David Suchet

8,2
5 039 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby David Suchet

mnie nie pasował do roli Poirota. Czytając książki wyobrażałem sobie Poirota jako człowieka otartego na ludzi. On stworzył takiego zadumanego w sobie zdziwaczałego starca.

ferdek_5

a ja popełniłam błąd, bo najpierw zdarzyło mi się obejrzeć któryś z odcinków serialu, a dopiero w te wakacje wczytałam się w książki i szczerze mówiąc, nie jestem w stanie sobie już w żaden inny sposób wyobrazić detektywa.

ferdek_5

Przykro mi, ale zamiast sobie "wyobrażać" jaki mógł być, należało przeczytać, jaki był. Suchet odegrał tę postać idealnie.
PS A cóż to za twór "zadumany w sobie?" Język polski trudna?

ferdek_5

suchet jest najlepszy w roli poirta

mati123_3

Prawda

ferdek_5

Ja się zgadzam z założycielem wątku. Tak - szanuję Sucheta za pracę, jaką wykonał nad tą kreacją. Tak - kocham te seriale i oglądam po kikanaście razy ulubione z nich. Ale z lektur też wyniosłem zupełnie inny obraz: tam Poirot to jest gość z klasą, co najmniej półka wyżej. Ma jakąś głębię, w filmie nieuchwyconą. Ekranizacje skupiają się na eksploatowaniu rozmaitych dziwactw i zmanierowania, co spłyca i "usztucznia" tę postać. Zrobili z postaci książkowej jakąś zmanierowaną, zdziwaczałą ciotkę, bez charyzmy. To już Ustinov miał jaja Poirota, wg mnie, a nie taka groteskowa kaczka. Przekonałem się o tym po raz kolejny, kiedy po roku oglądania serialu sięgnąłem znowu po lekturę i czytałem "Kurtynę".

adipiscor

tak tak tak !
zgadzam się w pełni!
i też zastanawiam się dlaczego Suchet zakłada tzw. wkładkę na siebie, aby być grubszym?
rozumiem, że jest szczupły, ale nie róbmy z Poirota grubasa!
przynajmniej mi się wydaje, że Poirot był taki przeciętny w tuszy, no chyba, że coś przeoczyłam, jeśli tak, to proszę, wskażcie mi książkę, w której jest mowa o tuszy H. Poirota

The_Indygo

Hej, grubasem nie był, choć cenił dobre jedzenie, nawet szukał specjalnie co raz to innych nowych knajpek, restauracji. W jednej z ksiązek (Zło czai się wszędzie) jest takie zdanie (na początku) : HP zerknął żałośnie na znaczącą wypukłość własnego brzucha. Jedna z pań leżących na leżaczku obok niego pocieszyła go, że szybko straci brzuch jesli bedzie pływał łódką.

freya_3

Mnie akurat pan Suchet odpowiada, za to myslałam,że ze skóry wyskoczę widząc kreację A. Finneya w Orient Expresie, wysoki gburowaty typek , chamski i w ogóle okropny, Ustinov powinien go zagrać.

ferdek_5

a ja uważam, że bardzo dobrze odegrał rolę Poirota. Nie wyobrażam sobie innego aktora w tej roli.

ferdek_5

Przeczytałam wszystkie książki i moim zdaniem jest najlepszy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones