Bradley CooperI

Bradley Charles Cooper

8,3
87 170 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bradley Cooper

Od średnich komedii, poprzez coraz lepsze role aż do ról co roku nominowanych do Oscara. Wow! Uwielbiam takie przypadki aktorów, po których nikt by się nie spodziewał dobrego grania (kiedyś Matthew McConaughey) aż do bycia na szczycie. Super!

Tylko że jeszcze 2 nominacje i Bradle zacznie cierpieć na "syndrom Leosia DiCaprio". Nominacja? Jasne, nie ma sprawy. Ale żeby dać Oscara to już nie bardzo :/

Metropholis

Nieźle się rozręcił, ale to świadczy o tym, że jest naprawdę niezły w tym co robi i stać go na wiele. Zawsze się wyróżniał na tle innych aktorów, z tym że nie dostawał odpowiednich ról. Teraz kiedy jest już znany i publiczność go zaakceptowała może przyjmować takie role jakie mu odpowiadają.

PurpleAngel

Tak, racja :) W sumie to Poradnik pozytywnego myslenia pokazał go od tej lepszej strony i wyniósł na szczyt. Ale fajnie, cieszę się. Dobrych aktorów nigdy za wiele :)

Metropholis

Miał farta, bo trafił na kac Vegas, i to go zaczęło. ;p

Jozin

No tak, ale Kac Vegas to komedia, w dodatku nawet niespecjalnie ambitna. Miał farta, ze z komedii udało mu sie ładnie przeskoczyć do "kina poważnego" ;)

Jozin

Miał farta, bo MIMO Kac Vegas, udało mu się zagrać w czymś porządnym. Zazwyczaj, kiedy już się człowiek wpisze w tak niemożliwego, ale kasowego gniota to już tak zostaje. Vide Ben Stiller czy Adam Sandler. Zapewne zarabiają kupę pieniędzy, ale artystycznie są na dnie. Inna sprawa, że może mają w nosie artyzm. I słusznie, nie samym artyzmem człowiek żyje.

semira1

Też prawda. Ogólnie nie ma nic złehgo, że jakiś aktor znajdzie swój kawałek kina i się go trzyma. Poza tym każdy ma inne ambicje. I predyspozycje nie raz też. Ale Cooper akurat nigdy aktorem komediowym nie był. A przynajmniej nie "rasowym" jak Jim Carrey czy Adam Sandler. Ale co mi się podoba - że próbując przejśc do poważniejszych ról, naprawdę mu sie to udało. I to z hukiem, bo wylądował od razu w pierwszej lidze Hollywood. I nie darmo, bo talentu dramatycznego mu naprawdę nie brak.

Metropholis

Matthew to akurat zaczynal dobrze, potem skoczyl na komedie romantczne i wrócił do powazniejszego grania ;p

kashmir23

Nie znam jego części kariery pochodzącej z lat 90-tych, utrwalił mi się jako "ten z kaloryferem z komedii".

kashmir23

Oj tak, przyzwoicie zagrał w Czasie zabijania. A potem się lekko... Rozjechał :D chociaż mówcie sobie, co chcecie, uwielbiam Jak stracić chłopaka w 10 dni i wali mnie, że to tylko durna komedia romantyczna :D

tolerancja91

popieram :D do znudzenia :)

Metropholis

i obaj tam powinni zostac, bo do ambitnych filmow sie nie nadają.

Bimberian

Nadają.

Metropholis

przecież to bylejaki aktorzyna

markin

No właśnie NIE.

Metropholis

a bynajmniej

markin

Nie.

Metropholis

do lasu w tę stronę --->>

Metropholis

No trochę się zapędziłaś.

Przede wszystkim nominacje do "American Hustle" i zwłaszcza "American Sniper" zawdzięcza bardziej swojej popularności, aniżeli faktycznej szansy na Oscara. Nie piszę tego z subiektywnego punktu widzenia, bo obie role w porządku, ale wystarczy spojrzeć na najbardziej wiarygodny prognostyk przedoscarowy, a więc nagrody SAG. Nominacje w tym wypadku otrzymał jedynie za "Silver Linings Playbook". Bez nom. do SAG, nom. do Oscara jest zaskoczeniem, a już wygrana ogromną sensacją, zdarzającą się wybitnie rzadko. W 2013 wiadomo bezdyskusyjnym faworytem był Jared Leto, w 2014 Eddie Redmayne. Czy zasłużenie, nie ma to znaczenia, bo nie my o tym decydujemy, ale okoliczności przed samą galą oscarową wskazywały na to, że szans Cooper nie będzie mieć żadnych. To jedna sprawa.

Druga: co to jest syndrom DiCaprio, bo chyba źle go rozumiesz. Czy to już każdy aktor, który ma więcej niż dwie nominacje? Bo wystarczy się zainteresować i w historii takich przypadków było dużo więcej. Zresztą sam nie rozumiem fenomenu DiCaprio, jako tego najbardziej "pokrzywdzonego". Gość dostał Oscara w wieku 40 lat. Wciąż jest bardzo młody, więc nie bardzo wiem skąd te rozumowanie, że go skrzywdzili. Spójrzmy ile na swojego pierwszego Oscara czekali wybitni aktorzy: Pacino (53 lat), Nicholson (39), Bogart (53), Hopkins (55), Dustin Hoffman (43), Peck (47), Hackman (42), Freeman (68), Spacey (37), Hanks (38), Washington (36), Crowe (37), P.S. Hoffman (39), Pesci (48), Penn (44) i dziesiątki innych.

Nie wspominając ile fantastycznych aktorów, starszych od DiCaprio wciąż nie ma na koncie statuetki: McQueen, Phoenix, Norton, Pitt, Cruise, Oldman, Murray itd. Redford gdyby się nie wziął za reżyserię, to Oscara nigdy by nie zgarnął. Legendarny Newman wpierw doczekał się honorowego po 60 latach, a dopiero potem pierwszego za jakąś konkretną rolę.

Internet rozdmuchał i już biedny DiCaprio, a do poszkodowanego naprawdę przecholernie mu daleko. A władanie do tego grona zawczasu Coopera to w ogóle jakiś wyższy level absurdu. Gość w poważne kino bawi się dopiero od trzech lat. Już pomijając dość wyraźny znak, że kiedyś o Oscara było zdecydowanie trudniej, dziś to przede wszystkim marketing i popularność. Polecam się zainteresować przedoscarowym wyścigiem.

Pauleta

Zgadzam się ze wszystkim. Na obronę moge tylko dodać, że post wyżej pochodzi sprzed 1,5 roku i inaczej na to patrzyłam. Nie mniej Cooperowi talentu nie odmawiam, choć rzeczywiście miał farta, że wpadł do szufladki aktorów zauważonych przez Akademię i przeciętnie szansę na nominacje za dobrą rolę ma wyższe niż np. cześciej pomijany Phoenix.

Metropholis

Ah jest swietny, i jest bardzo dobrym aktorem
Na starosc jego uroda zyskala pewna nute wyrafinowania
Jest duzo przystojniejszy i wyglada ciekawiej

Metropholis

Jest bardzo dobrym aktorem, ale szczerze wolałabym,żeby nie dostawał tych nominacji co roku. Jest teraz "na topie" i "musi" dostać nominacje do Oscara co roku. Nie ważne, że nie są to wyżyny jego umiejętności aktorskich. Obawiam się, że podzieli los Jennifer Lawrance. Zacznie grywać w średnich filmach lub wysokobudżetowych filmach i zmarnuje się jego talent.

Metropholis

o ostatnio coś krucho z tą robotą.

rafiq11

racja, no nie? Cicho o nim naprawde dość długo. Nie może dostać dobrej roboty czy po prostu klapnął na laurach?

Metropholis

Nie wierzę Bradleyowi.
Moim zdaniem nie potrafi się wcielić w rolę. Może i Gra Ale nie jego oczy. Zawsze są puste i nie 'pokazują' emocji. Nudy.
Nie wiem skąd taka wysoka ocena jego gry aktorskiej..

czupakabra69

To się nazywa subiektywizm i pozwól temu istnieć.

użytkownik usunięty
Metropholis

Niedługo ta jego kariera może być jeszcze piękniejsza, bo niektórzy mu wróżą Oscara za "Narodziny gwiazdy" w kategorii aktorskiej, a jeszcze może dostać nominację za reżyserię i film...

I oby na nominacji się tylko skończyło, zwłaszcza w kategorii aktora pierwszoplanowego.

użytkownik usunięty
Sairina

Też mam nadzieję, że nie wygra Oscara w tej kategorii, bo Joaquin Phoenix, James Franco czy Ralph Fiennes do dziś nie mają Oscara, a on ma go dostać? Wolne żarty! Dobrze, że jeszcze Christian Bale, Clint Eastwood czy nawet Ethan Hawke mają szansę mu zaszkodzić ^^ Najbardziej to bym chciał, aby Eastwood wreszcie dostał aktorskiego Oscara na najbliższym rozdaniu.

Metropholis

Bradley. Świetny aktor. Genialna praca reżyserka przy A star is Born. Podziwiam.

zielinski_tomasz79

i genialnie odegrana rola, piękny głos i fantastycznie wczucie się w rolę, nawet na pokazach premierowych widziałam echo Maina, nalana czerwona twarz. Gaga bardzo utalentowana, brawa za autentyzm i brak kompleksow, ale uważam, że z nich dwojga to Cooper powinien otrzymać nagrodę. Trzymam kciuki.

Metropholis

Dlatego sobie wyreżyserował film i w nim zagrał :) Więcej szans na Oscara. Ciekawa jestem bardzo.

Metropholis

Zgadzam się z Twoim zdaniem. Podobnie szedł Leo DioCaprio. Od B- movies poprzez kicze komercyjne do coraz bardziej poważnych i dojrzałych ról aż do oskara.

Metropholis

Po zobaczeniu Green Book już wiem, że SORRY Bradley, ale tym razem znowu Oscar przejdzie koło nosa i zgarnie go Viggo Mortensen! Zasłużenie.

majkalipcowa

A ja od początku wiedziałem, że go zdobędzie Rami Malek za Bohemian Rhapsody. Viggo Mortensen znowu musi poczekać.

bierdus

I ja poczekam z nim :))

Metropholis

Gdyby nie projekty Eastwooda, nie miałby żadnych wartych uwagi sukcesów na koncie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones