Darren Aronofsky

8,1
6 236 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Darren Aronofsky

Oglądałem jak na razie tylko jego dwa filmy (Czarny łabędź i Requiem dla snu) i muszę powiedzieć, że treść w nich nie jest do końca wyeksponowana, natomiast pełno w nich scen, które mają na celu zszokować widza (sceny wulgarnego seksu, zmaganie się ze zjawami itp.). Gdyby te filmy były bez tych charakterystycznych zabiegów to nagle stały by się zwykłymi, podrzędnymi gniotami... Nie powiem, że te efekty są niepotrzebne, ale raczej, że są tanie, a zastosowanie ich to pójście na "łatwiznę". Może to tylko cecha akurat tych dwóch filmów, ale jeżeli inne wyglądają podobnie to ja nie mam ochoty ich oglądać. Mam nadzieję, że zrozumieliście co miałem na myśli.

uploader

i jeszcze zrodlo-podobnie a nawet gorzej

uploader

Zgadzam się w 100%. Teraz przymierzam się do "Pi" i mam nadzieję, że pozytywnie mnie zaskoczy.

uploader

racja, labedzia sobie odpusc w ogole, jak nie chcesz sie rozczarowac, rezyser robi pseudo-madra papke niestety.

zukasz

Zdecydowanie się zgadzam. Obejrzałem "Pi", "Requiem dla Snu" i "Czarnego Łabędzia". Ten pierwszy to tylko ładnie opakowany pseudofilozoficzny bełkot, drugi, gdyby nie forma i wątek postaci granej Ellen Burstyn byłby tylko kolejnym niczym niewyróżniającym się filmem o ćpunach. "Czarny Łabędź" paradoksalnie byłby zdecydowanie lepszym filmem, gdyby Arronofsky nie przeszarżował z formą. Męczący montaż skutecznie zniechęca do sięgnięcia po niego kolejny raz.

zukasz

A ludzie to kupują. Łabędź.. spoko, można obejrzeć, ale to jest tylko udramatyzowany do oporu film o dojrzewaniu, lub wg niektórych o sztuce - a raczej stereotypie zbzikowanego artysty, który życie poświęca dla perfekcji... pff

uploader

Możliwe, acz mi się ta forma akurat bardzo podoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones