Elżbieta Wieczorkowska

8,0
727 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Elżbieta Wieczorkowska
HODIA

i najbardziej wyśmiewana przez tą młodą - i też najbardziej się bulwersowała na nią bulwersowała :-)

HODIA

Szukałem w jej biografii jakichś elementów świadczących o pochodzeniu ze szlachty, czy nawet wyżej, bo zawsze byłem pod wrażeniem tej jej dykcji, sposobu mówienia w "Czterdziestolatku", ale chyba tak kształcono kiedyś aktorów, że nawet dykcja, wymowa w czarodziejski sposób zamieniała się w podobną arystokratycznej.

Wydmin

a najfajniejsze wg mnie jest to, że dopiero w 10 odcinku pt. "Pocztówka ze Spitzbergenu czyli oczarowanie" nasza "arystokratka" przedstawia się nazwiskiem Puciata, które mało ma wspólnego z nazwiskami kończącymi się na - ski -cki Myślę że to celowy zabieg reżysera, który dopiero w połowie serii demaskuje prawdziwe pochodzenie naszej bohaterki. A może się mylę? :)

maccwac

Atak Gruzy-żyda... typowe

maccwac

Bo nasza 'arystokratka' wyszła za mąż za wojennego chłopaka -proletariusza Puciatego ...wspominała o tym w laboratoryjnych pogaduszkach ;)

HODIA

Obok Mariolki zdecydowanie najlepsza koleżanka Magdy !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones