Agnieszka Holland

2,8
15 588 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Agnieszka Holland

Po dzisiejszym występie Pani Holland w programie Drugie śniadanie mistrzów zastanawiam się dlaczego Pani Holland jeszcze nie zrzekła się polskiego obywatelstwa skoro ma aż tak złe zdanie o Polakach. Dla niej jesteśmy tylko agresywnymi, małymi ludzikami pogrążonymi w kompleksach. Rozumiem, że Pani Holland NIE. Pani Holland przez cały program atakowała katolików, było to wręcz żenujące, bo temat akurat kościelny nie był, a ona uparcie wracała do krytyki kościoła. Może właśnie to jest jakiś jej kompleks. Widzę, że traktuje Polaków jako jedną wielką ciemną masę, a nie ludzi, którzy jednak dzielą się na miliony różnych, często równie światłych co Pani Holland osobowości. Szkoda, bo ceniłam Panią Holland za kilka filmów i dziwię się, że nie stara się choć trochę szanować swoich widzów.

rock79

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019409,title,Zatrzymano-mezczyzne-ktory-podpalil-sw oj-dom-Zginela-zona-i-czworo-dzieci,wid,16499511,wiadomosc.html?ticaid=112775&_t icrsn=3

Winnipeg

Nigdzie indziej nie istnieje nietolerancja ? Serio połowa z was jest głupia czy tylko udaje.
Winnipeg weź wejdź na zagraniczne serwisy informacyjne, a znajdzie się tam multum wiadomości o morderstwach itp. Sam Nowy Jork to ciągłe gwałty, rasizm, nietolerancja i podobne przypadki co DZIEŃ. Co Ty chcesz udowodnić.

Na bliskim Wschodzie morduje się młode dziewczyny na ogromne skale, w Afryce się je kaleczy w imię głupich tradycji ale to POLSKA jest najgorsza. Na serio... Musicie trochę krytyczniej popatrzeć na resztę świata, nie mam zamiaru tu pisać jacy to Polacy są dobrzy. Ale świat już pokazał nie raz nie dwa że jest ZNACZNIE mniej tolerancyjny niż MY. Zjawiska które TU każdy podaje występują wszędzie nie raz na większą skalę niż w Polsce. Nie wiedziałem że słowo zazdrość swoje pochodzenie ma z Polski. Chyba jest znacznie starsze, ale każdy wie swoje.

Pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Winnipeg

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rodzinna-zbrodnia-w-usa-nie-zyje-siedem-oso b,nId,423649,th,40555665
Jak bym poszukał dokładnie znajdę multum tego typu spraw, zabójstwo bez powodu.

Nagonki na żydów to nie tylko przypadek Polaków, poczytaj o 20 wieku, przemianach społecznych a zobaczysz że antysemityzm nie tylko w Polsce występował. Jeśli się czyta odpowiednią literaturę, idzie się dowiedzieć że Żydzi szli z Armią Czerwoną, wydawali wyroki, sami po 45 byli poddawani czystkom w ZSRR. Jest książka Polska Lubelska w której można zobaczyć że na tamtych terenach działały grupy AK, Komunistów i Żydów, wszyscy grabili, i robili różne rzeczy. Nie umniejszam cierpieniu narodu żydowskiemu w czasie wojny, ale byli u nich zdrajcy, mordercy jak i u nas. Komuniści w naszym kraju przez cały PRL wpajali antysemityzm, i to weszło ludziom w krew. To co zrobił z nami cały PRL to największa zbrodnia, więc się nie ma co dziwić, a Pani Holland jak taka mądra niech doczyta kilka pozycji a potem gada na nasz kraj.

Yamato_filmaniak

ten morderca co mi pokazałeś nie zabił własnej rodziny i dzieci dla korzyści majątkowych
po za tym opowiadasz mi o antysemityzmie z początkach 20 wieku co nie ma sensu inne narodu poszły naprzód a polska dzięki prawicy jest dalej zaściankowym homofobicznym antysemickim i rasistowskim krajem spójrz na Niemcy twórcy holokaustu ile teraz mieszka tam turków czy polaków u nas to do nie pomyślenia kaczorek nie dawno powiedział że nie życzy sobie wojsk niemieckich na terenie naszego państwa tylko chce amerykańskie które sprzedały nasz na Jałcie nie dali wiz i sprzedali rozwalone dreamlinery czy f 16 to ja dziękuje za takich sojuszników dzięki Niemcom przynajmniej mamy prace i możemy kraść ich samochody do woli

Winnipeg

http://fakty.interia.pl/swiat/news-usa-ciala-siedmiorga-dzieci-znalezione-w-gara zu,nId,1410186
To jest lepsze co ? tak sprawa.

Jakie narody poszły, ten które ze swych terenów wywaliły Żydów, lub te niedobitki które pojechały do Państwa Izrael, które zostało zrabowane Palestyńczykom tylko to po ty było gdzie umieścić Żydów. Wiesz na konferencjach pokojowych miedzy rokiem 1945-48 było wiele propozycji gdzie ma powstać państwo Żydowskie, jedna brzmiała jak Państwo Polsko-Żydowskie.

Na pastwę Stalina wydał nas http://pl.wikipedia.org/wiki/Franklin_Delano_Roosevelt - ten facet, kochał i uwielbiał Stalina, i mimo pomysłu otworzenia frontu południowego na Bałkanach to ON to zawetował.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konrad_Adenauer Ten dobry facet nienawidził Polaków za to że granicami NASZEGO i Niemieckiego Państwa szargał Stalin i reszta państw które wygrały, ale de facto Stalin dyktował warunki. Niemcy dają nam pracę bo mają jak mu ujemny przyrost naturalny, bo nie wszędzie będzie pracował dobry Niemiec czy Angol. Co Ty mi tu gadasz.

Ilu naszych przodków traciło na rzecz Żydów swoje domy po powstaniach ? Czemu po latach komuny przychodzi Żyd po swoje mimo ich to władza go z kraju wywaliła a nie ten kto to mieszkanie otrzymał. Czemu My jesteśmy winni ich zagładzie w ich oczach. I czemu dziś w krajach tak bardzo tolerancyjnych jak Europa Zachodnia tak wiele jest nietolerancji od arabów, którzy żądają tolerowania ich wiary, a naszą mają z nic. Dlaczego modlą się na ulicach NIE muzułmańskich PAŃSTW , tu masz przykład: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/5,95080,14524007,Muzulmanie_modlili_sie_na_ul icy_w_Warszawie__To_protest.html?bo=1

Nas chcą zabijać w ich krajach za krzyżyk na szyj, więc proszę Cie poczytaj trochę więcej na temat tolerancji w nowoczesnej Europie a potem gadaj na NASZ rasistowski kraj bo znam ich więcej.
http://niezalezna.pl/41000-niemcy-maja-problem-z-rasizmem-celem-atakow-padaja-po lacy

Wpisz i poszukaj o rasizmie i braku tolerancji w Europie i na Świecie, zobacz co robią murzyni w RPA, ile osób mordują tam: http://www.autonom.pl/?p=1237
Masz tolerancje W RPA.
Pozdrawiam

Yamato_filmaniak

http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_47.html - tu o Państwie Polsko-Żydowskim

Yamato_filmaniak

akurat jak ciebie czytam i te wypowiedzi są bardzo antysemickie i rasistowskie

Winnipeg

akurat w niczym nie jestem antysemitą ani rasistą, bolą Cię fakty, trudno.

Winnipeg

dyskusja z kimś kto nie może nawet odpisać ani podać sensownych linków lub tytułów książek, raczej nie ma sensu. Po coś polemikę podejmował jak nie masz zamiaru podawać argumentów.

Yamato_filmaniak

nie trzeba nawet podawać wystarczy wyjrzeć za okno

Yamato_filmaniak

Nie ma co... zjadłeś tego gościa i szacun dla ciebie.
Czytać się nie chce takich, co nie wiedzą nawet tego co się dzieje na świecie.

NightWeek

Miło że ktoś zauważył, problem leży w tym że ktoś poza granice nie wyjrzy i wierzy w to co mówi telewizja i nie próbuje nawet poszukać alternatywnych źródeł informacji, pozdrawiam :D

Yamato_filmaniak

Miło czytać że ktoś jeszcze potrafi myśleć samodzielnie, oby więcej takich anty-reżimowych ludzi. Szkoda tylko że tych którzy dzisiaj mówią prawdę nazywa się rasistami i faszystami...mimo że nasze słowa przedłożone są faktami. Ja polecam wykłady Stanisława Michalkiewicza, który na temat żydów ma ogromną wiedzę.

Yamato_filmaniak

A jednak to polskie ulice są monotematyczne, porównując z Europą Zachodnią. Nie sądzę, aby to było dziełem przypadku.

MadameAg

W takim razie wyjedź sobie do zachodniego kalifatu tam nie będziesz miała "monotematycznych ulic" ale za to z pewnością ubogacisz się kulturowo.

Winnipeg

A wiesz, że w Anglii dopuszczalna dawka alkoholu we krwi kierowcy to 0,8 promila? Dla Polaka jest to już flaszka ze szwagrem zrobiona, a tam jeszcze do wozu wsiąść mogą. Co ciekawe, wypadków też jakoś mniej niż w Polsce. Może to jednak nie o alkohol chodzi?

dirhavana

Nie można patrzeć na jakikolwiek naród jako na ogół, ludzie są różni - złe nawyki wielu polaków to kwestia wychowania i porąbanej "tradycji" (ogólnego klimatu w jakim wychowywały się całe pokolenia) to nie tylko wina szarej obskurnej komuny w której żyliśmy wiele lat ale też czasów o wiele dawniejszych. Nie każdy polak jest przecież zawistnym-antysemitą-homofobem-fanatycznym patriotą i katolem na dodatek, więc nie pozwoliłbym sobie na wrzucanie wszystkich do jednego worka. Miło by było gdyby ludzie patrzyli na siebie jako na obywateli świata a nie danego kraju, wtedy nie było by chorego patriotyzmu i wielu innych dziwnych spraw no ale cóż...

dirhavana

A no nie ma, pozdrawiam

dirhavana

Zgadzam się. Są różni Polacy, ja też nie wszystkich lubię, zwłaszcza prostackiej tłuszczy, chamskiej , pysznej i wulgarnej. Za to kulturalnych i inteligentnych jak najbardziej

majkalipcowa

przedawkowałaś telewizję :)

schschfikation

zdarza się ;)

majkalipcowa

Dodam, że Agnieszka Holland jest córką łączniczki Powstania Warszawskiego i wnuczką ofiar Holokaustu. Sama też brała udział w Praskiej wiośnie 1968 roku, za co została uwięziona.

Czym ty się możesz pochwalić?

Nie hejtuj, to grzech.

AutorAutor

Opowiedz coś o Henryku Holland. Tak dla odmiany.

_wilczur_

To już ty.

majkalipcowa

To raczej normalne zachowanie Żydówki, nic nowego.... Wystarczy poczytać GW, Politykę czy Newsweeka, posłuchać TOK FM ... To zwykła żydowska propaganda - mówić i pisać źle o Polsce i Polakach - takie wywoływanie w sobie, wyrabianie w sobie poczucia winy za nieswoje grzechy - chazarska propaganda jest mistrzem w takich działaniach.

pcsik

Jasne, tylko pani Holland jest Żydówką po ojcu, a Polką po matce, a to samo dyskwalifikuje ją jako Żydówkę w oczach niektórych synów Abrahama. Poza tym w filmie " W ciemności" też pokazała cierpienie Polaków, a niektórzy Żydzi ukrywający się w kanale też bywają szumowinami...

pcsik

Serio? A czyż ulubionym zajęciem przeciętnego Polaka nie jest przypadkiem narzekanie na wszystko dokoła, w tym również na swych rodaków? Takie zachowanie, takie słowa można przy odrobinie dobrej woli uznać za polskie aż do bólu...

Sqrchybyk

+ obrabianie tyłka, picie, skupianie uwagi na rzeczach kompletnie nie istotnych, małostkowość, brak zainteresowania światem, skupienie na sobie, brak dyskusji, arogancja, przemoc werbalna, fizyczna, prostacki humor, chamstwo, seksizm, rasizm, ksenofobia, zawiść, zazdrość, uciekanie od emocji... a to tylko mały zalążek.

majkalipcowa

Świetna wypowiedź Sommera
https://www.youtube.com/watch?v=EZ36Nl6VvqA

majkalipcowa

Bo pochodzi z plemienia żmijowego. To plemię charakteryzuje genetyczna pogarda do gojów.

majkalipcowa

Żeromski też nienawidził Polaków? Jak czyta się to co pisał to włosy stają jeża na głowie.... Jak on śmiał krytykować!? Pewnie Żyd. Na stos ją jako i rzewiej bywało!

Myszkin_filmweb

W UK można dostać w gębe za byciem Polakiem, więc sądzę że nietolerancja to nie tylko nasz problem.

majkalipcowa

Bo jest żydówką.

Aldon

Nie ma jak precyzyjna odpowiedź - niczym cep. ;)

zweistein

Nie ma to jak nieprecyzyjna odpowiedź na precyzyjną uwagę. Szalom panie cwelstein.

Dzida_86

No i po co ci to chamstwo? Ja mam teraz coś miłego napisać o twojej mamusi, żeby utrzymać poziom?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
majkalipcowa

Ale co? Źle mówi? Gdyby Polacy dysponowali bronią nuklearną, Ziemi by już dawno nie było. Oczywiście najpierw po mszy, po komunii, powyrzynaliby nożami wszystkich Żydów, Ukraińców, Rosjan, Niemców i tych wszystkich, których nazywają "Ciapatymi". A póki my żyjemy, Polacy, którzy wyjechali za granicę za chlebem, np. do Anglii, okradają tam jedni drugich. Nie jest tak?

majkalipcowa

Ciężko oceniać twórczość w oderwaniu od osoby artysty, dlatego jako Polak, konserwatysta, myśliwy i katolik, daję 1 :)

majkalipcowa

Ona ma racje.. Polska to kraj homofobiczny,rasistowski i w ogolne nie tolerancyjny huh smieszne jest to, ze wiekszosc tych ludzi to katolicy, moze dlatego tak ich nie lubi (tak jak ja) glownie wlasnie przez ta hipokryzje.. ogolnie no kurde xd mamy 2k18 rok a wiekszosc (tak wiekszosc) katoli to nadal takie zwierzeta ktore na widok czarnego czlowieka, wyobrazaja sobie jakiegos terroryste z afryki xd

majkalipcowa

Bo zachód jej płaci i ją finansuje za plucie na Polske . DLaczego ? Bo Polska a zwłaszcza święta wiara katolicka która jeszcze istnieje w Polsce (a na zachodzie nie) jest przeszkodą w budowania NWO opartego na bezprawiu i grzechu . W Polsce może dzieje się źle , ale to świadczy że walka się toczy o dusze i życie wieczne , na zachodzie już pooddawali swoje dusze i dlatego tam nie ma walki duchowej bo zły ma wgarści wszystko i jest fałszywy " pokój" i "tolerancja" która akceptuje takie wynalazki jak mordowanie tj aborcje i eutanazje a bronią je prawnie ministrowie śmierci . Dlatego jest wielu ludzi którzy za pieniądze i dla osobistej kariery będą szkodzić polakom i robić z nich najgorszych ludzi . Już nie mówiąc że niektórzy posuwają się do okultyzmu tworząc laleczki voodoo przeklinając ludzi (tu może być odpowiedz dlaczego w Polsce ciągle jest źle) . Polecam poczytać książki Martina Malachiego o niewidzialnej sile zła któa rządzi światem

juandecamino

Nikt jej nie płaci, po prostu jest świadoma i widzi jasno. Ze wszystkich poznanych narodów to wśród Polaków czuję się najgorzej. Na szczęście coraz bardziej popularna staje się psychoterapia, więc jest szansa, że powoli zaczniemy się budzić.

majkalipcowa

Ponieważ jest antypolką...
Posiadanie w swoim życiorysie powiązania z tak zacnymi osobami jak bierut pomnę...

majkalipcowa

jest różnica między niechęciem do Polaków, a niechęcią do toksycznej polskości, opartej właściwie na ideologii prawacko-katolicko-faszystowskiej, kulcie antynauki i kulturalnego kiczu. Nie oceniam ludzi spaczonych toskyczną polskością, ale walczę z tymi, którzy zamiast z nią walczyć np poprzez edukację, promują ją jako "polskie wartości"

majkalipcowa

A dlaczego ty tak nienawidzisz Polaków i dlaczego nie zrzekniesz się polskiego obywatelstwa?

per333

Dodam, że Agnieszka Holland jest córką łączniczki Powstania Warszawskiego i wnuczką ofiar Holokaustu. Sama też brała udział w Praskiej wiośnie 1968 roku, za co została uwięziona.

Czym ty się możesz pochwalić?

Nie hejtuj, to grzech.

AutorAutor

Znam życiorys pani Agnieszki, szanuję ją też za jej wrażliwość i inteligencję. Nie mogę się pochwalić niczym, w porównaniu z jej dorobkiem. Nie jestem tylko pewien czy Twój post rzeczywiście jest adresowany do mnie.

AutorAutor

Powiedz to Pani Holland. Ja się tylko zapytałam "dlaczego"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones