Alexandre Desplat

Alexandre Michel Gérard Desplat

7,7
11 684 oceny muzyki
powrót do forum osoby Alexandre Desplat

Otuż na wstępnie pragnę powiedziec, że bardzo rozczarowałem się decyzją akademii podczas 81 ceremoni gdzie wygraną w kategori najlepsza muzyka oryginalna odebrał A.R. Rahman za Slumdoga Milionera z Ulicy. Muzyka Desplata do Ciekawego Przypadku jest niesamowita w pełni oddająca emocje, smutek, rozczarowanie, pokorę, i to czym się w życiu kieruje. Jednym słowem jeden z najlepszych soundtracków ostatnich lat a tutaj oscar pada w ręce człowieka, który tak naprawdę moim zdaniem nie pokazał nic. No cóż widac tak musiało byc. Przed nami 82 ceremonia. W tym roku Alexandre Desplat nagrał naprawdę piękną muzykę do Coco Chanel, Julie & Julie oraz Księżyca w Nowiu- gdzie muzyka jest chyba najlepszą w tym roku. Liczę, że w końcu go dostrzegą, bo ten Pan jest oryginalny w każym calu. I już na jego konto w tym roku powinna iśc 3 wygrana w tej kategori. (Oscar za Ciekawy Przypadek, Królową i Księżyc w Nowiu)

Jakebloom

Zgadzam się.

Co prawda oglądałam tylko Coco Chanel i Księżyc w Nowiu, ale uważam, że tworzy on piękną muzykę, oddającą nastrój filmu. Np. muzyki z New Moon mogłabym słuchać bez przerwy, nawet bez oglądania filmu, bo przed oczami stają mi te sceny. Z całą pewnością należy mu się nagroda akademii ;)

weramg

Ale prócz motywy głównego (ślicznego), tak naprawdę w New Moon nie ma nic ciekawego

tom_1984

Za muzykę do "King's Speech" też został nominowany. Soundtrack do tego filmu jest zjawiskowy! Mam nadzieję,że tym razem docenią jego niesamowity talent i dostanie statuetkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones