac ani jednego filmu czy serialu z ta aktorka wystawiasz 1. To jednak Tobie brakuje logiki w wypowidziach i zaczynasz odwolywac sie do dziecinnych inwektyw z analogia do rodzicow.

pshemodow

Widze że w końcu omówiłeś swój problem z mamą, poniekąd zgadzam się z tobą - staram się nie wystawiać ocen aktorom, których widziałem w tylko jednej roli.
Natomiast co do jej ról serialowych to widziałem całą Grę o Tron i jej rólka nie powalała, a w kwestii Skins, próbowałem ich kiedyś oglądać ale jestem chyba za stary na ten serial. W tych paru odcinkach które widziałem, spodobała mi się tylko gra jakiegoś blondasa, a jej nie.

P.S. to że seral jest popularny nie znaczy jeszcze że jest dobry, ani że może to być argument do wystawiania jej 10.

pshemodow

pshemodow popieram !
oglągałm i Skins i Gre o Tron i uważam że fenomenalnie zagrała Cassie w Skins, a w GoT nie jakoś źle , ale mnie nie zachwyciła może dlatego, że nie miała dużego pola do popisu ..

a ty lesny_lesny nie powinieneś oceniać jej tak nisko przy obejrzeniu 1 filmu/serialu z jej udziałem.

pshemodow

Haha, nie powiedzial, ze sa malo znane, wrecz przeciwnie-"popularne". Hannah fajnie zagrała w skinsach, bya z reszta moja ulubiona postacia ale... Jak sobie pomysle, ze ktos wgl wpadl na pomysl, zeby porownywac ja z np.. Keira Knightley? Porazka. Ludzie ktorzy oceniaja takie "zablysniete" po jednym filmie/serialu aktoreczki na 10, sa...... Conajmniej NIEOBIEKTYWNI.




Hahaha, 15 miejsce.... :D

JaneHasford

Tzn generalnie trudno ocenić po epizodycznej roli, ale w Skinsach miała całkiem rozbudowaną i była świetna. Ona i Kaya są rewelacyjne. Jeśli chodzi o GoT bardziej jednak trzymam kciuki za Joe Dempsie, również znanego ze Skins.
Ja jej 10 nie dam bo nie wiem jakby się sprawdziła w innej trudnej roli, ale przyjmuję do głowy opcję że jest jeszcze bardziej zajebiaszcza. Dawanie jej 1 bo nie grała we wszystkich produkcjach świata to z kolei zrównanie jej z jakąś Paris Hilton i jej domem woskowych ciał. Ludzie no błagam... Oceniajcie jakość nie ilość.

evusick

Dokladnie. Dlatego tez jej w zadnym razie nie skreslam, ale tez po prostu nie oceniam. Czasem tez moze nam sie wydawac, ze to swietnie zagrana rola, a dana osoba po prostu wyjatkowo swietnie sie w niej odnalazla, badz tez ma podobny charakter do postaci. i wlasnie ze wzgledu na tego typu mozliwosci, mysle, ze nie powinno sie oceniac aktorow po jednym filmie czy serialu. Natomiast po dwoch, a co dopiero trzech i wiecej, jest w tym jakis sens.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones