PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030489}
7,5 64 084
oceny
7,5 10 1 64084
6,7 32
oceny krytyków
Znachor
powrót do forum filmu Znachor

Takich filmów sie nie tyka zostawia sie orginał i żyje sie dalej.......

MultiFanFilm

Zgadzam się. Jedno ale - OrYginał!

MultiFanFilm

Są już dwie wersje tego filmu, zatem który nazywasz oryginałem?

krecik1212

Ten z 83 roku wiem że jest jeszcze starsza wersja ale dla mnie ta z 83 wygrywa wszystko :)

ocenił(a) film na 7
MultiFanFilm

Trzymając się tej teorii to twój "oryginał" nigdy by nie powstał.
Kiedyś dla kogoś oryginałem będzie ta wersja z 2023r.

ocenił(a) film na 10
MultiFanFilm

czysta hipokryzja i piękne samozaoranie

ocenił(a) film na 4
MultiFanFilm

W takim razie film Jerzego Hoffmana nigdy nie powinien powstać.

MultiFanFilm

Czyli twoim zdaniem Jerzy Hoffman nie powinien kręcić Znachora? A tak w ogóle to niektórzy powinni sobie uświadomić jedną rzecz, to nie jest remake Znachora z lat 80-tych a kolejna ekranizacja powieści Dołęgi-Mostowicza.

wyspiarz

Jakby kogobądź zapytać to każden jest za wolnością, a tu jeszcze jeden z drugim filmu nie widzieli a już cenzurują....

wyspiarz

Niestety z książką tą wersja filmu nie ma wiele wspólnego...jedyne co się zgadza to imiona i nazwiska głównych bohaterów.

MultiFanFilm

Ty za to chyba nie tykasz słownika ortograficznego.

ocenił(a) film na 9
MultiFanFilm

Już widzę nastolatki przed telewizorem, oglądające film z 1937 roku. Ten z Binczyckim, nie jest tak wierny. Dla mnie właśnie obecna wersja z Leszkiem Lichotą jest najlepsza.

gosiek0904

Właśnie wersja z Bińczyckim jest wierniejsza powieści Dołęgi-Mostowicza(może oprócz zakończenia,gdzie naprawdę odyskuje pamięć na cmentarzu ,a nie w sądzie)

użytkownik usunięty
MultiFanFilm

Twoja wypowiedź nie ma logicznego sensu.

ocenił(a) film na 8
MultiFanFilm

To nie tykaj,ja obejrzałem z przyjemnością

ocenił(a) film na 8
MultiFanFilm

Jaki orginal ?? To nie remake filmu tylko ekranizacja,,Znachora"
Powieści autorstwa: Tadeusza Dołęgi-Mostowicza,więc czego nie ruszać książki?

ocenił(a) film na 8
MultiFanFilm

To nie wiem ,,Krzyżaków " też zrobić nie będzie można bo zrobił Ford ...
ale napisał Sienkiewicz

ocenił(a) film na 10
MultiFanFilm

oryginałem jest książka i niby dlaczego nie można zrobić kolejnej adaptacji? każdy ma prawo do swojej interpretacji. Idąc Twoim tokiem rozumowania aktorzy nie mieliby czego grać w teatrach, bo jak to tak odgrywać kolejnego Makbeta czy Balladynę?

MultiFanFilm

Bzdura.

MultiFanFilm

zastanawiam się po co robić kolejny film o tym samym skoro byly juz 4 w tym jeden bardzo dobry?

tallis1___

Na podstawie książki Znachor były wcześniej dwa filmy. Przed wojną nakręcono też dwie kontynuacje filmu Znachor, ale obie miały swój literacki podkład, bo pierwsza kontynuacja pt Profesor Wilczur, choć pojawiła się w kinach przed wydaniem powieści (będącej kontynuacją powieści Znachor) to na niej się opierała (dzięki współpracy z pisarzem). Druga kontynuacja czyli Testament profesora Wilczura oparta była na scenariuszu napisanym przez samego Dołęgę-Mostowicza, który równolegle z pisaniem scenariusza do filmu miał też pisać powieść. Nie wydał jej jednak, bo zginął we wrześniu 1939 roku. Trzeci film z serii pokazywany był w kinach w czasie IIWŚ i tak mniej więcej do 1947 roku tuż po wojnie. Potem zaginął.

ocenił(a) film na 8
per333

Film można obejrzeć na you tube,tak jak Znachora i Profesora Wilczura

cezar_20

Który film? Ten, który zaginął tuż po wojnie? Na YT są filmiki opatrzone takim tytułem, ale pod nimi kryje się plastikowa muzyka z komputera i jakaś grafika. Filmu "Testament profesora Wilczura" nie widziano od 1947 roku.

ocenił(a) film na 8
MultiFanFilm

Źle się zestarzał ten wpis i to dość szybko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones