Al PacinoI

Alfredo James Pacino

9,0
131 010 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Al Pacino

Mary zagrała już dwukrotnie z Alem. W 1983r. znakomicie zagrała młodszą siostrę Tony'ego Montany - Ginę. Natomiast w '95 zagrała z nim w Pamiętnym dniu jako córka Pacino. Teraz ma prawdopodobnie jest główną kandydatką do odegrania żony Ala w filmie "Dali & I", w którym to Pacino ma zagrać główną rolę - malarza Salvadora Dalego. Zdjęcia do filmu rozpoczynają się w przyszłym roku.

Lubię bardzo tą aktorkę, obejrzałem już kilka filmów z jej udziałem, ma nieprzeciętny talent aktorski i niecodzienną urodę. Uważam ją za jedną z bardziej niedocenionych aktorek w dziejach kina, a niczym nie ustępuje np. Michelle Pfeiffer. Mary była nominowana do Oscara i zagrała w kilku bardzo dobrych filmach zawsze w doborowej obsadzie, wymienię tu choćby Otchłań, Gniew Oceanu (hit kasowy z 2000r.), Kolor pieniędzy (Newman, Cruise, Whiteaker '86), Trzy Życzenia ('95 Patrick Swayze) no i niezapomniana Lady Marion w Robin Hood: Książe złodziei.

Oto link do strony z info o Mary E. :
http://www.geocities.com/maryelizabethmastrantonio/

To jak bardzo niedoceniana jest ta aktorka widać choćby na naszym portalu po jej liczbie głosów, czy tematów na forum... Ja mam Mary Elizabeth w swoim top 10, bo ta dziewczyna na to zasługuje. Mam nadzieję, że zagra jeszcze w wielu dobrych filmach :)

Swir

Świrze, bez przesady. Ona jako Lady Marion, czy Gina nie wiele pokazała.. A tylko te 2 filmy z nią są znane na szerszą skalę..

Uzi

Oj tutaj się z Tobą nie zgodzę, raz że jako Gina w tych kilku scenach w jakich zagrała pokazała się z bardzo dobrej strony (zwróć uwagę jak zagrała, bardzo realistycznie, przekonywująco! Głos, mimika itp.) A druga sprawa drogi kolego, że zagrała w kilku głośnych filmach jak choćby:

- "Kolor pieniędzy" ('86r.) - Paul Newman, Tom Cruise, Forest Whitaker.
- "Otchłań" ('89r.) - Ed Harris.
- "Pamiętny dzień" ('95r.) - Al Pacino.
- "Trzy życzenia" ('95r.) - Patrick Swayze.
- "Gniew oceanu" (hit kasowy z 2000r.) - Georg Clooney.

No i wymienione przez Ciebie role w Człowieku z blizną oraz Robin Hoodzie. Za Kolor pieniędzy została nominowana do Oscara ("naj" rola drugoplanowa).

A przypominam tą aktorkę, ponieważ uważam, że jest dobra w tym co robi to raz, a dwa że ma po raz trzeci zagrać z Alem Pacino, tym razem jako jego żona, więc chodziło mi o opinie :)

Pozdrawiam!

Swir

Pamiętny dzień jest znany na szerszą skalę ? Przecież to z neta jest kłopot ściągnąć... Trzy życzenia? A cóż to...

A tak wogóle to Clooney to drewno. Gniew Oceanu to film słaby.
Reszta ujdzie...

A więc mamy Człowieka, gdzie zagrała w sumie ~10 minut. I obiektywnie patrząc zła nie była, ale rewelacyjna też nie. Lepsza była na pewno Michelle.. Gina miała w tym filmie możliwość się wykazać, jak choćby scena śmierci męża, końcówka, czy scena w kibelku... nic nadzwyczajnego nie pokazała. Umieszczanie jej w gronie 10 najlepszych aktorów/ek zakrawa o śmieszność..
Robin Hood? Znowu rola drugoplanowa.. jednak tym razem jako Lady Marion nie ujęła mnie wogóle. Rola taka nijaka, bez wyraźnie nakreślonych cech, drętwa jak cały film..

O reszcie nie pogadamy, bo Gniew oceanu mało pamiętam, a Otchłani, kolor pieniędzy i Trzy życzenia nie widziałem... Pierwszy oczywiście znam i mam nawet na liście filmów, które chcę obejrzeć, drugi kojarzę, a o 3. pierwsze słyszę...


A tak wogóle to ona kiedyś role pierwszoplanową, chociaż zagrała ?
A tak wogóle to mało obiektywny jesteś... i niesłowny ;]


Pozdrawiam.

Uzi

A tak w ogóle, że mało obiektywny to wiem ;P

btw: Skleroza nie boli, wiem o co chodzi ;)
Już wysyłam!!

P.S. W Człowieku z blizną zagrała trochę dłużej i pokazała się z dobrej strony, w Otchłani jedna z pierwszoplanowych ról - świetny film, a za Kolor pieniędzy dostała nominację do Oscara (to o czymś świadczy).

Są tacy aktorzy, których uważa się za elitarnych po zagraniu nawet jednej, dobrej roli. Ona wiele nie grała, ale jeżeli już, robiła to bdb. :)

Swir

Pojawiła mi się, jakoś 'oddzielnie' nie zaskoczyła. Już bardziej Penelope Ann Miller przypasowała. Ale nie wykluczam, że nadrobię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones