Bartłomiej Szkop

4,5
11 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Bartłomiej Szkop

O którym dowiedziałam się już po fakcie , powinien obiec świat. NIESAMOWITOŚĆ. Kłaniam się
w pas

cinder_ella

zgadzam się całkowicie.

cinder_ella

A co w tym niesamowitego? Baba była agresywna to i ludzie reagowali agresją, nie trzeba geniusza, ani żadnych pseudo eksperymentów, aby przewidzieć, że tak będzie.Poza tym od początku wiedziałem, że to ściema, tylko debile się nabierały.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
eznawca

Dokładnie ta postać używa mowy nienawiści, co osobiście zgłosiłem dla Youtube, bo wczoraj zacząłem przeglądać jej filmiki. Mowa nienawiści na tle narodowościowym/religijnym/wiekowym i kilku innych. Przecież tam jest instrukcja znęcania się nad dziećmi. I nigdzie nie ma etykietki satyra.
Mowa nienawiści na tle religijnym jest tak popularna w Polsce, że panowie twórcy postaci Grażyny Żarko nawet jej nie słyszą.
Twórcy mają problem do ludzi o emocje, a sami swoją nienawiścią stworzyli falę nienawiści.
Co do wiary ludzi w istnienie Grażyny Żarko. Mnie otaczają Grażyny Żarko (różny wiek, różna płeć), więc jestem w stanie uwierzyć, że ktoś kipiący nienawiścią dorwał się do kanału na YT. Działo się to wielokrotnie. Ludzie zareagowali prawidłowo, nie wolno wariatom komunikować się i łączyć w grupy, bo później mamy takie problemy jak Niemcy w latach 1934-1945. Trzeba ich wyśmiewać oraz co ważniejsze zgłaszać dla Youtube lub innych kanałów i instytucji.

eznawca

Napisałem maila do ponoć twórców. projektgrazyna@gmail.com

Nazywam się Marek Okrągły. Mieszkam w Suwałkach, (mój dokładny adres). To tyle jeśli chodzi o anonimowość. Jeśli rzeczywiście jest to email związany w jakikolwiek sposób z Projektem Grażyna Żarko to chciałbym przekazać Wam następujące rzeczy (pisząc Wy mam na myśli twórców/producentów).

Obejrzałem materiały zamieszczone przez Was na Youtube i poprosiłem kanał o oflagowanie kilku z nich.

1) Widzę niestety przemożną chęć autopromocji za pomocą tych materiałów, co samo w sobie nie jest złe, dopóki nie krzywdzi się innych osób. Niestety wyraźnie widać, że zdawaliście sobie sprawę z możliwości skrzywdzenia innych osób.

2) Wzbudziliście w sposób świadomy falę nienawiści, zachęcając do agresji słownej i fizycznej. Teraz udajecie, że to wszystko to internauci, którzy byli wtórni do Waszych działań. Szczególnie ten punkt jest przerażający. Wy jesteście haterami, ale również podżegaczami i stworzyliście setkom/tysiącom ludzi możliwość inicjacji haterskiej. Umysł ludzki nastolatka nie będzie pamiętał, że hate'wanie jest złe, bo twórca pragnący autopromocji mu to udowodnił, będzie pamiętał, że tą barierę można przekroczyć, a co gorsza że mogą hate'wać bo to pewnie performance/dowcip/sztuczki marketingowe.

3) Język postaci Grażyny Żarko to ewidentna mowa nienawiści religijnej/etnicznej/narodowej itd. Co smutne przypuszczam, że nawet jej nie słyszycie i nie zdajecie sobie sprawy, że jakby w Polsce prawo działałoby normalnie to zajęłaby się Wami prokuratura. Jednak macie szczęście, że wystarczy otworzyć zdanie katolikiem i już można mówić najgorsze rzeczy na inne religie lub na osoby nie potrafiące uwierzyć w gusła bez dowodów.

4) Internet zadziałał bardzo dobrze. Adresowaliście swoją "twórczość" do widza młodego niedojrzałego, zachęcając go do przemocy słownej i fizycznej, który nie ma często pojęcia o możliwości "oflagowania" Waszego produktu, co pozwoli ograniczenie/zblokowanie rozpowszechniania jego treści. Niedojrzały młodociany internauta wybrał wskazaną przez Was drogę poprzez wyzwiska i groźby oraz odgrywanie scenek. Sami odegraliście scenkę przemocy fizycznej i teraz macie problem do ludzi, że również odgrywali scenki.

5) Tworząc postać specjalnie wybraliście cechy pasującą do stereotypów: kiepsko wykształcona, zindoktrynowana, starsza, pani, pouczająca innych, popierająca przemoc, pełna kompleksów, wyżywająca te kompleksy poprzez religię, znęcanie się nad dziećmi, poszukiwanie ofiar swojej agresji słownej na ślepo, nie rozumiejąca świata, działająca emocjami nie rozumem, krzycząca, unikająca w swoich wypowiedziach argumentów itd. Otaczają nas w Polsce Grażyny Żarko w różnym wieku i różnej płci. Grażyny Żarko zdobywają najwięcej głosów w wyborach, są odpowiedzialne za różne instytucje, nie słuchają ekspertów przy tworzeniu prawa lub zarządzaniu firmą. Większość ludzi w młodym wieku słyszała "Grażynę Żarko" niedawno i pamięta niesprawiedliwe traktowanie jednak poprzedzone zazwyczaj magicznym "katolikiem" i dlatego dała się sprowokować. "Grażyna Żarko" to kibole i skinheadzi w większości pokurcze niewiele wyższe niż 1,5 m atakujące setkami pojedyncze osoby, bo przeraża ich skala gorsza niż 5:1. Specjalnie wybraliście osobę słabą fizycznie i psychicznie czyli idealny cel ataku dla słabych/zakompleksionych i co ważniejsze niedojrzałych jednak czujących, że Grażyna Żarko to przerażający twór ziejący nienawiścią.

6) Można mieć radykalne opinie. Od tego jest wolność słowa. Z tego rodzi się kreatywność. Jednak nie mowa nienawiści.

Ogólnie podsumowanie. Jesteście "zajebiści": skłoniliście nastolatków (przypuszczam, że gimnazjum to dominanta) przykładem i dużym wysiłkiem do zmasowanego ataku pełnego nienawiści i agresji na postać zbudowaną ze stereotypów siejącą nienawiść i korzystającą ze słów kluczy. Zamiast skomentować istniejące problemy z nienawiścią, stworzyliście nowy. Po prostu "czapki z głów".

Rozumiem czemu stworzyliście nowy - copyright+brak pozwów od realnych osób za problemy w realnym świecie.

W internecie jest pełno osób działających w inny sposób. Nie jest to medialna autopromocja. Jest to działanie polegające na uświadamianiu ludziom, że mogą mieć problem ze sobą lub nadmiar energii, bo tym jest hate'owanie. Pisząc na różnych forach/kanałach zwracają uwagę ludziom na brak szacunku do drugiej osoby. Takich ludzi jest trochę. Mam nadzieję, że czasami zdarza mi się być jednym z nich.

Nie działajcie jak Palikot przedwczoraj katolik, wczoraj osoba zapewniająca, że nie złoży apostazji, ale inni powinni, dzisiaj ponoć ateista, jutro pewnie islamista. Nie szukajcie kontrowersyjności za wszelką cenę. Otaczają Was setki wspaniałych historii jakie możecie opowiedzieć. A przede wszystkim nie twórzcie w sposób świadomy fali nienawiści, bo nie brakuje osób niezrównoważonych/idiotów/nawiedzonych/zakompleksionych i następnym razem mogą spowodować zagrożenie lub wypadek.

PS: Palikot w mojej ocenie więcej szkodzi ateizmowi niż pomaga poprzez swoje poszukiwanie słupków wyborczych.

PPS: Ten list to copyright :-) jeśli będziecie go dalej przesyłać to proszę o pokazanie mojego imienia i nazwiska, adres proszę o zasłonić. Wszelkie wpływy jakie będziecie z niego pozyskiwać możemy podzielić 50/50 koszty pozostawiam Wam :-)

Pozdrawiam

Naprawdę Marek Okrągły spod wskazanego adresu

okmarek

Cieszę się że moja wypowiedź, wywołała taką szczegółową analizę.
Szkoda że usunięto mój wpis, już nawet nie pamiętam, co w nim dokładnie napisałem.
Dziś odezwał się do mnie Bartłomiej Szkop, w sprawie mojego filmu opisującego temat.
(Czy to za podanie adresu został mój wpis usunięty? Czy mogę choć podać tytuł filmu?")
Warto zobaczyć panel: "mediafunLAB: Hejt, prowokacje, anonimowość i agresja w sieci a konsekwencje w realu"
gdzie można zobaczyć wypowiedzi autorów projektu.

okmarek

to skandal co oni zrobili. pnapisałam do nich maila o treści:
"Chciałam napisać, że to zrobiliście tworząc "Projekt Grazyna" jest przegięciem, ciosem poniżej pasa. Zdawaliście sobie sprawę, że tworząc taką wyimaginowaną postać wzbudzicie falę nienawiści. Czemu projektu nie sygnowaliście waszymi pięknymi buźkami tylko naraziliscie tą biedną, nieswiadomą kobiete, ktora nawet nie portafi korzystac z laptopa? To jest wstyd, wstydźcie się, ze dla suckesu i sławy zniszczyliscie tej kobiecie życie. Teraz macie wywiady, budujecie sobie karierę. Nie różnicie się niczym od tego, czym zajmuje się np. Borzęcka, która pokazuje ludzi którzy są napróci alkoholem i nie odpowiadają za swoje czyny.
To jest niegodne, wykorzystaliście ta kobiete, mam nadzieję, ze chociaż jest wam wstyd za to co zrobiliście. chociaż wstyd tu nie pomoże. zauważyliście że pod filmikami wciąż jest od groma komentarzy pelnych nienawiści i jadu? dlatego tego nie zablokujecie? Dlaczego nie dacie poprostu odnosnika ze to byla prowokacja? dlatego, ze nadal zbieracie "pochwały" jakoby udowodniliście że internet jest pełen hejterów. brawo, powinniście dostać nobla. bo nikt o tym nie wiedzial......

Ja się tylko zastanawiam co ta Pani "Grażyna" teraz robi. czy ktoś już naplul na nią na ulicy? Ktoś jej otruł psa? a może wylądowała w szpitalu bo nie może żyć z myślą, co z nią zrobiliście.

tak mi za was wstyd... chyba bardziej niż za to środowisko internetowe. byliście tego świadomi. powtorze jesczze raz: tzreba było to waszą gębą reklamować, a nie wykorzystywac image tej biednej kobiety.........

mam nadzieje, że kiedyś poniesiecie tego konsekwencje, a ta kabieta żyje w niezmąconym spokoju.....
:("


chcialabym cos z tym zrobić. tak mi żal tej kobiety.

DoktorQuinn

Zgłosiła się do mnie osoba i przekonywała, że projektgrazyna@gmail.com to nie jest adres do "twórców" i popisaliśmy maile. Jak wejdziesz na stronę, któregoś z nich to może się odezwie tak jak do mnie. Z korespondencji wnioskuję, że to jednak jest osoba zaangażowana w projekt.

okmarek

znalazłam jeszcze taki mail: bartek@panibasia.com.pl, napisałam pod dwa adresy rowniez ten wskazany przez Ciebie. Zobaczymy czy mi odpiszą. starsznie się wzburzyłam dzisiaj, nie było mnie w polsce jakis czas "przegapiłam" ten moment z nagonką na panią grazyne, ale dzisiaj zobaczylam sam filmik, ktory "odkrywa" prawde. przyznam, ze az sie rozplakalam, jak zobaczylam reakcje tej kobiety na te wszystkie filmiki i komenatrze. to starszne, jestem oburzona jak oni mogli jej to zrobić... chcialabym chociaz wiedzieć, czy ta kobieta ma teraz spokój, czy nikt jej nie wyzywa na ulicy...

DoktorQuinn

Poszukaj w necie to się dowiesz, że "twórcy" po prostu chcieli odświeżyć lub zapewnić alternatywę dla "pani Basi". W jednym klipie sami zachęcali do agresji na "Grażynę" za pomocą przykładu i co zabawne ten klip był przed pierwszym klipem o "Grażynie Żarko" i dlatego pierwsze klip o Grażynie Żarko jest zdjęty, bo data jego uploadu udowadniała czysty zabieg promocyjny.
Ja napisałem nawet do Rzecznika Praw Dziecka i nawet on widać nie może nic zrobić Youtube, więc w jakiś magiczny sposób zniknął mało kontrowersyjny klip udowadniający datą zachęcanie do agresji zaś kilka klipów z mową nienawiści i instrukcją znęcania się nad dziećmi nie mają problemu.

okmarek

Ja napisałam do you toube security zeby zablokowali te filmiki i oczywiscie je oflagowałam. czuje się bezsilna w walce z systemem... :( Jedyna pociecha jest taka, że znalazłam filmik na youtube, w którym jest powiedziane, że internauci zrobili zrzutke dla tej Pani i dzięki temu mogla sobie wyjechac do sanatoriumpo całej tej akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones