Hej użytkownicy, 
chcielibyśmy podsumować ostatnie zmiany na profilach, które wprowadziliśmy po zebraniu Waszych opinii. 


Ostatnie aktualizacje:
1. Wzbogaciliśmy główną stronę profilu o trzy sekcje (filmy, seriale, gry) oraz dodaliśmy liczniki produkcji w sekcjach „Ulubione”, "Najwyżej oceniane”,
2. Przywróciliśmy filtrowanie po roku produkcji,
3. Stworzyliśmy widok listy ocen, który pozwala na podgląd daty wystawienia oceny oraz komentarza do ocen. (Na liście ocen swoich lub znajomego, kliknij w ikonę preferowanego widoku. Wybór zostanie zapamiętany do czasu zmiany wyboru.).

Dziękujemy za Wasze opinie i komentarze.

Pozdrawiamy, 

Zespół Filmwebu

filmweb

Linki byście w końcu naprawili zamiast grzebać tyle w profilach.

adamus0101

500 % racji

filmweb

Taka możliwość wyboru widoku listy powinna też być przy "Chce zobaczyć", tak jak to kiedyś było. Nadal brakuje podziału na strony, bo mając jak ja ponad 2600 ocen (a sporo użytkowników pewnie dużo więcej) to przy infinite scroll trzeba kilka minut przewijać by wszystko zobaczyć, a niech tylko podczas przewijania zrobię minutę przerwy na chwilę to zaraz strona się automatycznie odświeży i wszystko od początku. Wtedy dopiero człowieka cholera bierze. Brakuje możliwości również filtrowania po roku obejrzenia. Mi osobiście to pozwalało zobaczyć ile filmów oceniłem w danym roku.

thorgod

zaloze konkurencyjny portal do tego szajsu, prace trawaja, tam wieksza funkcjonalnosc bedzie niz w tym reklamowym bagnie. Bede informowal i dawal linki.

nieincelski

https://youtu.be/BLUkgRAy_Vo

Nabongodonozor

ticha il trole

thorgod

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą - Mam na tym serwisie listę opiewającą na kilka tysięcy tytułów i jak kiedyś stronicowanie dawało przejrzystość, tak teraz - zwłaszcza na urządzeniu mobilnym, można dostać oczopląsu jak strona skacze odświeżając się co chwilę. Trzeba pamiętać, że serwis ma być bazą głównie dla maniaków filmu i seriali, a nie jedynie niedzielnych widzów. Jako baza, powinien być przejrzysty, a nie iść w trendy filmowych serwisów społecznościowych takich jak "skrzynka na listy", chociaż i tam jest stronicowanie przy funkcji pokazywania samych plakatów.

thorgod

Czyli za szybko ich pochwaliłem

filmweb

Gdzie jest ten widok listy ocen? Coś nie mogę tego znaleźć. Gdyby to wyglądało jak dawniej to było by fajnie :)

filmweb

Dobra znalazłem to w profilu innego użytkownika ale u mnie nadal tego nie widzę i wyświetlają się same plakaty filmów.

paprykarz_2

zaloze portal konkurencyjny, niebawem bede tu promowal, wiec cos sensownego, a nie sciek reklamowy i prawaki z ubytkami

nieincelski

https://youtu.be/BLUkgRAy_Vo

Nabongodonozor

ticha, el trole

nieincelski

Ty się najpierw po polsku naucz pisać zanim za bardziej ambitne zadania się zabierzesz.

sadistic_son

i kto to mowi, zdania nie zlozysz o zjawisku a pouczasz mnie. Wspolczuje twoim rodzicom

nieincelski

no one cares

eguaroc1

ty jednak tak, skoro piszesz, wiec masz dysonans poznawczy, bo piszesz urojenia a jednak cie interesuje co ja piszę, logiki to ty w szkole nie masz obecnie

nieincelski

hahaha lol

eguaroc1

slabsze

filmweb

Przywróćcie podział na strony w bazie filmów i seriali - powiedzmy 15-20 na 1 stronę. Zwłaszcza, że jak się wejdzie w film i powróci, to przerzuca na początek listy (wszystko w nowej karcie trzeba otwierać). Robię swoją listę w wordzie i to strasznie upierdliwe jest, tak otwierać za każdym razem (otwieram, bo filmy czasami mają, koprodukcję kilku państw, a ja przyporządkowuję tylko do głównego). z góry dziękuję.

Thorgal1982

No to jest fatalne. Nie można nawet na spokojnie przejrzeć swojej listy filmów, bo co chwila strona się uaktalnia. Ale odkąd linki przestały klikać i pomimo wielu odezw nadal są "martwe", nie spodziewam się, że na profilach przywrócą dawny rozkład ocen. Chyba po prostu tutejsi decyzyjni nie chcą z jakiegoś powodu, żebyśmy robili sobie osobistych baz filmowych z ocenami, bo z każdą kolejną zmianą coraz trudniej z niej korzystać.

filmweb

Fajnie jakby wrócił jeszcze wykres pokazujący ile filmów z danego gatunku się widziało. Poprzednio był taki na stronie głównej profilu.

filmweb

Była opcja chcę obejrzeć w TV. Miałem 350 filmów do obejrzenia, tę funkcję zlikwidowaliście a ja usunąłem 350 filmów z listy. I to jest efekt waszych zmian. Teraz dużo rzadziej tu zaglądam, wasza zasługa.

orx

Dokładnie, ja tylko dla tej opcji tutaj wchodziłem.

filmweb

Można by jeszcze przywrócić rankingi ludzi kina, bo np. u mnie 27 tys. oddzielnych ról w ocenach jest dość nieprzydatne, a tak było widać ile ról danej osoby kina oceniłam i kto jest w topce (zwłaszcza że na stronach ludzi kina z jakiegoś powodu już nie da się odfiltrować tytułów ocenionych/na watchliście).

użytkownik usunięty
dorotagniedziejko1998

Popieram, uzupełniłem konto i nie widzę większego sensu wrzucenia ocen ról ludzi kina, jeśli są nie widoczne i nigdzie nie jest podana średnia ocen. Jeśli to zmienią to z automatu poświęce czas na uzupełnienie tego aspektu

filmweb

W zakładce Materiały - Współtworzone zniknęła większość pozycji z listy, zwłaszcza ludzie kina. Nie da się także wybrać widoku ludzie/tytuły.

filmweb

Ponad 4 miesiące, ale i tak jest gorzej niż przed 3.10.2023. Tylko po co to całe zamieszanie było? Poprzednie listy ocen były ładniejsze, to widać po pierwszym spojrzeniu i nie mówię tylko o tym, że była paginacja po bodajże 15/20 filmów na stronę, a teraz mamy do czynienia z infinity scrollem. Może przytoczę pierwszą lepszą definicję paginacji:
„Kiedy mamy do wyświetlania dość dużą liczbę danych (rekordów), nie możemy „wypisać” ich jeden po drugim gdyż taka strona internetowa będzie bardzo długo się wczytywać, a co najważniejsze będzie ciężko po niej poruszać. W końcu nikomu nie jest przyjemnie przewijać w dół przez 20 minut okno przeglądarki, żeby dojść do ostatniego wpisu. Właśnie tutaj z rozwiązaniem przychodzi paginacja – czyli stronicowanie.”
Dlaczego nie możecie jej przywrócić? Jest jakiś powód?
Poprzednie listy zawierały „węższe” (na wysokość) i „dłuższe” pole dla pojedynczego filmu. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że „węższe” oznacza, że można było więcej ocen zobaczyć na raz na ekranie (oraz mniej przewijać w dół), a działo się to dzięki temu, że pola były „dłuższe”. Dlaczego nie mogą one sięgać do co najmniej wysuwanych opcji filtrów? Dlaczego kończą się na wysokości Programu TV/Chce zobaczyć? Po to żeby „Gdzie na VOD” było pośrodku?... Jakby pola były nawet nie do końca tej białej belki zawierającej Filmy Seriale Role Programy Gry i Filtry, a do Filtrów, to totalnie niepotrzebne powtórzenie oceny z gwiazdkami (i tak nie można na nich zmieniać oceny, a i tak mamy ją w lewym górnym rogu plakatu), komentarz oraz Skomentuj, ikonka do skomentowania, ikonka polubienia – mogłyby zmieścić się na tym „dłuższym” polu.
Teraz komentarze do filmów nie są tak dobrze widoczne jak były, a w połączeniu z „Skomentuj” po prostu zlewają się z nim. W ogóle to oddzielenie kolejnych filmów na zmianę białym z jasnoszarym tłem nie jest ładne. Jeżeli się nie mylę to wcześniej były obramowania (takie jakie np. są w excelu) i to jednoznacznie oddzielało kolejne pozycje filmów.
Jeszcze brakuje widoku daty ocenienia po najechaniu na to jaki czas temu je widzieliśmy. Tylko dlaczego daty ocenienia nie mogłyby być widoczne od razu?
Wiem, że mogłem to opisać niezrozumiale (ale nie dla siebie (; ). Może każdy jest (że tak to ujmę) „estetą swojego losu” i inaczej odbiera to co widzi, na ile mu się to podoba. Dziękuję za to co jest, chociaż wolałbym jakby tych podziękowań nie było, tzn. nie byłoby ich gdyby było jak przed 3.10.2023.

filmweb

CO ZA matoł ZGODZIŁ SIE NA INFINITY SCROLL NA FILMWEB ? Czy można to zmienić na stronicowanie ? Są trzy opcje w takich rozwiązaniach: wyswietlanie na numeorowanch stronach jak bylo do tej pory na tym portalu, przewijanie bez końca w dół jak jest obecnie i "doladuj kolejną porcje postów" w tym wypadku oznaczonych pozycji filmowych.

filmweb

Fajnie jakby powrócił wykres z ilością ocenionych ogółem tytułów i jak to się rozkłada na poszczególne oceny. Tylko dobrze by było, żeby to było rozdzielone tak jak dawniej, a nie razem filmy, seriale, gry oceny ról itd...

filmweb

Wygląd ocen aktorów też woła o pomstę do nieba. Przestałem oceniać role, bo po prostu nie ma to sensu.
Kiedyś miałem statystyki, średnie tych ocen poszczególnych aktorów, teraz nie mam nic. Żadnych statystyk, żadnej średniej, żadnych słupków z ocenami poszczególnych gatunków, nic. Bieda, bieda i jeszcze raz bieda, czemu miała służyć ta zmiana?

filmweb

Nie mogę wejść w zakładkę ocen ról na swoim profilu. Ostatnimi czasy mnóstwo z nich usunąłem, czyżby to był jakiś ban za zbyt dużą ilość usuniętych ocen w krótkim czasie?

filmweb

Przywrócić wiadomości prywatne i zwiększyć liczbę weryfikatorów (lub ich wymienić na tych, którym chce się to dalej robić) bo większość bazy stoi w miejscu i portal nie rozwija się. 

tralalakotkidwa

Dokładnie. 3/4 weryfikatorów się zachowuje w tym serwisie dokładnie tak jak mówisz. Dorwali się główek za czasów, gdy ta strona była zupełnie innym serwisem, a teraz silą się na elokwencję poprawiając nawet profesorów języka polskiego z tego jak pisać po polsku. (Mój przypadek gdy powołałem się na opinię językoznawcy ze Słownika Języka Polskiego, a weryfikator był i tak mądrzejszy).  Zamiast weryfikować i poprawiać minimalne błędy, to są w stanie odrzucić opis bo ma np. spację na końcu opisu po kropce. Zamiast ją usunąć i dodać opis, to smarują wiadomość zwrotną przy odrzuceniu, co trzeba zrobić, co zajmuje więcej czasu niż poprawka. Dziwnym trafem następnego dnia nagle pojawia się opis do tego samego filmu, który wcześniej nie miał nawet jednego innego w kolejce - a punkciki lecą za dodawanie materiałów i weryfikacje. I tak zwykły "zjadacz popcornu", który chce dorzucić do serwisu coś od siebie (podkreślam, że zgodnie ze wskazówkami weryfikacji), robi z siebie klauna, a serwis stoi w miejscu, bo nikomu normalnemu się z tymi moderatorami z kompleksem boga nie chce użerać. To jest zwyczajnie absurd, że weryfikatorzy mogą zatwierdzać dodane przez siebie materiały. Plus inną sprawą jest, że może najwyższa pora stworzyć jedne spójne zasady dodawania materiałów, a nie - co weryfikator, to ma własne teorie. Jeden mówi, że dobrze inny, że źle - a człowieka krew zalewa. 

neo1999kamil

:D otóż to..


Dodaje plakat filmowy do filmu w jakości 4K i pewna męczydupa-weryfikatorka odpisuje, żeby jej wysłać potwierdzenie, że to oryginalny plakat (mam wysłać do siedziby Paramount Pictures w Kalifornii prośbę o przysłanie mi faxem potwierdzenia). 2 dni później zerkam na dołączony plakat do filmu - jakieś gówno z painta w rozdzielczości 144p, które nawet nie jest plakatem. Bo dodał znajomy, albo ona sama sobie zaakceptowała i już jest git.


Dodaje zarys fabuły do filmu. Odpisuje, że zarys fabuły musi zawierać maksymalnie 3 zdania. 2 dni później zerkam na zarys fabuły - zawiera 40 zdań. Bo dodał znajomy, albo weryfikator sam sobie zaakceptował i już jest git.


Itd..

To jak? Jest kółko wzajemnej adoracji, czy wszyscy traktowani są tak samo?

Użytkownicy dodają mnóstwo fajnych materiałów, plakatów, opisów, ról filmowych (i zerkam na zakładkę z poczekalnią i czekają miesiącami na akceptację), ale znajomemu zaakceptuje się w 10 minut.

I tak jak zauważyłeś, weryfikatorzy mogą akceptować własne treści, więc oni przepuszczają wszystko jak leci, w większości materiały, których nie zaakceptują pozostałym użytkownikom i dlatego jest taka kolosalna rozbieżność w rankingach, bo wszystko się kręci wokół wąskiej grupy osób, a tysiące pozostałych użytkowników od pół roku czeka na akceptację własnych treści. I też można zauważyć u niektórych taką praktykę, że gdy zwykły użytkownik coś dodaje, to oni się czegoś doszukują, byle odrzucić. Odczekują kilka dni. I już sami dodają to samo, co im ten użytkownik wcześniej podesłał (chodzi o materiały ze źródeł, których nie rozkminili). :D 

Ale też są normalni weryfikatorzy, którzy są fair wobec innych, żeby nie uogólniać, bo czarne owce wszędzie się znajdą. 

Cóż, lecimy dalej.. :D

tralalakotkidwa

https://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Grzechy+i+absurdy+weryfikacji+-+P rzyk%C5%82ady+u%C5%BCytkownik%C3%B3w,3399705

Dodałem wątek - zapraszam cię do przekopiowania tego tam - może coś to da.

filmweb

To ja w sprawie konkretnego tytułu - polecono mi tu napisać.



Ten "film" to jest tak naprawdę nagranie przy kolejce w wesołym miasteczku. To chyba nie powinno się znajdować na filmwebie jako film ? Prawdopodobnie większość ocen jest też dodana na podstawie nielegalnych nagrań w serwisie Youtube.com.

https://www.filmweb.pl/film/Harry+Potter+and+the+Forbidden+Journey-2010-660121

filmweb

Na moim koncie od jakiegoś już czasu jest problem ze zmianą zdjęcia profilowego. Dobrych kilka(naście) lat temu wgrałem plik gif i teraz nie mam możliwości na jakąkolwiek zmianę. Wchodząc w opcje "edytuj zdjęcie" brak funkcji "wybierz plik". Wiem też, bo już taki temat jest na forum, że są użytkownicy z identycznym problemem.

error

Próbowałeś/aś to zrobić z poziomu telefonu?  (tylko trzeba wybrać "wersja na komputer" w przeglądarce Chrome, gdy się już wejdzie na profil). 

tralalakotkidwa

Próbowałem już na różnych telefonach, na laptopie, komputerze, na różnych przeglądarkach (chrome, opera, edge) , nawet w różnych lokalizacjach, żeby adres IP był inny i nic to nie daje ;) wchodzę w edytuj zdjęcie i nie pojawia się strona z "dodaj zdjęcie" gdzie masz opcje wgraj plik, tylko pojawią się strona z opcjami zapisz zdjęcie lub anuluj ;) i jak wciśniesz jedną z tych opcji to wyskakuje błąd :) tak, że ten tego...

filmweb

1 . W końcu naprawialiście to co zniszczyliście
2 to co zniszczyliście naprawialiście . 

Teraz tylko naprawcie linki zamiast grzebać przy profilach to raz . Dwa awatary profili przywróccie do dawnego stanu  . I trzy przywróccie wiadomości prywatne  . Od czasu gdy pewien matoł zdecydował o likwidacji poczty, nie można prywatnego kontaktu nawiązuwać z użytkownikami . 

filmweb

Dziękuję za posłuchanie naszych krytycznych głosów (miłe zaskoczenie!), profile moim zdaniem od razu wyglądają sto razy lepiej.

filmweb

według mnie też pprofil wygląda sto razy lepiej poprawcie tylko by aby profilie nie były z boku aby wrpociły na dawne miejsce . Też dziękuje za posłuchanie iliści krytycznych wpisów naszych ..

filmweb

No i gitara

filmweb

Fajnie że już nie muszę oglądać tylko i wyłącznie samych plakatów na profilu, ale strony by się przydały, tak jak to kiedyś było.

filmweb

Przywróćcie prywatny ranking ról filmowych bardzo proszę...

filmweb

Jak odpisuje komus pod jakims tematem to jest tak drobniutkim maczkiem ze ledwo widze.Jak ten tekst powiekszyc?Dopiero jak edytuje to jest troche wiekszy.Druga rzecz,ktos mi odpisal to musze ten komentarz szukac a poprzeednio od razu nakierowywal w odpowiednim miejscu.

filmweb

W sumie profil wygląda podobnie przed Waszymi (cholera wie po co) zmianami. Jest ok i dobrze, że wreszcie jest jakiś odzew. Na smartfonie ok, na kompie ok, nawet na tv ok.

Berserk_fw

Nie jest ok. Nie ma kraju , liczby ocen, dokładnej daty obejrzenia. Dużo jeszcze do naprawy.

drozdz6

Spokojnie. Daj im czas ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones