Jakich macie faworytów w tym roku?

"Ida" ma 2 nominacje, lecz jestem pewien, że wygra "Lewiatan" Zwiagincewa.

forintleader

też mam takie wrażenie. Oczywiście trzymam kciuki na "nasz" film ale na Oscarach zawsze wygrywają faworyci.

Monika_2000

Szczególnie, że zdobył już Złoty Glob, za najlepszy film zagraniczny, a zazwyczaj to niejako wyznacznik, czego możemy się spodziewać na Oscarach.

Monika_2000

A ja nie trzymam kciukow, bo "Mandarynki" to genialny film i watpie zebym zmienil zdania po obejrzeniu "Idy"

CyboRKg

Nie zmienisz - "Ida" to niezły film, ale Trzebuchowska beznadziejna (rażąca amatorszczyzna), a ogólnie - przeciętnie zrealizowany film, który zyskał rozgłos dzięki chwytliwemu tematowi. Pod każdym względem przegrywa z "Mandarynkami".

Daryavush_Meribbaal

"Mandarynki" lepiej się ogląda, ale film sam w sobie bardzo konwencjonalny i ciężko go zestawić z "idą", która jest z jednej strony prosta, a z drugiej przekombinowana tak w realizacji, jak fabule. Pozostałych nominacji nie widziałem.

Daryavush_Meribbaal

Nie oglądałem tego filmu, ale myśl pasuje mi do obrazu polskiego kina.

CyboRKg

widziałem oba i pomimo że Ida jest polską produkcją, bardziej mi się podobał film Mandarynki

Monika_2000

Ida jest faworytem.

krysiron

No właśnie. Złote Globy to bujda na resorach

forintleader

Optymistyczne przewidywania:
Boyhood 4 (film, reżyser, montaż, Arquette)
Birdman 3 (scenariusz, Keaton, montaż dźwięku i miejmy nadzieje, że nie zdjęcia)
Whiplash 2 (Simmons, dźwięk)
Grand Budapest Hotel 2 (scenagrafia, kostiumy)
Ida 2 (film nieanglojęzyczny, zdjęcia)
Still Alice 1 aktorka
Gra tajemnic 1 (scenariusz adapt.)
Foxcatcher 1 (charakteryzacja)
Teoria wszystkiego 1 (muzyka)
Selma 1 (piosenka)
Interstellar 1 (efekty specjalne) (chociaż wolałbym Ewolucję planety małp)
Jak wytresowac smoka 1 (animowany)
Citizen four 1 (dokument)

Jednak realistycznie trzeba przyznać, że pewnie w kategoriach Idy wygrają Lewiatan oraz Birdman.

Z trzeciej strony to prawda, że ostatnie 4 rozdania Oskarów w kategorii filmu nieanglojęzycznego premiowały filmy które zdobyły Złoty Glob ale może tym razem w końcu się to zmieni. Nadal trzymam kciuki za Idę i wierzę, że zwycięży.

tml1

Za zdjęcia uważam że wygra M.Turner

Meija17

Możliwe.

tml1

Naprawdę, ze wszystkich nominacji Gra Tajemnic miałaby dostać Oscara za scenariusz? Ze wszystkich tych nominacji to scenariusz wypadł chyba najgorzej...

Stukustuk

Nie wiem, nie widziałem. Ale to, że ma dużo nominacji nie znaczy, że dostanie choćby jedną nagrodę. Scenariusz typowałem dlatego, że tak mi się na tamten moment zdawało, że by wybrali.

tml1

Ja nie pojmuję po obejrzeniu tylu nominacji dla tego filmu. Jest niezły z dobrą rolą Benedicta i tyle.

Stukustuk

Chyba jednak trafiłem z tym scenariuszem;)

tml1

Zgadzam się z tml1 też chciałabym, żeby to mniej więcej w taki sposób się rozłożyło.

tml1

Ja sądzę, że za za animację powinna dostać Wielka Szóstka, choć raczej się nie łudzę.

tml1

Od tego czasu nieznacznie zmieniły mi się typy.

Boyhood 4 (film, reżyser, montaż, Arquette)
Grand Budapest Hotel 4 (scenariusz oryginalny, muzyka, scenagrafia, kostiumy)
Birdman 3 (scenariusz, montaż dźwięku, zdjecia)
Whiplash 2 (Simmons, dźwięk)
Ida 1 (film nieanglojęzyczny)
Still Alice 1 aktorka
Gra tajemnic 1 (scenariusz adapt.)
Strażnicy galaktyki 1 (charakteryzacja)
Selma 1 (piosenka)
Snajper 1 (Cooper)
Ewolucja planety małp 1 (efekty specjalne)
Kaguyahime no Monogatari 1 (animowany)
Citizen four 1 (dokument)

tml1

Ostatecznie 12/21. 14/24 jeśli liczyć krótki metraż którego tu nie wypisałem.

tml1

Widzę, że scenariusz wpisałem 2x ale chodziło mi o ten do Grand Budapest Hotel.

forintleader

Film: Birdman/Boyhood
Reżyser: Richard Linklater
Aktor: Michael Keaton
Aktorka: brak faworytki
Aktor drugoplanowy: J.K Simmons (Tu jestem pewien Oscara jak nigdy)
Aktorka drugoplanowa: brak faworytki
Scenariusz oryginalny: Grand Budapest Hotel
Scenariusz adaptowany: brak faworyta
Film nieanglojęzyczny: Lewiatan
Animacja: Stawiałem na Lego przygodę, która nie została nominowana. Oscara zdobędzie Jak wytresować smoka.
Dokument: Szukając Vivian Maier
Zdjęcia: Grand Budapest Hotel
Montaż: Grand Budapest Hotel
Efekty specjalne: Interstellar
Muzyka: brak faworyta
Piosenka: brak faworyta
Montaż dźwięku: brak faworyta
Dźwięk: brak faworyta
Scenografia: Grant Budapest Hotel
Kostiumy: Grant Budapest Hotel
Charakteryzacja: Grand Budapest Hotel

forintleader

prawie tak samo jak ja typujesz :)
aktorkę bym dała tylko Moore (zasłużyła już tyle razy....!) i drugoplanową Emmę (ale jestem pewna, że dadzą Patricia Arquette....)

Reszta tak samo :)

cherie_filmweb

Nie widziałem jeszcze wszystkich filmów i co do aktorek, ciężko mi wytypować ;)

forintleader

Ja still alice nie widziałam - to raczej moje "kogo bym chciała widzieć z Oscarem" haha :) Moore była już tyle razy nominowana i mygła by dostać w końcu :)

cherie_filmweb

Jest wiele wspaniałych aktorek bez statuetki, już sama nominacja o czymś świadczy.
Po prostu miała pecha, że zawsze trafił się ktoś lepszy :P

forintleader

lepszy pojęcie względne. Wiele razy ta "lepsza" aktorka juz więcej w niczym nie zagrała. Tyle w temacie :)

cherie_filmweb

Rzeczywiście Nicole Kidman, Hilary Swank, Catherine Zeta-Jones i Kim Basinger w niczym więcej nie zagrały ;)

qwibqwib

nie mwoie o wszystkich ale chodzi mi raczej, ze w ostatnich latach jest nagły wzrost oscarów dla no namów, na które później jest jedno roczne bum (a czasem nie ma go wcale) i tyle.

cherie_filmweb

Spoko :D nie chce się kłócić, miałem na myśli że Moore przegrywała z aktorkami o dość znanych nazwiskach, ale masz rację do tego że jest coraz więcej oscarowych no namów

qwibqwib

Dlatego uważam, że teraz zasługuje ;) Na tle innych aktorek jest niedoceniona. ;)

qwibqwib

Co do tych aktorek to akurat prawda;)

cherie_filmweb

Still Alice jak dla Mnie jej najlepsza rola(a miała ich przecież mnóstwo).Dla Mnie żadna inna opcja jak tylko Oscar dla J. Moore nie wchodzi w rachubę

luki138

Można powiedzieć , że to rola życia , chociaż w ogóle to Julianne Moore jest doskonała aktorką i rozwija się z wiekiem , podobnie jak Meryl Streep. Oczywiście trudne porównywać te aktorki, ale pewne podobieństwa są.

Film Still Alice(motyl) był zagrany koncertowo, rzeczywiście Julianne pochłonęła ta rola, ten watek z planowanym samobójstwem rewelacja! Go for Oscar Julianne!

cherie_filmweb

Ja za najlepszą aktorkę widziałbym rosamund pike za gone girl

operator_POL

Ja całym sercem jestem za Julianne Moore. Miała tyle wspaniałych roli, a ta była po prostu genialna. Zagrała jakby na prawdę była chora, chociaż logiczne jest, że chora osoba nie byłaby w stanie zagrać. Rosamund była mi obojętna, w sumie trochę drażniąca, trochę pobiegała, trochę pokrzyczała swoim dziwnym głosem. No dla mnie była po prostu neutralna :p

baasienkaaa

Prawie identyczną rolę do Julianne Moore miała Judi Dench w "Iris" i o dziwo też z zawodu pisarka, tyle że drugoplanowa obsada tamtego filmu była lepsza(Kate Winslet i Jim Broadbent, który dostał Oscara) i niestety to powtórka i Moore nie zrobiła aż takiego wrażenia :P

qwibqwib

Zgadzam sie w 100%

forintleader

ja obstawiam podobnie, ale czuję, ze ida dostanie oscara za zdjęcia, a marion cotillard za rolę pierwszoplanową :)

BlueLips

Też mi się wydaje, że Ida zgranie Oscara za zdjęcia, a co roli pierwszoplanowej nie jestem pewien :P

forintleader

Chyba największym zagrożeniem dla Idy jest Emanuel Lubezki. Ta chodząca za aktorami kamera, wcale nie wszędobylska, nie pozwalająca wejść do niektórych miejsc jest genialna. Calym sercem jestem z Idą :D

forintleader

Simmons! Mam ogromną nadzieję, że dostanie Oscara, bo zagrał rewelacyjnie. Szczerze mówiąc reszta nominowanych, choć dobra w swoich rolach, nie dorasta mu do pięt. Mam tylko dziwne wrażenie, że nagrodę sprzątnie mu Hawke...

forintleader

Film: Grand Budapest Hotel
Reżyser: Richard Linklater
Aktor: Eddie Redmayne
Aktorka: Julianne Moore
Aktor drugoplanowy: J.K Simmons
Aktorka drugoplanowa: Patricia Arquette
Scenariusz oryginalny: Grand Budapest Hotel
Scenariusz adaptowany: Whiplash
Film nieanglojęzyczny: Ida
Animacja: Jak wytresować smoka 2
Dokument: Brak faworyta
Zdjęcia: Ida
Montaż: Grand Budapest Hotel
Efekty specjalne: Interstellar
Muzyka: Interstellar
Piosenka: Lost Stars
Montaż dźwięku: brak faworyta
Dźwięk: brak faworyta
Scenografia: Grant Budapest Hotel
Kostiumy: Grant Budapest Hotel
Charakteryzacja: Grand Budapest Hotel

schey

Prawie jednakowo, nie zgadzam się tylko z animacją (wg mnie o wiele bardziej zasługuje na oscara "Kaguyahime", mimo że "Jak wytresować smoka" uwielbiam), no ale jak ostatecznie będzie to zobaczymy. I jeszcze nie zgadzam się z filmem, osobiście chciałabym na tym miejscu whiplash, ale przeczuwam Birdman. Pozostałe typuję tak samo, chociaż mam wahania co do filmu nieanglojęzycznego, martwi mnie czy aby Lewiatan nie będzie górą.

forintleader

Film: Boyhood
Reżyser: Richard Linklater
Aktor: Benedict Cumberbatch
Aktorka: Julianne Moore
Aktor drugoplanowy: Ethan Hawke
Aktorka drugoplanowa: Patricia Arquette
Scenariusz oryginalny: Birdman
Scenariusz adaptowany: Gra tajemnic
Film nieanglojęzyczny: Ida
Animacja: Jak wytresować smoka 2
Dokument: Citizenfour
Zdjęcia: Grand Budapest Hotel
Montaż: Boyhood
Efekty specjalne: Interstellar
Muzyka: Interstellar
Piosenka: Everything is Awesome
Montaż dźwięku: Interstellar
Dźwięk: Whiplash
Scenografia: Grand Budapest Hotel
Kostiumy: Tajemnica lasu
Charakteryzacja: Grand Budapest Hotel
Najlepszy film dokumentalny krótkometrażowy: Crisis Hotline: Veterans Press 1
Najlepszy film animowany krótkometrażowy: Uczta
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: Rozmowa

13Gniewny

animacja: Wielka Szóstka
Coś mi się pomyliło ;-)

13Gniewny

miałabym problem z wybraniem animacji.. uwielbiam zarówno "Jak wytresować smoka2" i "Wilką szóstkę".

13Gniewny

Można wiedzieć gdzie obejrzałeś krótkometrażówki?

czesctubogu

zaraz zostanę zjechany, ale nie widziałem wszystkich. Zapoznałem się z tematyką i stwierdziłem, które są na tyle podobne do innych filmów docenianych przez Akademię. Przykładowo CH: Veterans Press 1 jest o ludziach którzy zmarnowali życie za ojczyznę, a do Ameryki takie rzeczy trafiają.

czesctubogu

Krzysia Pe się spytaj (jest na dole)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones