Freddie Mercury

Farrokh Bulsara

9,7
176 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Freddie Mercury

Te dwa utwory napisane przez Freddiego dosłownie traktują o samobójstwie i przestrzegają przed nim. Zastanawia mnie czy Freddie miał w związku z tym dramatem jakieś doświadczenia. Czy ktoś z jego otoczenia targnął się na życie? Czy on sam miał takie myśli? Wiadomo, że był wrażliwym człowiekiem a w wielu momentach życia nie było mu łatwo. A może przemawiała w nim ogólna refleksja nad tym zjawiskiem i poprzez swą twórczość, chciał dać do zrozumienia , że nie warto. W biografiach nie dopatrzyłam się wskazówek na ten temat.
W każdym razie, niewątpliwie dzięki tym (i nie tylko tym dwóm) utworom przyczynił się do uratowania niejednego życia.
Zresztą twórczość Freddiego i Queen pełni funkcję terapeutyczną na wielu szczeblach a także upiększa życie.

Mila1505

Ja też nie zetknąłem się z żadną informacją poruszającą ten konkretny temat. Na pewno kiedy już wiedział, że ma AIDS, nie myślał o samobójstwie(wg Jima i Petera). Czy wcześniej to w ogóle rozważał? Można tylko gdybać. Jeśli chodzi o drugi utwór, to Freddie napisał go specjalnie do filmu na podstawie powieści Johna Irvinga "Hotel New Hampshire". Zespół miał pierwotnie napisać muzykę do niego, ale ostatecznie odrzucono ich i Freddie mimo wszystko postanowił, że ten właśnie utwór wyląduje na The Works.

mariooks1945

Myślę,że tym postanowieniem uratował niejedno życie. Zarówno w metaforycznym jak i dosłownym znaczeniu.

Mila1505

Pewnie jest tak jak piszesz. Co do pierwszego utworu jeszcze, to ten temat jest raczej potraktowany z przymrużeniem oka. No bo jak wytłumaczyć w tekście użycie słowa "tits"?;-)

mariooks1945

Hmmmm..... można rozpatrywać to w różnych kontekstach. Nigdy do końca nie wiadomo co artysta miał na myśli . Ten temat jest wyjątkowo poważny psychologicznie i ja ten słowny niuans oraz jego seksualną konotację interpretuję jako próbę rozładowania napięcia u słuchacza. Próbę dotarcia do pewnych rejonów myślenia,które niwelują stany depresyjne. To takie moje subiektywne odczucia. Ten tekst i tak jest dosłowny bo przecież w twórczości Freddiego dominuje poetycka symbolika,która jest jednym z atutów Jego artystycznego kunsztu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones