Przepraszam, ale co tak wybitnego było w zdjęciach do Idy, że dostała nominacje?

JezdemMaryjusz

też się zastanawiam. Wg mnie o wiele lepszym/ważniejszym obrazem jest chociażby "Papusza".

tomaszchrapek

Oba filmy podobne, a tu wiecie rozumiecie, wystarczy na czarno biały klimat i amerykanie już pozamiatani. Widziałęm w tym roku z 50 filmów z lepszymi zdjęciami...

JezdemMaryjusz

Chodzi chyba o uchwycenie portretów każdej z postaci, co czyni je bardziej indywidualnymi. Każda z nich ma swoją własną historię, a zdjęcia do Idy, bądź co bądź, w ten właśnie sposób przemawiają.
Z drugiej strony nie studiowałem kinematografii - zdjęć, by rzeczowo odpowiedzieć Ci na to pytanie :-P

JezdemMaryjusz

Ja zwróciłem uwagę na kompozycję. Bardzo często jest pokazane bardzo dużo przestrzeni ponad głowami bohaterów. Szczerze mówiąc nie przypominam sobie innego filmu z taką kompozycją. Ponadto rozmiar kadru zwiększa wrażenie strzelistości.
Papusza ma również znakomite zdjęcia ale w Stanach nie był pokazywany z tego co wiem, więc na nominację nie można było liczyć.

JezdemMaryjusz

Ja zdecydowanie jestem za Birdmanem w tej kategorii, ale zdjęcia idy są nietuzinkowe i warte uwagi, więc nie była to jakaś niespodzianka.

The_MK

To że, coś jest inne niż wszystko od razu z tego tytuły ma być wyróżnione?
Jakbym nakręcił kijowy film z perspektywy żyrandoli, a nic by to nie wnosiło to ogólnego odbioru to też bym dostał nominacje?
Jeśli była by to historia Hioba z tej perspektywy to ma to jakieś znaczenie, ale w przypadku IDY nie widzę, żadnego powiązania...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones