Guillermo NavarroI

7,3
1 551 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Guillermo Navarro

Można się spierać, czy Lubezki w "Ludzkich dzieciach" nie zrobił lepszych zdjęć, ale jednak Navarro odwalił kawał świetnej roboty przy "Labiryncie fauna". Ta zabawa ze światłem i mrokiem... Coś fantastycznego, co po części stworzyło niesamowity klimat filmu del Toro. Jeszcze pewno nie raz obaj panowie połączą swe talenty by zrealizować kolejne dzieła.

Thommy

Uważam,że słusznie nagrodę dostał Navarro. Zdjęcia były najmocniejszą stroną tego filmu.

jestem_piatym_elementem

W "Ludzkich dzieciach" jest ta sama sytuacja.

mkrzynecki

Znajdźcie mi w "Labiryncie Fauna" jedno niesamowite ujęcie kamery, jedną niesamowitą kompozycję kadru, a będę całował po tyłkach do końca świata. Zdjęcia w "Labiryncie fauna" są maksymalnie przereklamowane. Kolorystyka ohydna miejscami, okropna zieleń z gatunku nie wiadomo co to jest, a po chwili piękny zimny błękit. Nierówne zdjęcia. Światło lepsze u Nykvista, żeby być złośliwym ;) Stary wyga Zsigmond w "Czarnej Dalii" po stokroć lepszy. Lubezki w "Ludzkich dzieciach" - najlepszy w tamtym roku.

Navarro to zwykły rzemieślnik. Bardzo sprawny, ale jednak tylko rzemieślnik. Oskar przyznany tylko i wyłącznie na fali popularności "Labiryntu Fauna", też dla mnie niezrozumiałej z dzisiejszej perspektywy czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones