Bradley JamesII

Bradley James Gregory

8,0
2 948 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bradley James

Za co on ma ocenę 9,1? Za przygody merlina? Serio?! A Depp ma ocenę 9,2, chyba jest pomiędzy
nimi jakaś różnica.

ola1996

On nawet nie jest w rankingu, a depp nie zasługuje na 9.2

ola1996

Jak to za co? Pewnie za ładne ciałko i buźkę. To wystarczy, by być aktorem w dzisiejszych czasach.

użytkownik usunięty
Dasot

Czy ja wiem? James jest po porządnej szkole aktorskiej...

ola1996

Różnica polega oczywiście na ilości głosów. Im więcej osób głosuje, tym bardziej wiarygodna jest ocena. Zauważ, że większość aktorów, która jest nieznana z nazwiska, a grała w jednej bądź dwóch produkcjach, dostaje bodajże 16 głosów po 9 lub 10 gwiazdek, z czego w dodatku 8 osób doda go/ją do ulubionych, daje nam to końcową ocenę przeszło 9. Nie jest to ocena, z którą powinnaś się liczyć. Wiarygodne oceny są wtedy, gdy przekraczają one PRZYNAJMNIEJ 100 tysięcy. A i wtedy nie do końca. Dla porównania, Depp ma ocenę średnią 9,2 i zajmuje 4 miejsce w rankingu światowych (do którego trafienie, o ile się nie mylę, też jest zależne od ilości otrzymanych głosów i średniej oceny). Otrzymał przeszło 4 MILIONY głosów. Oceniany był zarówno pod kontem bycia aktorem, jak i producentem, reżyserem i scenarzystą. Prawie 78 tysięcy ludzi dodało go do swoich ulubionych aktorów. Bradley otrzymał ledwie 17 TYSIĘCY głosów i przeszło 700 osób dodało go do ulubionych. To oceny głównie za jego rolę Artura w Merlinie i nie są obiektywne. Ktoś go lubi - daje maksimum gwiazdek. Nie każdy podchodzi do oceny gry aktorskiej tak sztywno, jak niektórzy i nie ocenia całokształtu kariery. Bradley nawet nie kwalifikuje się, by dostać się rankingu, a co dopiero walczyć z Deppem o dostaniu się do pierwszej dziesiątki ;)
Choć, żeby nie było, mnie się jego rola Artura bardzo podobała i myślę, że zagrał rewelacyjnie.
A Depp, swoją drogą, jest genialnym aktorem.

użytkownik usunięty
revira

Pomijając całą tę statystykę ośmielę się przypuścić, że tak jak James dostaje oceny za jedną rolę w "Merlinie", tak Depp dostaje oceny za "Piratów". Kwestia popularności produkcji raczej, niż samego aktora.

W tym też jest prawda.
Choć przyznam, że kocham rolę Jacka w Piratach, ogólnie jestem wielbicielką gry aktorskiej Deppa nie tylko w tej jednej serii.

użytkownik usunięty
revira

Prawdopodobnie jesteś w mniejszości.
Ale ostatecznie filmweb to portal dla zwykłych ludzi, a nie samych znawców, śmiertelnie podchodzących do ocen, jakby marka filmwebu była wyznacznikiem jakiegoś wielkiego prestiżu...

smiem watpic ^^

revira

Warto nadmienić, że ludzie rzadko kiedy oceniają aktora tylko po jego rolach - ocenia się zwykle całokształt, czyli także to, jaki ów aktor jest poza planem, a Brad wydaje się być bardzo sympatycznym chłopakiem z wielkim poczuciem humoru.

revira

Chyba Ci się pomyliły głosy oddane na aktora z tymi oddanymi na filmy, w których Ci aktorzy grali :P. (Bradley ma trochę ponad 1,5 tysiąca głosów, zaś Depp 150 tysięcy).

oOAlexOo

Uh, nie wnikam. Pisałam to wieki temu. Możesz mieć rację.

revira

Choć nie przepadam za aktualnymi zmianami na Filmwebie, to jedna przypadła mi do gustu. Teraz ocenia się aktorów z ról w poszczególnych filmach, a nie tak całościowo, jak to do tej pory wyglądało. Być może teraz statystyki trochę się wyrównają. Ale ja też nie biorę ich całkiem na serio, zwłaszcza tych rankingów, bo tak jak @revira napisała - to jest kwestia głównie ilości głosów.
Przyznaję szczerze, że sama wystawiłam Bradley'owi 10, za jego rolę w Merlinie, bo nie ma co - była nieziemska. Wszystkie emocje, mimika twarzy - idealnie. Ale nie oglądałam innych filmów, więc nie mam pewności czy to nie był, od taki, jednorazowy przypadek, może rola akurat mu przypasowała. Teraz z czystym sumieniem dałam mu 10 tylko za Merlina, a z oceną pozostałych ról poczekam, aż do ich obejrzenia :)

ola1996

A oglądałaś Przygody Merlina? Jeśli nie to po co się wypowiadasz. jeśli tak to sama powinaś wiedzieć dlaczego. Świetnie zagrał swoją rolę i tyle. Ludziom się podobało, jedna osoba i tak tu nic nie zmieni. Lubię Deppa, ale bez przesady.

ola1996

To jest filmweb nie oczekuj rzetelnych informacji. Każdy może wejść i ocenić. Zazwyczaj jest tak, że Ludzie oglądają 5 filmów rocznie i udają ekspertów. Więc filmy, które im się podobają oceniają na 10 i tak samo jest z aktorami, nie za aktorstwo, talent i doświadczenie itd. Tylko za wygląd, uśmiech i rolę romantycznego ideału. Przykre

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones