Freddie Mercury

Farrokh Bulsara

9,7
176 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Freddie Mercury

Hej ! Już dawno chciałam napisać na ten temat, jednak zawsze mi to jakoś umykało :) Skoro jesteśmy na portalu filmowym, a także na blogu Freddiego pomyślałam, czy by nie można założyć takiego wątku ;) A więc, czy słyszeliście może w jakiś filmach twórczość Queen albo Freddiego? Jak tak to w jakim filmie i jaka piosenka?

Każdy oczywiście wie o Bohemian Rhapsody w Świecie Wayna, czy o całej ściezce dźwiękowej w Nieśmiertelnym, jednak mnie chodzi bardziej własnie o takie filmy, bądź seriale, w których piosenki te nie są, nigdzie szczególnie zapisane, oprócz napisów końcowych ;) Ok...

a więc ja słyszałam ostatnio w "Dwóch i pół" jak zostaje odtworzona przez tego dzieciaka operowy fragment "Bohemian Rhapsody"

A także natrafiłam przypadkowo na jeden odcinek "Świata Malkolma" ( czy coś w tym rodzaju) gdzie podstawili "We are the chapions" :)

No i bym zapomniała - "Somebody to love" w Tupocie małych stóp ;)

A wy słyszeliście coś gdzieś ? :)

dziewiona

Kiedyś w tv leciał serial z Danem Aycroydem,w którym to grał pastora i w kościele dziecięcy chór śpiewał kawałek z Bohemian Rhapsody.

dziewiona

"Under Presure" w "Dziewczyna z sąsiedztwa"
albo "You're my best friend" w "Wysyp żywych trupów".

untitled

The Show Must Go On - w Moulin Rouge :)

dziewiona

sztuka zrywania - you're my best friend
a jeśli chodzi o seriale to ww. piosenka została użyta w różowych latach 70tych (s3e3), a w glee śpiewano piosenki: don't stop me now i bohemian rapsody. W serialu family guy w odcinku zatytułowanym killer queen pojawił się wątek związany w płytą queen pn. news of the world

dziewiona

Podobno ósmy sezon Różowych lat siedemdziesiątych jest opary na muzyce Queen ale jeszcze nie oglądałam.
W filmie Szalony zięć wykorzystano Crazy litte thing called love, w filmie Superzioło Bicycle race, Do filmu Flash z 1980 Queen nagrał płytę ze ścieżką dzwiękową. Natrafiłam jeszcze na muzykę Queen w dwóch odcinkach South Park i w filmie Iron Man 2 ;)

dziewiona

1) "Flash" w filmie "Ted",
2) "Under Pressure" w "Państwo młodzi Chuck i Larry",
3) "You' re my best friend" i "Crazy little thing called love" w filmie "Sztuka zrywania",
4) "We are the champions" w "Kurczak mały",
5) "Crazy little thing called love" w "Miłość na zamówienie",
6) "We are the champions" i "We will rock you" w filmie "Obłędny rycerz",
7) "We are the chamions" w "Mickey niebieskie oko",
8) "Under pressure" w filmie "Mamuśka".

madz20

Polecam tę stronkę:

http://queenpedia.com/index.php?title=Queen_Songs_in_Movies

mariooks1945

Nie zapominajcie o filmie Highlander

o_szelerska

Przecież jest ten film w liście na stronie, którą podałem;-)

madz20

A to przepraszam. Nie weszlam w link, przeczytałam tylko komentarze użytkowników.

o_szelerska

Nic się nie stało;-)

madz20

a przypadkiem Queen nie leciał w tej scenie? :) jeśli tak to dajcie znać jaki to tytuł :) z góry dziękuje :) https://www.youtube.com/watch?v=wjnzmxKGQH0&index=2&list=RDwjnzmxKGQH0

dziewiona

Iron Man II - Another one bites the dust

mcielepak

O tym filmie też jest w linku, który podałem;-)

dziewiona

Chyba w zeszłym roku w jakimś koreańskim serialu był kawałek Queen, niestety już nie pamiętam ani piosenki ani serialu...:(

katarzynaher

Mam :) przerobiony ale jest: The Once - You're My Best Friend (It's Okay That's Love OST)

dziewiona

I like freddie mercury! i saw the freddie mercury concert jacket online store. I bought it film star outfits for my boyfrind of birth day. He is like very much.

dziewiona

Wszystkie odcinki 8 sezonu "Różowych Lat 70." nazwane są tytułami piosenek Queen. Album "A Kind of Magic" powstał z myślą o filmie "Nieśmiertelny" z 1986 roku. Tak samo "Flash Gordon" to soundtrack filmu o tym samym tytule. W filmie "Świat Wayne'a" możemy usłyszeć "Bohemian Rhapsody". W serialu Glee też jest dużo coverów Queen. Piosenka Freddiego "Love Kills" jest w filmie "Metropolis".

dziewiona

hej ;) a przypadkiem Queen nie leciał w tej scenie? :) jeśli tak to dajcie znać jaki to tytuł :) z góry dziękuje :) https://www.youtube.com/watch?v=wjnzmxKGQH0&index=2&list=RDwjnzmxKGQH0

dziewiona

"Morze miłości" z Alem Pacino, w scenie podczas wesela przeróbka "Another One Bites The Dust".

dziewiona

,,Sekretne, życie zwierzaków domowych" i ,,Tupot małych stópek 2" :D

dziewiona

Numer stulecia - We Are the Champions
Niewidzialny, Całkiem zabawna historia - Under Pressure (cover)

W filmie "Daję nam rok" było wspomniane wesele z hitami Queen, a na początku filmu "Grimsby" był też plakat z Fredem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones