Jestem fanem efektów specjalnych. Zastanawiam się jednak czy aby nie przesadzono z nominacjami dla marvelowskich adaptacji komiksów ?

Rahabiel

"Strażnicy galaktyki", "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" i "X-Man: Przyszłość która nadejdzie" prezentują przecież bardzo podobną gamę efektów, a co więcej wtórną do nominowanych wcześniej Avengers i aż trzech filmów o Iron Man-ie. Zapraszam do głosowania w rankingu TOP FX http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/535942

Rahabiel

Wg mnie dużo bardziej one zasługują na nagrodę/nominację niż znowu Planeta Małp. Postacie małp są oczywiście świetnie zrealizowane, ale widać z daleka jak bardzo "są komputerowe" no i nie wiele poza nimi tych efektów nie widać, wiem, że tło tez jest generowane komputerowo ale nie ma tam nic co naprawdę robi wrażenie w porównaniu do np ataku na plaży z "Na skraju jutra", a film nie ma nominacji.
Wracając do tematu wg to X-Men powinien zgarnąć nagrodę i to nie tylko za scenę z Quicksilverem, ale też teleporty Blink i fenomenalne przeniesienie stadionu przez Magneta (tu świetnie dopracowane efekty).

PS. W filmiku nie podałeś wszystkich filmów na napisach, na 2:10 to Sztandar Chwały ? I co do zdjęć, co to za film to zdjęcie: czerwone tło, astronauci i jakiś "łazik" ?

Psychol_91

Czerwone tło i astronauci to "Misja na Marsa" (2000r), a to wszystko pod zdjęciami to lista rankingowa. Możesz zagłosować w komentach na samym dole tematu na 10 dowolnych tytułów z listy lub twoich własnych i przy aktualizacji zostaną naniesione do zestawienia (zasady punktacji są też pod zdjęciami). Odnosnie reszty tego co napisałeś to nowych X-Menów nie widziałem, ale Kapitan Ameryka moim zdaniem był wtórny do Avengers. Już nie mówię o Hobbicie czy Transformers 4 bo one też były wtórne ale taki Noe czy mimo wszystko wspomniana przez ciebie Ewolucja planety małp za Kapitana mogłaby być spokojnie.

Rahabiel

No Ewolucja planetu małp jest nominowana właśnie :P
Twój ranking obczaiłem też, poźniej może zagłosuje ;)

Psychol_91

Tak, tak ale chyba i tak wygra film Nolana.

Rahabiel

O i to też by mogło być prędzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones