Daniel Day-Lewis

Daniel Michael Blake Day-Lewis

8,9
28 680 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Day-Lewis

Można by się sprzeczać,ale myślę że tak. Żaden aktor nigdy nie miał tak zróżnicowanej filmografi, jeśli chodzi o rodzaj ról.Sparaliżowany malarz,nie widzący niczego oprócz pracy krawiec,który przechodzi przemianę zakochując się w kobiecie, młody buntownik z Belfastu, zmieniająvy się pod wpływem drastycznych przeżyć.To tylko część ról Day Lewisa.Każda z jego ról od Mojej Lewej Stopy była w jakiś spoaób wyróżniana.Trzy oscary mówią same za siebie.Jasne,można by wymienić takiego Jacka Nicholsona czy Laurenca Oliviera,którzy też mieli wiele wspaniałych ról.Jednak warto zauważyć w jak nie wielkiej ilości filmów grał Daniel Day Lewis, a jak wiele zupełnie innych ról odegrał.Dlatego uważam,że jest najlepszym aktorem w historii.

Tomek_323

Zabawny jesteś najlepszy aktor w historii?? Buhha średni aktorzyna który wybierał sobie rolę co 2-3 lata po to by się do nich przygotować i zdobyć oscar ? Czyli tylko na tym mu zależało ma swoich fanów w dupie nie gra już od 6 lat nie zagrał w pożądanej komedii , horror i s-f jego repertuar jest ograniczony, skoro tak jest to nie jest najlepszym aktorem w historii bo się nie sprawdził w innych rolach tyle w temacie.

Ricky79

Wystarczy wziąć dwie role Day-Lewisa np. W imię Ojca i Aż poleje się Krew by ujrzeć skalę możliwości warsztatu jakiej inni aktorzy nie pokażą przez kilkadziesiąt lat kariery i 200 ról filmowych w różnych gatunkach. DDL to gigant aktorstwa.

StalowyGigant

Dla Ciebie dla mnie nie.

Tomek_323

Nawet jeżeli nie ...to sądzę że szczyt szczytów.warsztat ma jak geniusz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones