Al PacinoI

Alfredo James Pacino

9,0
131 140 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Al Pacino

Chciałabym sobie ściągnąć jakieś filmy, ale nie wiem od czego zacząć. Możecie mi doradzić jakieś?(nie koniecznie z Alem:)). Tylko nie z czerwonym kwadracikiem bo pełnoletnia jeszcze nie jestem ;)

agu93

jak piszesz u Ala to z Alem:

-Człowiek Z Blizną
-Gorączka
-Zapach Kobiety

Ściągaj!

agu93

Jak chcesz się jeszcze troche pośmiać to polecam Strach na wróble, dobry filmik :)

Squirrel_2

Dzięki Wam! Tego jeszcze nie widziałam. Chętnie zobaczę :)

Pozdrawiam

agu93

W sumie mógłbym napisać, że dobre filmy masz na top100, albo podać link do IMDb.

Jednak skoro wybrałaś Ala, który teraz jest nie pierwszy, a drugi, tznaczy, że coś Cię pokierowało w tym kierunku.. Bo Ty nie widziałaś z Alem żadnego filmu, prawda? Napewno nawet nie wiedziałaś, że ktoś taki istnieje. Skoro masz 14 lat to nie polecam Ci Ojca Chrzestnego, bo niewielu jest w tym wieku co już mają aż tak gust wyrobiony. To przyjdzie z czasem. Jednak "Człowieka z blizną" powinnaś zobaczyć, jeśli chcesz jakiegoś "pstryczka", że się tak wyrażę, w kierunku dobrego filmu. Piszesz, że nie z czerwonym kwadratem - jak ściągniesz dobrą wersję dvdripa, bądź hdripa, to kwadratu nie będzie ;P
Większość filmów z Alem jest dla dorosłych..

Moja top10 Ala, na dziś dzień wyglądałaby chyba tak:

1. Człowiek z blizną
2. Ojciec Chrzestny
3. Gorączka
4. Glengarry Glen Ross
5. Pieskie popołudnie
6. Ojciec Chrzestny 2
7. Zapach kobiety
8. Życie Carlita
9. Donnie Brasco
10. Bezsenność/Adwokat diabła

Uzi

Wybacz, dopiero co przeczytałem Twoją odp na ankietę, jednak znasz Ala, i Ojca widziałaś. Nie gniewaj się. Tak dla informacji to wszystkim odpisałem u mnie na blogu, Tobie też.

Uzi

nic nie szkodzi:) w zasadzie to mało filmów z Alem widziałam, tylko Ojca, Bezsenność, Rekruta no i chyba tyle... Dlatego się pytam jakie mogę ściągnąć :). Bo Al jest genialny i jego filmy muszę zobaczyć:)Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
agu93

Jestes dziewczyną to polecam ci przedewszystkim Życie Carlita (Carlito's way). To jest film ktory chyba naprawde kazdej dziewczynie musi sie spodobac ;)

użytkownik usunięty
agu93

dalej: Ojciec Chrzestny II, Człowiek z blizną (to bedziesz miala porownanie na ile sposobow mozna zagrac gangstera ;)
Reszta filmow moim skromnymmzdaniem nie jest juz az tak brawurowa, a posrod nich wala sie rowniez sporo chalowatej komerchy (np.Adwokat Diabła, Oceans 13)

Dodam od siebie jeszcze "Męska Gra" i "Serpico". Tych filmów chyba nikt wcześniej nie polecił.

Pozdro

użytkownik usunięty
BRYLANT_2

Zwaz na to, ze polecasz Serpico dziewczynie, ktorej podobal sie Rekrut... wiesz nawet mi bylo ciezko przebrnac przez Serpico, a uwazam sie za chociaz troszeczke wyrobionego widza

Wcale nie powiedziałam że Rekrut mi się podobał, tylko że go oglądałam. Radzę Ci, żebyś zanim zaczniesz się kogoś czepiać, przeczytała kilka razy to co jest napisane. Z czytania ze zrozumieniem chyba nie miałaś najlepszych ocen, co?

A poza tym to, że komuś podoba się jakiś jeden film czy nie, nie oznacza zaraz że jest niewyrobionym widzem...

agu93

Ale to nie jest żadna ujma - przecież masz 14 lat ;-)
Daj spokój. Ja w Twoim wieku to oglądałem na okrągło filmy z Van Dammem i Rambo.. No było jedno, czy dwa arcydzieła, ale głównie papka dla oczu, którą teraz gardzę ;-)

Serpico to nie jest trudny film, ani żadna rewelacja. Ja powiem inaczej jeżeli podobał Ci się Ojciec Chrzestny i czułaś magię tego filmu to kino stoi przed Tobą otworem.
Dobre filmy z Alem już wymieniłem, od tych zacznij. Męska gra nie koniecznie Ci się spodoba, bo to "męski" film ;p. Serpico jest to 11 film na mojej liście. Ale już niestety nie w kategorii: "arcydzieło".
Z naszej filmwebowej pierwszej dziesiątki koniecznie zobacz: Pewnego razu na dzikim zachodzie, Człowieka z blizną i Lot nad kukułczym gniazdem.

Uzi

Ach, łezka w oku się kręci!!!!Nie tak dawno ja sama wpisywałam podobny temat , a tu już szybciutko dorasta nam pokolenie nowych fanek i fanów Ala P. No , proszę...........a ktoś tu nie tak dawno pisał, że Al odszedł już w zapomnienie... Mam nadzieję, że teraz ten temat widzi i przekonał się , że nie ma racji.
Otóż nie wiem, czy już widziałaś, czy może masz w planach, ale ja polecam: "Adwokata diabła", "Zapach kobiety", no i "Stracha na wróble"- napiszę to po raz 10- siąty, ale film rewelacyjny.
Nieco mieszane uczucia miałam po "ŻYCIU CARLITA", ale ogólnie też całkiem niezły film .

agnieszka_26

Debris - Pewnie! Bede polecal tylko filmy ktore moga podobac sie dziewczynom :)) Podalem wg mnie dobre filmy, sam temat posta brzmi "Polećcie jakieś dobre filmy" :) Nie podawałem najlepszych, bo zrobił to już Uzi.

PS. Nie słuchaj jej, "Adwokat Diabła" to wcale nie jest gniot. Dobry film, świetna rola Pacino.

Pozdrawiam

agnieszka_26

"wala sie rowniez sporo chalowatej komerchy (np.Adwokat Diabła, Oceans 13)"
Nie no bardzo cię przepraszam, ale "Adwokat diabła" to wcale nie taka "komercha". Nawet jeżeli nie był to film najwyższych lotów to Al zagrał masakrycznie rewelacyjnie i chociażby dlatego warto obejrzec. A tak ku woli wyjaśnienia to był pierwszy film, który widziałam z ALEM.
Jeżeli dobrze zrozumiałam założycielkę tematu to "zaliczyła" już "Ojca........" .Oj!!!! Ja w wieku 15 lat jeszcze myliłam Ala z Robertem De Niro... Oj wstyd, wstyd!!!!!!!!!!!

użytkownik usunięty
agnieszka_26

a ja mam 21 lat i Ojca Chrzestnego obejrzalam w sierpniu po raz pierwszy w swoim zyciu i wyobrazcie sobie, ze nie mialam zielonego pojecia, ze gra tam Al Pacino i przez dobre 20 minut filmu zastanaiwlam sie skad ja znam tego aktora co gra M.Corleone (sceny ze slubu)!!!

Dopiero jak zmienil ciucha to w koncu wpadlam, eureka!, czyzby to byl MłODY AL PACINO!?!?!??!!!!

Pare lat wczesniej ogladalam Negocjatora i Narkomanow... i jakiez moje zdziwienie bylo jak sie dowiedzialm po tych wszytskich latach z ogromnym szokiem, ze tam tez gral... (uuups ;)

Agnieszka pocieszylam cie? ;)

Al nie grał w "Negocjatorze".;-)

użytkownik usunięty
Uzi

sorry, przejęzyczenie Informatorze... czesto mi sie te dwa tytulu mylą ;/

agnieszka_26

no, Zapach kobiety widziałam wczoraj, a Adwokata diabła planuję dzisiaj. A Stracha na wróble jeszcze nie udało mi się ściągnąć. Muszę znaleźć jakiś inny program do ściągania, bo w Aresie jest mało filmów z Alem...

Uzi

no niby tak. Tylko zdenerwowało mnie to, że ocenia się gust widza po jednym filmie... A co do tych 14 lat, to jutro kończę 15, a według mnie to dość duża różnica, jeśli chodzi o filmy. Przynajmniej w moim przypadku :)

użytkownik usunięty
agu93

ja nie powiedzialam wcale, ze masz zly gust! po prostu Rekrut jest filmem z duza iloscia akcji, a Serpico wrecz odwrotnie, dluzy sie i dluzy i dluzy... i nawet pomimo, ze mam bardzo duzo cierpliwosci do filmow (bo z doswiadczenia wiem, ze trzeba dac szanse kazdemu filmowi - nawet te najbardziej nudziaaaste pod koniec moga sie wyrobic... wlasnie na tej swiadomosci polega to moje "filmowe wyrobienie" ;), to Serpico niestety od pocztaku to samego konca jest NUDNE! Takze temat filmu (mimo, ze oparty na prawdziwej historii) nie jest dla mnie przekonujacy... moze dla Ameykanow, ktorzy sa wychowywani w tej calej purytanskiwj iluzji (i mean: wartosciach bog honor ojczyzna prawda demokracja itp), bylo odkryciem, ze nie wszyscy ludzie sa uczciwy, a ci ktorzy sa uczciwi sa zjadani zywcem w swojej nieprzystosowanej do realiow naiwnosci... ;DDD ...i wyszedl na swiatlo dzienne caly moj cynizm...

Wymienilas Rekrut jako film ktory ogladals z alem pacino, nie wiem czy ci sie podobal, bo nie napislas, ale jesli nie to dobrze, bo to BADZIEW!!!

Podtrzymuje swoja teze, ze Adwokat Diadla to tez BADZIEW, chociaz faktycznie zarowno tu jak i w rekrucie pacino sie spisal, gral ekstra... ale nie traktuj tego, bron boze, jako film godny uwagi!!!

użytkownik usunięty
Uzi

A jak ja mialam lat 14-15, to nie chce sie chwalic, ale moimi ulubionymi filmami byl Requiem dla snu i Amelia ;)

...ale jak powszechnie wiadomo dziewczynki szybciej sie rozwijaja od chlopcow w tym wieku ;]]]

o jeju... Wczoraj miałam zły humor... Tym razem ja gadałam jak poparzona. Kurcze, takie bzdury pisałam że nie wiem.
Sorry debris, nie chciałam być taka chamska. I dzięki że mi odpisałaś:)

użytkownik usunięty
agu93

;)



......................wpis za krotki, to zapelniam....................................................................... ..................................

"Amelia ;)"- szczerze mówiąc ten film jakoś za bardzo nie przypadł mi do gustu, nie wiem dlaczego???
Odnośnie filmów ......bez Ala...poleciłabym "Katyń". Dobra , wiem, że narażam się tym kinomanom, ale ten film na serio mi się podobał. Autentycznie, nie rozumiem dlaczego tyle negatywnych komentarzy, nawet ze strony krytyki. Szkoda, bo mi się podobał. Czasem to mam wrażenie, że jestem jedyną osobą, króra ma pozytywne zdanie na temat "Katynia".

użytkownik usunięty
agnieszka_26

wiesz, bo to bajeczka :) troche naiwnawa bajeczka... myslaam, ze juz nie bedzie mi sie podbac, a tu leci na ale kino! i sie nie moge od niej oderwac... i ta niezapomniana sciezka dzwiekowa ;)
Ech mam sentyment do filmow JP Jeuneta, chociaz zdeydowanie od Amelii wole Miasto zaginionych dzieci

agnieszka_26

Katyń jest przeciętny. Z wojennych polecam: Czas apokalipsy, Łowca jeleni, Pluton, Lista Schindlera, Pianista, Wróg u bram, Szeregowiec Ryan.

Uzi

Lista Shindlera jest boska. Łowca Jeleni też niezły, a Czas Apokalipsy muszę jeszcze obejrzeć. Katyń jest słaby. Zmarnowany potencjał, Wajda miał idealną tematykę, nikt przed nim tego jeszcze nie zrobił. I schrzanił to. Spodziewałem się raczej zobaczyć tych żołnierzy w obozach jak se radzili i w ogóle, Andrzej zaserwował nam nieudolnie zrobiony dramat... I jeszcze na tym kasiory natrzepał, bo każda szkoła się z wycieczką wybrała... W Polsce tak go chwalą, a za granicą praktycznie w żadnym kraju nic nie osiągnął. Z Polskich reżyserów wolę Polańskiego, bo on jak już robi film to porządnie(ale ma z polską niestety niewiele wspólnego...)

użytkownik usunięty
Uzi

No ja dlugo nie moglam zapomniec roli Ralpha Fiennesa z tego filmu. Jakbym sporzadzala ranking najlepszych kreacji aktorkich jakie widzilam to ta rola zajelaby jedno z czolowych miejsc

Ależ naturalnie - "Listy Schindlera" nie polecałam, bo to tak znany i uznany film, że już nawet dałam sobie miejsce na inne tytuły.
Odnośnie "Katynia" - film już tak został zmieszany z błotem, że brak mi determinacji, aby go bronic...
Polecam z polskich obrazów "Przesłuchanie" z K. Jandą. W moich oczach inne filmy o tej tematyce bledną.
A tak odnośnie sukcesu komercyjnego......Hmmmmm Myślisz, że Spielberg nie zgarnął za "Listę ......" pieniędzy????? Zapewniam Cię, że
wynik finansowy "Katynia" to tylko marne grosze, w porównaniu z filmami Spielberga.

agnieszka_26

Ale zgarnął niesłusznie, bo młodzież szła masowo, jak w czasach komuny wręcz. Tak jakby to było jakieś niewiadomo co - ruszyć taki filmik może co najwyżej niewyrobionych widzów.
Pozdrawiam.

agu93

Nie jestem może znawcą Ala, choć coś tam widziałem to oprócz tych wczesniejszych filmów które były tu polecane dodam jeszcze film "Strach na wróble" gdzie Al zagrał rewelacyjnie a partnerował mu stary wyga Gene Hackman. Te film to nie żadna komedia jak ktoś tu wyżej napisał to dramat, film bardzo prawdziwy, wzruszający bardzo głeboki. Genialny film.
Drugi film jaki polecam to komedia romantyczna Frankie i Johnny z udziałem Michelle Pfeiffer. Naprawdę komedia na poziomie.

A co do Serpico jak tu niektórzy opisują to uważam iz w tym filmie Al stworzył najlepszą kreację a pisanie ze film jest nudny to jakas pomyłka czyli błąd gruby.

użytkownik usunięty
caratheodory

kazdy ma swoje zdanie. mnie smiertelnie znudzil...

użytkownik usunięty

Ja z ALem moge polecic serial N.Y.P.D
Świetny klimat, brudne ulice NEW YORKA
w kazdym odcinku pojawial sie ktos znany. Jesli chciales byc kims musiales wystapic w tym serialu. Mozna bylo ogladac tam Jacka Wardena, Jona Voighta, Martina Sheena, Harveya Keitela, Roya Scheidera czy wlasnie Pacino.

Oglądałeś ten serial?

agu93

Człowiek z blizną, Adwokat diabła, Ojciec chrzestny, Życie Carlita, Serpico, Gorączka, Bezsenność, 88 Minut, Rekrut, Donnie Brasco, Strach na wróble, Pieskie popołudnie...tak właściwie to każdy film z Pacino.

użytkownik usunięty
kasia043_2

W Donniem Brasco momentami mialam starszliwie nachalne skojarzenia z akcentem ze Scarfacea... jakim cudem??? przeciez w scarface gral kubanczyka, a brasco wlocha ;/ Macie podobne odczucia czy to ja tylko jestem taka dziwna?

Swoja droga, oceniajac DB, rola standardowa jak na pacina, ale caly czas na wysokim poziomie. Film moze byc, calkiem, calkiem, ale z takim fajnym dylematem moralnym moznaby naprawde nakrecic cos EKSTRA

agu93

1.Serpico.
2.Zapach kobiety
3.Pieskie popołudnie
4.Człowiek z blizną
5.Życie Carlita
6.Ojciec chrzestny 1,2,3
7.Zaćmienie
8.Gorączka
9.Adwokat diabła
10.Donnie Brasco

Filmy z Pacinem często są w gazetach np:zapach kobiety,życie carlita,człowiek z blizną.Lub można je obejrzeć w telewizji:Donnie Brasco,ojciec chrzestny,pieski papołudnie,zaćmienie,gorączka.

charli45

Co to jest "Zaćmienie" ?

użytkownik usunięty
Uzi

dokladnie to samo napisalam, ale nie wiem dlaczego nie ma tu mojej odpowiedzi (???)

charli45

no właśnie, może chodziło Ci o Bezsenność??

agu93

A wiecie może jak można zdobyć te starsze filmy? już pytałam kiedyś o to, ale duzo sie nie dowiedziałam. Bo akurat z tamtych sklepów to wszystkie mam albo czy może znacie jakieś dobre programy do ściągniecia tych filmów? Niektórzy piszą, że oglądali właśnie N.Y.P.D, Me, Natalie, Autor Autor więc jak wiecie gdzie można je ściągnąć czy kupić proszę dajcie znać.
Z Góry dzięki:)

agu93

Jak bez czerwonych znaczków, to po lodzie stąpamy, ale myślę, że 'Bobby Deerfield' i 'Rewolucja' z tych łagodniejszych. 'Frankie i Johnny' też. 'Zapach kobiety' ma trochę gadek o seksie i pistolet, ale trudno go nazwać filmem gangsterskim. 'Pamiętny dzień'. 'Simone'. 'Manglehorn'.

TangoAndWaltz

haha, myślę, że po 9 latach czerwone znaczki już mnie nie obowiązują :P Ale miło było odświeżyć stary temat ;)

agu93

Piszę, bo temat sam w sobie ciekawy - jak w gangsterskich filmach Pacino z dodatkiem gadek erotycznych znaleźć coś dziecinnie niewinnego. Zainteresowało mnie jako szersza kwestia repertuarowa. W końcu nadal może trafić się ktoś niepełnoletni, kto będzie chciał obejrzeć.
Po iluś latach i seansach prawie tych znaczków nie zauważam, co nie znaczy, że nie mają zastosowania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones