Halina Kowalska

7,9
3 968 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Halina Kowalska

To aktorka, która błyszczała w Cannes w 1973 r. w najlepszym filmie Hasa. Według relacji świadków prezentowała się jak światowa gwiazda.. Potwierdziła swój nieprzeciętny talent występując w kilku odcinkach serialu "Samo życie". Zaskoczyła skalą środków wyrazyu, nostalgią, głębią smutku. Jakby zagrała trochę samą siebie.Dla mnie wybitna. Nie wypisujcie bzdur że szkoda, że dawno zniknęła z ekranu. Samo życie to 2009r.

ebe2012

szkoda, ze zniknęła z ekranu :(

prix22

No dobrze. Może masz i rację. Ale Kowalska to aktorka z ogromnym potencjałem. Przyznasz, że zrobiłaby frajdę swoim fanom, gdyby chciała wrócić na ekran. Jak ona prawdziwie intonuje, akcentuje swoje kwestie. Jakże jest delikatna, krucha i naturalna. Samo życie :) Polecam Samo życie :)!!!

ebe2012

Tak, ja ją uwielbiam. Kowalska to jedna z kilku aktorek/aktorów dla których żałuję, że mam tak mało lat, i że nie zobaczę jej już w teatrze. Według mnie to przede wszystkim kipiący talent komediowy, ogromny. Kurde ciężko mi coś sensownego napisać. Oczywiscie, ze widziałem "Samo życie". Po porstu aktorka przez wielkie A!

prix22

Pięknie napiseł- napisałas. Ktoś gdzieś napisał, że ją spotkal w Gdańsku i jest delikatna, bezbronna, mądra. Po prostu jest legendą. Zapewniam że zobaczysz ją w teatrze i w filmie. Mam to przeczucie :)

ebe2012

ja też ją uwielbiam za Kolińską w Alternatywach wymiatała tam ma talent komediowy a go zmarnowała i nigdzie jej nie ma ani w TV ani w teatrze.

kinomanka_13

Kończę dyskusję uwagą: kierownik produkcji filmu w labiryncie powiedział, że ta znakomita aktorka żałuje tego, że Has przekonał ją do udziału w "Sanatorium pod klepsydrą". A przecież to wielka kobieca rola medium w filmie.. Zagrała jedną odważną scenę bez partnera. Czysta pantomima jak u Tomaszewskiego czy Szajny, w ciemnym świetle. Brawurowa witalność przeciwstawiono tragedii holokaustu. Wiele jej innych scen w tym filmie o innym charakterze z dykcją, prezencją delikatnością, pełnię talentu. . Has powinien dać jej inną szansę jak Załuski, Chmielewki, Bareja , ponownie ją zaangażowali, by pokazać skalę jej nadzwyczajnych możliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones