Ben Whishaw

Benjamin John Whishaw

7,9
24 113 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ben Whishaw

Świetny aktor angielski, ma wyróżniający się wyglad i oblicze w przeciwieństwie do całej masy
amerykańskich młodych "gwiazd" świetnie zbudowanych, wysportowanych z kaloryferem za to
całkiem bez twarzy.

ajron1960

Pełna zgoda :-)

ajron1960

Nie ma filmu Ryszard II, jest odcinek serialu "The Hollow Crown" - Richard II - tak traktują to także na IMDb.

elatus

Chyba masz rację , coś mignęło mi w canal+ tytuł był Ryszard II, ale nie oglądałem. Widocznie to rzeczywiście serial, a nie film fabularny. Jeszcze sprawdzę, dziękuję za info.

ajron1960

Inaczej. To mini-seria, taki w stylu brytyjskim. Cztery odcinki, długości filmu pełnometrażowego każdy, każdy oparty o inną sztukę Szekspira. Te sztuki łączy wspólny motyw walki o koronę i utrzymania władzy. W skład tetralogii wchodzą Ryszard II, Henryk IV cz.1, Henryk IV cz. 2 i Henryk V .
Ryszard trwa 2 godziny 21 minut :D

To jest film, tylko chodziło mi o to, że w FilmWebie nie figuruje w spisie filmów, tylko w spisie seriali z Benem. BTW, bardzo Ryszarda II polecam, Ben zasłużenie wygrał BAFTA za tę rolę.

elatus

Dziękuję jeszcze raz i napiszę masz rację , a nie "chyba masz rację". Na FW interesują mnie jedynie filmy fabularne, wszelkie seriale zauważam sporadycznie. Unikam miiseriali i seriali, uważam je za coś gorszego w stosunku do filmu pełnometrazowego mającego początek, środek i koniec w jednym seansie. ;)

ajron1960

To tego nie unikaj, każdy film jest odrębną całością, jak każda z tych sztuk Szekspira :D Tylko są ułożone w serię, bo zauważono pewną prawidłowość. No i ochrzczone wspólnym tytułem. Ale Ben Whishaw, a potem Jeremy Irons i Tom Hiddleston są wspaniali i choćby dlatego warto (i dla Szekspira, oczywiście)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones