Andrew LincolnI

Andrew Clutterbuck

8,7
12 682 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrew Lincoln
Anaissa

Te 200 miejsc w sumie mógłby być wyżej, ale jakiś wybitny nie jest.

MatiasPL96

Pod względem warsztatu aktorskiego, to na pewno jest lepszy od takiego Willisa czy L.Jackson'a lub Patrick'a Neil'a Harrisa, którzy znajdują się w top100. Owszem, jego częstotliwość gry w filmach nie jest zawrotna, ale Lincoln jest przede wszystkim aktorem teatralny, a co za tym idzie doświadczenie i umiejętności ma kilkakrotnie większe.

tomb2525

Samuel L. Jackson nie zasługuje na top 100?
...

krzychutrololo

Patrząc przez pryzmat jego gry aktorskiej, w której można dostrzec zestaw jednych i tych samych gestów to nie. Nie ważne jaką rolę gra, zawsze gra tak samo.

tomb2525

Pieprzysz głupoty. Sunset Limited, Bez reguł, Django, Pulp Fiction, Jackie Brown - pięć moim zdaniem jego najlepszych ról, które różnia się od siebie wszystkim (a widziałem ponad 20 filmów z tym panem). Nie wiem gdzie ty widizsz "wszędzie te same gesty".
Bruce Willis - wystarczy samo to, że gra siebie. Może jest ciągle taki sam, ale w tym tkwi właśnie jego geniusz. To legenda.

Zaraz dojdziemy do tego, że umiejętnościami aktorskimi przebija Daniela Day-Lewisa czy innego Jacka Nicholsona :)

Sebu_BGZ

To, że rola którą gra opiera się na innym portrecie psychologicznym z innym zestawem cech nie czyni z niego aktora, który posiada szeroki zakres umiejętności ekspresji. Jest gro aktorów, którzy mają od groma rewelacyjnych ról, tyle tylko, że do ich przedstawienia używają jednego zestawu min i gestów. Niewielu jest w tej dziedzinie artystów, którzy potrafią wymigać się od wtórności.

PS. wymieniając na koniec Nicolsona czy Day-Lewisa sam zdeklasowałeś Jacksona.

tomb2525

Żeby nie było - ja nie uważam L.Jacksona za nie wiadomo jakiego geniusza. To po prostu bardzo solidny aktor, a rola w ostantim filme Tarantino udowadnia, że Twój argument o jednym zestawie min i gestów - w jego przypadku - zostaje obalony. Nie ma co się spinać o miejsce Lincolna w rankingu aktorów, bo na dobrą sprawę większość (w tym ja, może niestety) zna go tylko z "Walking dead", a jego średnia wcale nie jest beznadziejna. A poza tym... w czołówce jest Quentin Tarantino, to tylko pokazuje wiarygodność tego rankingu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones