PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030489}
7,5 64 173
oceny
7,5 10 1 64173
6,7 32
oceny krytyków
Znachor
powrót do forum filmu Znachor

Przystępowałem zatem do obejrzenia nowej wersji z nastawieniem wynikającym z hejtu, nie najlepszych ocen krytyków oraz wewnętrznych uprzedzeń. Miałem wręcz pretensje, że ktoś nakręcił nową wersję. Nie chcę spojlerować więc powiem tak. Film bardzo dobry. Inny, ale odważnie zrobiony, bez odwracania się za siebie i rozpamiętywania poprzedniej wersji. Jestem sam zaskoczony, że to piszę. Sam wpisałem swego czasu swoje obawy w komentarzach co do zasadności odtwarzania dzieła. Dzisiaj jest mi nawet nieco wstyd. Trzeba się oczywiście zresetować, żeby obejrzeć i nie nastawiać się anty. Film odpłaca niesamowitą atmosferą. Od scenografii, poprzez scenariusz (bardziej poukładany i bez skrótów myślowych), grę aktorów, odtworzenie tamtej epoki, wszystko chwyta. Polecam.

ocenił(a) film na 4
kaktus47

Zobaczymy co za parę lat będziesz pamiętał - nowego czy starego "Znachora".
Który "Znachor" Cię uleczy?

ocenił(a) film na 5
Cosmo_5

Zgadzam się, nowa wersja to taki filmik do zobaczenia w wolnej chwili i do zapomnienia na zawsze. Przeciętniak...

kaktus47

Jak rozumiesz poukładanie w tym scenariuszu? Jakie skróty myślowe widziałeś w tym wcześniejszym?

kaktus47

Zgadzam wsie w 100% film ma super klimat i bez problemu dorownuje poprzedniej wersji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones