Aaron Guzikowski

Aaron Matthew Guzikowski

7,8
543 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Aaron Guzikowski
kiprowaty

Raczej Amerykanin polskiego pochodzenia.

kiprowaty

Żyd

witek11111111

Niby dlaczego????

wark1

Przypomnij mi, proszę o który film chodziło (to forum nie pokazuje, to jakoś głupio ???)
W

wark1

Aaa, już wiem. Aaron - to imię mówi samo za siebie. Poza tym nie ma polskiego nazwiska "Guzikowski" (jakiś szlachcic z Guzikowa? Guzika?). Występuje w Poznańskiem (!) i USA, a spokrewnieni z "Lyman", "Froncek"... hmm, chyba Żyd? no, nie Polak.

witek11111111

To polskie nazwisko musi mieć konkretne miejsce pochodzenia? Samo nazwisko jest na 100% polskie a Aaron to raczej Amerykanin polskiego pochodzenia i może mieć wieloetnicznych przodków.

JCDenton

Siema. Jasne, że każde słowo ma pochodzenie, nazwisko tym bardziej. Ta dyskusja nieco przekracza temat filmowy... a zatem o scenarzyście. Uważam, że to świetny scenariusz, chociaż spisany z Jónassona. Zdarzyło się coś dziwnego, bo bardzo lubię filmy z Islandii, Norwegii, Szwecji i Finlandii. Spodziewałbym się, że jak zwykle Amerykanie coś spieprzą, ale, co się rzadko zdarza, tu jest dużo lepiej. Oryginał się „sypie”, niestety. Wracając do nazwisk, Żydzi przyjmowali (zmyślali, lub tłumaczyli nazwiska niemieckie, też zmyślone, już od Powstania Styczniowego (czytaj Singera). Jest wić to niby-polskie (na pewno z Polski), ale historycznie nie-oryginalne (jak Wojewódzki, Radomski, Orleański, czy Złotopolski – !!!). A zresztą „wieloetniczny”, chociaż brzmi dość enigmatycznie, niech sobie będzie, jeśli ktoś nie chce wprost.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
witek11111111

Samuel L. Jackson też jest żydowskiego pochodzenia skoro ma żydowskie imię?

DonDominik

Czepiasz się czegoś? A Jezus? A Dawid? a Dominik, myślisz, skąd?

witek11111111

Po prostu wyciągnąłem sztandarowy przykład niezgodności żydowskiego imienia z pochodzeniem danej osoby żeby pokazać jak niestosowne jest sugerowanie czyjegoś pochodzenia na jego podstawie. Tylko tyle. Nie czepiam się o nic osobiście. Po prostu usiłuję pokazać nieracjonalność takich twierdzeń.

DonDominik

Nazwisko, narodowość. Rodowód, pochodzenie. Historia, przynależność. Przecież to są standardy, lecz ważne. Inaczej wszyscy bylibyśmy znikąd. Ale ten temat chyba przekracza nasz stosunek do filmu?...

witek11111111

Nie bardzo wiem o co ci chodzi z tymi standardami, ale masz 100% racji, że ta dyskusja nie ma nic wspólnego z filmem jako takim

DonDominik

Wg Wikipedii: "He was raised Catholic but is no longer practicing." No Żyd-katolik hahaha

witek11111111

Nie ma sprzeczności w byciu jednocześnie Polakiem i Żydem. Tuwim na przykład. Ale ten gostek może mieć co najwyżej żydowskie i polskie korzenie - jest Amerykaninem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
witek11111111

A Żyd nie mógł być Polakiem? Nazwisko jest ewidentnie polskie, w dodatku niezrusyfikowane (z końcówką ski a nie sky).

wark1

aaron? polacy nie maja takich imion, to typowo zydowskie imie i aparacyja tez zydowska

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wark1

jbny rasista z ciebie skoro nazwanie kogos zydem to obraza wg ciebie, zglaszam cie

MakoR

Po co te nerwy, i po co od razu przeklinać ? Jako ze mieszkam w wolnym kraju, w którym istnieje wolność słowa, mam prawo i przywilej mówić i pisać to co uważam za słuszne, gdyż jest to jedno z podstawowych praw państwa demokratycznego. Poza tym nie wolno popadać w jakąś paranoję i wyzywać się od nie wiadomo kogo ,tylko z tego powodu że ktoś może czuć się obrażony gdy ktoś i ny zarzuca komuś przynależność do innego narodu czy też wyznania.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MakoR

Poziom jaki przedstawiasz w swoich komentarzach jest bardzo żałosny. Zamiast merytorycznej rozmowy, mamy pełna nienawiści i braku akceptacji polemikę która ma za zadanie zmieszać drugiego uczestnika tej pseudo dyskusji z błotem. Gratuluje braku logicznego rozumowania oraz co najważniejsze kultury. Nie wiem coś ty za ktoś, ale dalszej dyskusji z tobą prowadził nie będę, tak wiec czołem i daruj sobie odpisywanie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MakoR

ah i iq znacznie ponad przecietne

MakoR

No to kolego się doigrałeś. Twoje wypowiedzi naruszając regulamin tego serwisu. Jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem, to powinieneś wiedzieć ze nie należy obrażać i wyzywać innych użytkowników tego forum.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MakoR

Typowo żydowskie jest imię Maria, albo Jan, albo Ewa, albo Adam, albo Szymon, albo Jakub, albo Daniel, albo Dawid.... i wiele wiele innych... Oczywiście mają swoje lokalne odmiany, ale to są wszystko imiona pochodzenia hebrajskiego. Chrześcijanie też nadawali sobie imię Aron (w różnej formie).

witek11111111

Może być Żydem i Polakiem.

skalp_el

Pewnie, że może. Może być przy okazji czarny, mieć AIDS i być komunistą, koniecznie narkomanem. Dopiero miałby posłuch i kasę!!!

witek11111111

Niby dlaczego? I co ma do tego wszystkiego bycie Żydem?

skalp_el

Jak to co? Przynależność do pewnego kręgu kulturowego. tradycji, historii. Najgorsze co znam, to być czymś a zaprzeczać. Żyd – to Żyd. i koniec.

witek11111111

Nie wiem czy budujesz sobie jakąś teorię, czy coś w tym stylu, ale nikt tu nie zaprzecza, że jest Żydem. Równie dobrze do tej wiązanki wyżej mogłeś wrzucić Australijczyka, Polaka, czy członka plemienia Bantu.

skalp_el

Nikt nie zaprzecza, że jest Żydem? A jeśli ktoś zaprzeczy? Facet jest Amerykaninem, a może ktoś zaprzeczy, że jest Amerykaninem?

skalp_el

Żydzi są w pewien sposób narodowościom, więc nie mogą być jednocześnie ZWYKŁYMI Polakami.

skalp_el

Może być, ale to chyba ani Żyd, ani Polak. To Amerykanin. Może ma żydowskie czy polskie korzenie, ale to bez wątpienia Amerykanin.

witek11111111

A co to ma za znaczenie czy Żyd czy nie?

WielkiSzu

Ma znaczenie. Ale to się nie odnosi do złego, czy dobrego.
Żyd jest na ogół niezwykle zdolny, jak Rosjanin, w przeciwieństwie, przepraszam do Polaków. Ale też i ma skłonności do wykorzstywania tzw. "hucpy" –sorry skoro to słowo istnieje, to zjawisko też.
To jest ZNACZENIE, jak w Twoim pytaniu. Dla wartości artystycznych nie ma to znaczenia, być może i Talibowie doczekają się kiedyś własnych dzieł.
W tym momencie dorzucę jedynie, że samo słowo "Żyd" jest na tyle wstydliwe, że nie oglądamy filmów "żydowskich". Są filmy arabskie, egipskie, indyjskie, azjatyckie, ale żydowskie?
Wstydzą się, sami za siebie. A niech im tam...

witek11111111

No tak, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

witek11111111

Witek, ale ty chyba zbyt zdolny nie jesteś, prawda?

kiprowaty

Polak, nie polak nie ważne. Pogratulować za scenariusz do świetnego filmu Labirynt

HardkorX

To prawda. Kontrabanda też niczego sobie :)

HardkorX

Nieważne razem. Jak nieprawda. Nie "nie prawda". To mnie irytuje w tłumaczeniach filmów. Nieistotne, nie "nie istotne". Niedobrze (nie: "nie dobrze").

witek11111111

spoko spoko Panie Naczelny Znawco Mowy Polskiej :)

HardkorX

nieważne pisze się razem

witek11111111

ja pizgam bo jebne zaraz ładnie macie tutaj haha

witek11111111

witek to chyba żydem jest haha niezła beka to czytac

kiprowaty

Po ojcu Polak, po matce angielskie, francuskie, irlandzkie i możliwe, że szkockie pochodzenie.

joka_2

Żyd w sieni, pieniądze z kieszeni.

kiprowaty

jude

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones