Andriej Tarkowski

8,7
1 736 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andriej Tarkowski

Nie widziałam ani jednego. Zupełnie nic o reżyserze nie wiem.
Jaki film powinnam obejrzeć, żeby mnie pochłonął i zachwycił i żebym chciała więcej?

użytkownik usunięty
nata_a

Stalker oczywiście

użytkownik usunięty
nata_a

Ja zacząłem od ofiarowania czyli od jego ostatniego filmu zreszta z Tarrem to samo.

nata_a

Tak jak wspomniał wcześniej kolega, Stalker, czyli prawdopodobnie najlepszy wizualnie filmów jakie kiedykolwiek widziałem. Puki co mogę polecić jeszcze "Dzieciństwo Iwana"(w Polsce znane jako "Dziecko wojny"), to bardzo skromny obraz wojny oraz alegoryczny obraz człowieka, który stracił w życiu dzieciństwo, rodzinę miłość...Polecam również obejrzeć "Andrieja Rublowa", portret artysty, jego rozterek, stosunek: sztuka , a rzeczywistość...ale również nawiązanie do ówczesnych czasów sowieckiego totalitaryzmu...Na końcu mogę dodać, że właśnie po tym filmie reżyser miał najwięcej nieprzyjemności związanych z władzą.

nata_a

Moim zdaniem najlepszy na początek jest "Mały marzyciel", jego etiuda filmowa. Oczywiśćie przymykamy oko na konieczny dla uzyskania dyplomu wtręt socrealistyczny. Nie jest to jego arcydzieło, ale stanowi dobre, intrygujące wprowadzenie do jego twórczości.

Można też zacząć od innego filmu na początek (ja zacząłem od Stalkera), ale wtedy stanowczo odradzam dwa ostatnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones