PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1073}
7,9 54 801
ocen
7,9 10 1 54801
8,6 33
oceny krytyków
Ziemia obiecana
powrót do forum filmu Ziemia obiecana

To jest kino!

ocenił(a) film na 9

Takie czasy już niestety nie wrócą...

Ds_Hanka_man

Znakomity film. Dzieło Reymonta i Wajdy. Współczesny kapitalizm jest taki sam jak w XIXw. - bezwzględny, pazerny, niesprawiedliwy. Raj dla oszustów i cwaniaków.

ocenił(a) film na 9
rankom

Sama prawda. Niestety też takie czasy, spokojni i spolegliwi mają małe szanse

ocenił(a) film na 6
rankom

Kapitalizm bez moralności popada w wypaczenia, natomiast obecnie nic takiego jak kapitalizm nie funkcjonuje. Dodam, że socjalizm dokonał tego samego co pokazano w filmie, upodlenia robotników, wykrystalizowania się klasy "panów" oraz strzelania do robotników.

użytkownik usunięty
Ds_Hanka_man

Nie, bo kinematografia brnie po linii pochyłej, stacza się, aż wpadnie z wielkim pluskiem w wielki g..... Chociaż, nie wiem, co może być gorszego po Kac Wawie.

ocenił(a) film na 9

Przed Kac Wawą było wiele gorszych i po Kacu też, lepiej Kaca się ogląda niż obsypana nagrodami, nudną i prożydowską Idę. Kac Wawa ma się do "kinematografii" jak grzebień do łysego, bo w ten sposób możemy powiedzieć że amerykańska kinematografia też się kończy bo robią tam rocznie całą masę gówien o zmutowanych krokodylach czy innych paskudztwach - a kończy się? Bo mam wrażenie że ma się bardzo dobrze. Nie ma czegoś takiego jak "kinematografia", bo teraz nawet film zrobiony komórką zalicza się do "filmów" - to zwykły biznes i tyle, a filmy się kręciło, kręci i kręcić będzie

ocenił(a) film na 9
Ds_Hanka_man

Ida ma rewelacyjne zdjęcia, jedne z najlepszych jakie widziałem w polskim filmie. Sama historia średnio mnie urzekła, ale operator staną na wysokości zadania.

ocenił(a) film na 9

dlatego trzeba to wszystko brać na luzie, bez stresu i nie przejmować się bo to tylko filmy

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 10

:)

ocenił(a) film na 9
Ds_Hanka_man

Mam takie pytanie : czy istnieje wersja nieocenzurowana filmu ? Słyszałem, że Wajda usunął scenę seksu Kaliny Jędrusik i Daniela Olbrychskiego.

ocenił(a) film na 8
underground73

Ta wersja istniała od początku, dopiero w 2000 roku Wajda przyciął film. Na szczęście w wersji odrestaurowanej na blu rayu mamy film bliski wersji oryginalnej.

ocenił(a) film na 8
gowniarz_wyniosly

juz wracaja te czasy ;D

gowniarz_wyniosly

Było coś więcej niż na tej odrestaurowanej?

ocenił(a) film na 8
lenka96

Porównując czasy trwania, odrestaurowana ma ok. 10 minut mniej, ale nie wiem czy to kwestia wycięcia czegokolwiek czy innego fps.

ocenił(a) film na 9
underground73

Nie jestem pewien, choć też o tym coś słyszałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones