szymonduda99

Gdybym widział jakikolwiek z tych filmów, albo wiedział gdzie można je zobaczyć ;p

JOSHPICTURES

ja też nie widziałem ani jednego , ale trzymam kciuki za W drodze ;D

szymonduda99

też trzymam kciuki za W drodze :)

szymonduda99

Nie mam pojęcia kto wygra, ale trzymam kciuki za Lawless.

szymonduda99

Na teraz obstawiałbym film Resnaisa, ale chyba chwilowo, zwłaszcza w wypadku festiwalu, to chyba nie ma sensu. Kibicuję Cronenbergowi, Hanekemu, Dominikowi - chcę po prostu, by to był dobry festiwal.

Platton

jest kilka ciekawych filmów, wiadomo, ze nikt nie ogladal, mozna typowac tylko po rezyserze, obsadzie i ew. trailerze = licze na Lawless, Domnika, Haneke i Audarda.

hanno87

Oczywiście. W zasadzie cały konkurs prędzej czy później z entuzjazmem zobaczę - nowy Anderson, Dominik, Audiard (po którego premierze już słychać entuzjastyczne głosy, jak np. dzisiejsza recenzja Sobolewskiego z "Wyborczej" czy recka Filmwebu), Resnais, Haneke, "Lawless", "W drodze", Reydagas, Seidl, "Cosmopolis", "Mud", Mungiu, Loach czy nawet "Paperboy" - to wszystko mogą być doskonałe filmy. Jedynie na pytanie "kto wygra" - z początkiem festiwalu typuję Resnaisa (most likely), Audiarda, Cronenberga, Dominika. Obsada i ogólne głosy zapowiadają najlepszy skład festiwalu co najmniej od 2009 r., a może i najlepszy w tym od dekady. Czekam.

Platton

moim zdaniem do nagród trzeba typować przede wszystkim filmy reżyserów, którzy mają swoje osiągnięcia w Cannes- oni lubią nagradzać swoich, czemu nie można się w sumie dziwic, czyli np. Mungiu jak najbardziej, Loach, Audiard czy Haneke

hanno87

Ale Loach, Mungiu i Haneke mają już swoje Palmy (reżyserów z dwoma Palmami jest chyba tylko czterech - bracia Dardenne (czyli w zasadzie trzech), Kusturica i Coppola). Myślę, że jeśli już ktoś z tej trójki, to Haneke, ale bym nie liczył. Resnais wielokrotnie był już w Cannes, ale pozostaje nienagrodzony. Poza tym - ma już pod dziewięćdziesiątkę i to MOŻE być jego ostatni film.

Platton

np. Dardenne też mieli Palmę, ale w ubiegłym roku dostali o ile pamietam Grand Prix, podobnie von Trier, ktory przeciez tez byl wczesniej nagradzany.. Niekoniecznie chodziło mi o Złotą Palmę, ale nagrod regulaminowych i prestizowych jest niemało - ja osobiscie jest ciekaw filmów z Korei Południoej, poniewaz bardzo cenię ich kinematografie, a ostatnio w Cannes mieli sukcesy (Oldboy, Sekretne światło, Pragnienie, czy Arirang).

Platton

"- bracia Dardenne (czyli w zasadzie trzech), Kusturica i Coppola" - zapomniałeś o Imamurze z Japonii, on też miał 2 Zlote Palmy.

szczawik151

true, pisałem z pamięci.

użytkownik usunięty
szymonduda99

Moje typy na wygraną :Lawless,Moonrise Kingdom,Rouille et d'os, De i ewentualnie Cosmopolis.

szymonduda99

MUD! W dalszej kolejności Cosmopolis, Lawless, Moonrise Kingdom, Paperboy ;)

warzachew

Moje typy to: Lawless, W drodze, Paperboy i Cosmopolis.

elizabeth_otto

Niestety Lawless zbiera bardzo średnie recenzje, więc raczej odpada z gry...

warzachew

Niby tak, niby nie, podobnie chyba było jak pamiętam z Tree of Life, który nawet został wygwizdany, a Palmę mimo wszystko zgarnął, ja osobiście liczę na Killing Them Softly, 2 dotychczasowe filmy Dominika okazały się naprawdę dobre, tak więc myślę to też będzie; poza tym też na Lawless, bo zwiastun mi się spodobał; w sumie jednak takie typy na ślepo, bo żadnego z tych filmów nikt nie widział

Pauleta

To prawda, ale film Malicka i tak zbierał więcej recenzji mianowanych do rangi arcydzieła. Może w tamtym roku powinna wygrać Melancholia? Ale wiadomo co się stało z von Trierem ;)
Wracając do tegorocznego festiwalu. Jak na razie wielkim faworytem jest Love Hanekego. Czytając opinie krytyków po wczorajszym pokazie Haneke po Białej wstążce stworzył kolejne arcydzieło. A dzisiaj m.in.: "Like Someone in Love" Kiarostamiego.
A tutaj cały rozkład festiwalu: http://www.festival-cannes.fr/assets/File/WEB%202012/horaires_proj/Horaire%20201 2_grand_2.pdf

szymonduda99

Cosmopolis lub W drodze

szymonduda99

Haneke

SanjurodeValmont

Też nie widziałem ani jednego, jedynie zapowiedzi i największe na mnie wrażenie zrobił oczywiście "W Drodze", może wreszcie doceniono by Waltera Sallesa, który jeszcze nie miał słabego filmu, a ten to może być jego najlepszy, dostał świetnych aktorów i na prawdę po zapowiedzi widać ze film ma dusze. Haneke już dostał wiec ma nadzieje, że nie wygra, także Cronenberg tez nic wielkiego nie nakręcił a ostatnio strasznie rozczarowuje, liczę że nakręci jeszcze kiedyś coś w swoim stylu czyli w stylu "Nagi Lunch".

SlimShady85

Ja nie czytałam zbyt pochlebnych opinii o "W drodze". Raczej nie dostanie Palmy. Póki co wydaje mi się, że duże szanse ma Haneke z "Love" i Dominik z "Jagten" ale jeszcze 4 filmy do końca w tym "Cosmopolis" , a nie wiadomo, czy Pattinson się wyrobi. Stewart ponoć nie wyszło.

Shadow_24

Dominik nie nakręcił Jagten, co wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi

Pauleta

Tak, tak racja. Ja nie wiem o czym ja myślała ;/ Pewnie o tym Dominiku, któremu podobno też dobrze idzie. Od Jagten jest Viterberg ;]

Shadow_24

Ej , a dasz linka do tych niepochlebnych opinii do W Drodze ?

szymonduda99

Pewnie chodzi mu o Stopklatke tam pisali że Droga jest nudna, tu nie wiem co pisali, ale Efronie tu pisali że znakomicie a u stopklatki pisali ze zje banie, w ogóle te recenzje do niczego sie nie nadają zagraniczne też np film ze słabymi recenzjami dostaje nominacje do poważnych nagród a ten z dobrymi nie. Ja bym chciał żeby wygrał Ken,

michal055

Z tymi recenzjami masz rację ;D Bywa też tak że film nie podoba się recenzentowi , a publiczność zachwyca ;D

szymonduda99

Bo recenzent patrzy na film krytycznie, a publiczność z reguły zza kubła z popcornem. Krytyk opiera się na wiedzy, widz na przyzwyczajeniu.

michal055

Tak, w stopklatce też ale czytałam też niezbyt pochlebne recenzje na zagranicznym portalu i na polskiej stronie jakiegoś wysłannika. Fakt faktem, że recenzje jednak są sprzeczne (bo zawsze i w każdym przypadku są). Ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że jury pod przewodnictwem Morettiego wybierze raczej inny film.

szymonduda99

ja nie obraziłbym się gdyby palma powędrowała do seidla, albo gdyby haneke dołączył do tego zaszczytnego grona z "dwiema palmami"

użytkownik usunięty
pakito

chciałbym żeby wygrało Lewless albo Killing Softly ale z recenzji podesłanych przez redakcje Złotą Palmę, po raz kolejny pewnie zgarnie Haneke (którego nie jestem zwolennikiem, poza genialnym Funny games)

szymonduda99

Mogę typować tylko w ciemno, czego nie lubię. Trzymam kciuki za Haneke, to mój absolutnie ulubiony filmowy reżyser/scenarzysta, nigdy mnie nie zawiódł, więc nie mam powodu by sądzić, że tym razem będzie inaczej.

szymonduda99

Holy Motors zbiera dobre recenzcje, to samo Jagten- coś mi się wydaję, ze ktoryś z nich zgarnie nagrode
aktorka: albo Marion Cotillard albo Emmanuelle Riva
a aktor: Jean-Louis Trintignant,

użytkownik usunięty
gemma_92

no i miałem rację co do Haneke

Gratulacje dla wszystkich tych , którzy trafnie wytypowali ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones