Al PacinoI

Alfredo James Pacino

9,0
131 021 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Al Pacino

Rok 1961, młody Alfredo James Pacino, syn Salvatore'a, zapuszkowany i sfotografowany przez policję za napad z bronią w ręku :)

Link do fotki: http://www.mugshots.com/IMAGES/P__al-pacino.jpg


Każdy z nas popełnia błędy....

Swir

O jak ładnie wyglądał!! On na serio siedział w więzieniu? I za co dokładnie? Jeżeli możecie to opiszcie! Ach, a za jakie filmy dostał nominacje do Oskarów. Bo wiecie co, mam różne informacje i nie wiem, które są prawdziwe. Wiem, że "Zapach kobiety" to była rola nagrodzona.

agnieszka_26

Agnieszko:

Za Serpico, Pieskie Popoludnie, Ojciec Chrzestny, Ojciec Chrzestny ll, Człowiek z Blizną i chyba jeszcze za Strach na Wroble (tego ostaniego nie jestem pewien) Pozdrawiam :)

Swir

Nie za napad, tylko za posiadanie. Napadu na szczęście zdążyć nie zrobił ;)

http://www.mugshots.org/hollywood/al-pacino.html

Crazy_3

Aha faktycznie, mój błąd - przepraszam. Zrobiłem z Ala kryminalistę ;P Ojoj, hehe :D Posypię głowę popiołem ;*

A nominacji dostał aż 8!!

Ojciec Chrzestny I (rola drugoplanowa) i II, Serpico, ...I sprawiedliwość dla wszystkich, Zapach kobiety (nagrodzony), Pieskie popołudnie, Dick Tracy (rola drugoplanowa), Człowiek z blizną.

Poza tym kilkakrotnie nagrodzony za całokształt twórczości, gwiazda w Alei Sław odsłonięta w '97, nagrody Złotego Globu m.in. Anioły w Ameryce, Glengarry Glen Ross, wiele nagród za sztuki teatralne no i w dorobku jest i malinka rok 2004 za Gigli ;P

Swir

On ma o 3 oskary za mało!!

To są pozycje, za które wg mnie POWINIEN dostać oskara:
-Ojciec Chrzestny (a właśnie, że 1)
-Pieskie popołudnie
-Człowiek z blizną (a jakże)
-Gorączka

Ewentualnie: Zapach kobiety, a oni akurat za tą rolę mu oskara dali ;] Przecież lepszy już był w Adwokacie diabła.
Wg mnie jest równo 5 lepszych ról niż rola niewidomego płk w zapachu..

Uzi

Z Pieskim popołudniem to bez jaj ,to by oznaczało ze Oskara nie dostałby Nicholson za Lot nad kukułczym gniazdem

goandrewgo_

Masz rację, że Nicholsonowi należał się oskar. Ja jednak nie znam wszystkich filmów danego rocznika, także nie o tym piszę. Sens mojej wypowiedzi to fakt, że:
1. Pacino ma za mało oskarów
2. Zapach kobiety wcale nie jest najlepszą rolą

Uzi

Wiesz co? Ogólnie to te Oskary to chyba głuchy ze ślepym rozdaje.......

agnieszka_26

za Ojca Chrzestnego wg mnie nie powinien zostac nagrodzony oskarem. Ani za jedynke ani za dwojke (jak juz to ewentualnie za trojke i mowicie sobie co chcecie to moje zdanie i go nie zmienie)

Faktycznie, na pewno oskar należał mu się za Człowieka z Blizną. Nie wiem kto wg Akademii stworzyl wtedy lepsza kreacje swojej postaci...

W filmie ,,Adwokat Diabła" rola Ala także jest mistrzowska, a nie dostal za nią nawet cholernej nominacji (chyba ze sie myle, nie jestem pewien). Ja uważam, że za tą role powinien dostac oskara, zagrał genialnie!

Pieskie Popoludnie i rola Sonnego są wspaniale, jednak jesli to co Goandrewgo mowi jest prawdą, to faktycznie Jack bardziej zasluzyl na tę nagrodę.

Zapach Kobiety - rola genialna, nagrodzona oskarem, sprawa zamknieta :P

Podsumowując wg mnie Alowi należą się 3 oskary. Człowiek z Blizną, Zapach Kobiety i Adwokat Diabła. Nie można przydzielać oskarow za kazda dobra role (ktorych przeciez Al ma MNOSWTO). Trzeba liczyc sie tez i z innymi genialnymi kreacjami. Nie ma jednak wątpliwości, ze jeden oskar w dorobku Pacino to zdecydowanie za mało..

PS. Nie jestem jakims znawca, ale wiem tez, że jest wielu aktorow, ktorzy zostali olani przez Akademie..

Pozdrawiam :)

BRYLANT_2

wg mnie jego rola w Adwokacie Diabla nie byla wcale taka dobra. Napewno nie jedna z lepszych, i wcale nie lepsza od roli w 'Zapachu Kobiety'. Jak dla mnie to klase pokazal w Pieskim Popoludniu, to jego najlepsza rola , co sam zreszta przyznal. Wogole jak byl mlody to byl duuuuuuuzo lepszy niz teraz.

predat0r

W ogóle to Carlito Brigante rządzi ! :)

Swir

Carlito Brigante to nawet nie ma co startować po nominację ;].

Zmieniam moje zdanie: Adwokat diabła słabszy niż Zapach kobiety.. ale to i tak nic nie zmienia mojej listy:
-Ojciec Chrzestny
-Pieskie popołudnie
-Człowiek z blizną
-Gorączka

Co myślicie o Gorączce? Nikt jej nie wspomina, a wg mnie Al zagrał genialnie. Wg mnie jego 3. najlepsza rola.

Uzi

- Tony Montana (numero uno! Tutaj powinien być Oscar!!! Wstyd i hańba Akademii, nie poraz pierwszy zresztą)
- Michael Corleone (zajebiście się wczuł)
- Frank Serpico (bardzo mnie poruszył ten film)
- Carlito Brigante (widać ttaj jego rzemiosło, stary wyjadacz)
- Frank Slade (jednak tak! ja w 2 momentach płakałem)

Co do Gorączki, hmmm... zarąbista, ale chyba nieoscarowa rola.

Swir

Duzo tez zalezy od filmu. Mi osobiscie bardzo sie podobal Adwokat Diabla (mowie tym razem o filmie nie roli) ale wielu uwaza go za film sredni lub tylko dobry. To idzie w parze z rolami aktorow, a oskar za role to za role a nie za ,,występ w dobrym lub slabym filmie" nie...? Gdyby Adwokat Diabła był filmem bardziej cenionym, jestem pewien ze rola Pacino została by nagrodzona oskarem.
John Milton numer jeden!! Zaraz po nim Tony Montana i Frank Slayd =]

Pozdrawiam.

PS. Zapomnialem o Serpico. Rowniez genialna rola :)

BRYLANT_2

A ja czekam na te zamówione filmy, czekam i nie wiem niestety, kiedy się doczekam....

Swir

Dobra fotka.

Swir

Za rok 1983 gdy Pacino dostał nominacje za Scarface Oscara dostał Robert Duvall za "Pod Czułą Kontrolą" - nie oglądałem wiec sie nie wypowiadam ale film zbyt znany nie jest

goandrewgo_

Pacino nie dostał żadnej nominacji do Oskara za Scarface!
Scarface miał nominacje do złotej maliny - a to nie chodziło raczej w parze z Oskarami w tamtych czasach..

arrival

Al Pacino i Steven Bauer byli nominowani do Złotego Globu, widocznie to idzie w parze, ze Złotymi Malinami :D

użytkownik usunięty
Swir

Swir ploty roznosisz... nie siedzial w wiezieniu tylko zostal zatrzymany.
...i teraz sa dwie wresje co sie stalo:

1)popularniejsza: mial przy sobie bron, zostal zatrzymany, ale wytlumaczyl policji, ze bron byla mu potrzebna jako rekwizyt teatralny ;>

2)mniej popularna: w samochodzie, gdzie oprocz niego bylo jeszcze pare osob, znaleziono rowniez kominiarki... i dalej nikt nie wie co sie dzialo ;]]]

Poza tym ja juz chyba podawlam tego linka... haaa, BYLAM PIERWSZA!!! ;PP ;DDD

użytkownik usunięty

Brylant, gdyby w jakiejs kategorii nominowano Adwokata Diabla chyba by wybuchl powszechny smiech na sali! Owszem AP byl swietny w swojej roli, ale sam film to kompletna SZMIRA... a juz tego Reevesa moznaby zamknac i nie pokazywac publicznie - niech nie hańbi tego rzemiosla swoja osoba... jeszce ktos pomysli ze to aktor! ;]]]

Reeves, czy aż taki zły? No może najwybitniejszy to nie jest, ale też nie aż taki zły..........

agnieszka_26

Reeves mnie załamał w tym filmie. Nie mogłem na niego patrzeć. Tak go zestawili z Alem, że wyszło jaki z niego aktorzyna..

agnieszka_26

debris czytaj ze zrozumieniem... napisalem jak byk ze GDYBY Adwokat Diabla byl lepszym filmem. Nie napisalem ze zasluguje na jakies nominacje.

Pozdrawiam :)

PS. Reeves nie byl taki zly... no i plus dla Charlize Theron, piekna i zdolna :D

Spoksik, napisałem przecież, że "posypię głowę popiołem", więc to robię teraz. Mała pomyłka, do której się przyznałem, this is very simple :)

btw: Ja jednak obstaję przy "swoim" Życiu Carlita, wspaniała rola, w której widać doświadczenie Ala, każdy jego ruch ręką, każde wypowiedziane słowo w tym filmie, wszystko ma tak wielką wymowę, to trzeba zobaczyć. Jednak to jest moje zdanie, takie ciemne klimaty i życie ulicy jakie tam panują w tym filmie, mi osobiście bardzo odpowiadają, a bardziej obiektywnie to uważam, że musowo Oscar za Scarface'a się należał Pacino. I popieram zdanie, że jeden Oscar w jego dorobku to faktycznie mało.

Swir

debris, przecież pisze jak byk, że został aresztowany. Siedział 3 dni w więzieniu..

http://www.mugshots.org/hollywood/al-pacino.html

Uzi

Jest napisane.;-)

_Ja_

Swoją drogą @Ja wielu ankietowanych na moim blogu uwaza Cie za najpopularniejszą osobe na filmwebie :D

Pozdro :P

użytkownik usunięty
Uzi

Aaaa, teraz widze! Wczesniej wyswietlilo mi sie tylko jego zdjecie. Ale wiecie jak poszukacie na innych stronach to znajdziecie tez takie informacje jak podalam wyzej - co inna strona to inna wersja ;)

Swoja droga, ciekawe co zrobil, ze sie wywinal... ;]]]

Pacino w czasie młodości miał problemy z alkoholem ale to nic! Raz jego kolega przyjechał do niego całkowicie pijany zakoszoną śmieciarką:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones