Donnie Yen

Zidan Zhen

8,2
15 451 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Donnie Yen

Gdy się dowiedziałem o nagrodzie jaką mu przyznano w 2006 roku(za najlepszą choreografię walk), wcale się nie zdziwiłem, widząc mistrzowską choreografię w SPL-u, czy wcale niezgorszą w Dragon Tiger Gate od razu wiedziałem, że mu się należy taka nagroda. Od kilku lat kibicuje tej postaci i drażni mnie, że wciąż znajduje się w cieniu takich aktorów jak Jacki Chan, czy Jet Li(nie umniejszając im wcale), przynajmniej w naszej części globu. Jak uważacie czemu tak się dzieje??

Dracko

Donnie jeżeli chodzi o walki jest mistrzowski. Ta dokładność wykonywanych technik jak i pozycje sa bardzo widowiskowe w obiektywie kamery, która przyciaga oczy nawet mojej siostry (nie przepada za azjatycką kopaniną hehe) ... co do sławy to: Słyszalem ze Yen nie pcha się w sławe i taki radzaj życia mu odpowada Podobno bardziej idzie w reżysera i choreografa Ja mam nadzieje ze zmieni sposób myślenia, postara się zrobić wieksza karierę i że wszyscy będa go znali :) A jak narazie to będziemy mogli podziwiac filmy z jakimis nowymi młodymi "sławami" ktorzy tak naprawde beda walczyli w filmach stylem walki ulozonym przez Donniego, ktory bedzie stał w cieniu za tym wszystkim hehe Pozdrwiam

skibson

W pewnych kwestiach się z Tobą zgadzam jednak jeśli spojrzysz w jego filmografię to widać, ze gra średnio w dwóch filmach na rok, a samych projektów też ma nie mało. W Azji jest bardzo popularny, a u nas nie. Moim zdaniem ma raczej zrównoważoną drogę między aktorstwem a reżyserką, jednak sedno pytania tkwi w tym czemu w naszej rzeczywistości jest o nim tak cicho, za to na przykład o Jackim Chanie wciąż coś się mówi.
Moim zdaniem bierze się to z czego innego, a mianowicie chęcią robienia tego co się lubi w taki sposób jaki się chce, w pewnym sensie niezależnością twórczą. Moim zdaniem, inni gwiazdorzy Azjatyccy robiący w USA kariery zgodzili się kosztem popularności światowej zrezygnować przynajmniej z części tej niezależności.
Ale Ciekaw jestem co wy sądzicie:P

Dracko

Jackie Chan stał się sławny na świat ponieważ "Draka w Bronksie" okazała się hitem. Na premierze Chan sam powiedział: "Mam nadzieje ze Draka spisze się dobrze... wtedy będe mógł wrócić" W przypadku Jet'a Li był to "Romeo Must Die" Yen nie wypuścił jeszcze filmu, ktory okazał sie takim hite wsrod np publicznosci Ameryki (chodzi mi o gł. rolę) Role drugoplanwe jak w "Blade 2" czy też w "Nieśmiertelnym IV" nie zapewnily tego... Mysle ze czas odpowiedni dla niego dopiero nadejdzie

skibson

.. a latka lecą, niestety ;)
BTW, film Yip Man, gdzie się wcielił w tutułową rolę - mnie powalił.. Pozytywnie oczywiście.

BartSimpson

The Legend of Ip Man - jego czas właśnie nadszedł!

BartSimpson

BTW co to jest BTW napisz bo nie wiem. A ciekawi mnie to. To tytuł czy jakiś skrót zakręcony skrót filmweb'owski.
Pozdrawiam

orkosky

;) To skrot od angielskiego "by the way", czyli "na marginesie", albo "nawiasem mowiac" ;)

Pozdrowka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones