Al PacinoI

Alfredo James Pacino

9,0
131 010 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Al Pacino

Może i nie oglądałem zbyt wielu filmów z Alem, jednak w każdym filmie grane przez niego postaci odznaczają się bardzo podobnymi cechami charakteru. W Ojcu Chrzestnym, Człowieku z Blizną, Adwokacie Diabła, a nawet w ostatnio przeze mnie oglądanym Zapachu Kobiety, wszędzie przewijało się to samo - cynizm, wyrachowanie, złośliwości. Tacy Tom Hanks( Forrest Gump, Filadelfia, Cast Away) czy Johnny Depp( Co gryzie Gilberta Grape'a, Piraci z Karaibów) potrafili zagrać zupełnie odmienne postacie. Pacino natomiast odgrywa tą swoją jedną rolę niemal perfekcyjnie, ale zastanawiam się czy potrafiłby wcielić się w kogoś całkiem innego.

Polecam zobaczyć "Pieskie popołudnie", "Serpico", "Autor! Autor!", "...I sprawiedliwość dla wszystkich" i "Heat".

"odgrywa tą swoją jedną rolę niemal perfekcyjnie"
Nie niemal, tylko na pewno.

Ale przede wszystkim powinieneś obejrzeć ,,Stracha na Wróble". Tam Al zagrał postać całkowicie przeciwną do tych wymienionych przez ciebie

Choć Pacino to legenda i w niektórych filmach gra perfekcyjnie to jednak zgadzam sie z Tobą bo w sumie jego najlepsze role w najlepszych filmach byly w sumie bardzo podobne. Mało miał roznorodnych ról jak chocby własnie strach na wróble czy zadanie specjalne. A jesli juz byly różne to skutek nie koniecznie udany wspomniane przez mnie zadanie specjalne.

tiger777b

Nawet nie szukając daleko w filmografii Ala, można sięgnąć po najnowszy "Jack i Jill" (wiem, wiem tam się nie popisał dostał malinke itp.), ale jeśli szukasz zupełnie innych jego ról niż "cyniczne dupki" to polecam filmy, które wymienili już moi przedmówcy. W "Życiu Carlita" też grał gangstera, ale już nie takiego typu jak napisałeś ; ). Jeszcze nie może zabraknąć "Simone" jeśli chcesz sprawdzić, czy jest prawdziwym aktorem, który potrafi zagrać każdą rolę. Jak mi się coś przypomni to dopiszę, ale na razie proponuję zobaczyć te filmy.

Squirrel_2

Ekhm... a "Bezsenność"? Raczej "dupka" nie gra, a policjanta, który poświęca wiele dla swojego zawodu, jednak poważnie błądzi...

Bunntie

Fakt : ) Nie wiem czemu mi to umknęło..

użytkownik usunięty
Squirrel_2

do założyciela tematu: obejrzyj sobie Frankie i Johnny .I potrafił się wcielić w człowieka czułego.Najpierw obejrzyj większość filmów z nim a potem oceniaj.

Squirrel_2

Podpisuję się pod listą niedupkowych filmów Squirrela i s-ki.

Bezsennośc, Simone, Jack jakiego nie znacie, Życie Carlita - w tych filmach Al poradził sobie fantastycznie i nie grał cynicznych dupków. Jeśli jeszcze nie widziałeś tych filmów, to nadrób zaległości.

Spoko ja też odnosze takie wrażenie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones