PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1073}
7,9 54 801
ocen
7,9 10 1 54801
8,6 33
oceny krytyków
Ziemia obiecana
powrót do forum filmu Ziemia obiecana
Jurand_1410

wiadomo ze oskary to teatr i nie sa wyznacznikiem jakosci filmu aczkolwiek nie zgodze sie, ze lotna kukulczym gniazdem na niego nie zasluzyl. Ten film jest po prostu genialny, gra aktorska i klimat + swietnie przedstawione profile psychologiczne i historia. Dla mnie arcydzielo.

ocenił(a) film na 9
jabuuu

Ja też lubię ten film, ale w Ziemi... też to było, a do tego jeszcze kostiumy, rozmach, jakiś taki bardziej "okazały" mi się ten film wydaje, ale to oczywiście już rzecz osobistych preferencji

ocenił(a) film na 8
Jurand_1410

Przecież "Lot..." i "Ziemia obiecana" ze sobą nie konkurowały, bo uczestniczyły w dwóch różnych kategoriach... "Ziemia..." była nominowana w kategorii filmu obcojęzycznego i przegrała z "Dersu Uzałą" Kurosawy.

ocenił(a) film na 9
gowniarz_wyniosly

Ja to rozumiem, ale biorąc to jako kategoria "open", to Ziemia na nagrodę naprawdę zasłużyła

ocenił(a) film na 3
gowniarz_wyniosly

haha Ziemia Obiecana do Dersu Uzały jest niczym mrówka do słonia.

ocenił(a) film na 8
Boskigrom

no juz nie przesadzajmy

ocenił(a) film na 3
gowniarz_wyniosly

Mi ziemia obiecana trochę przypomina Wilka z Wall Street, który też mi też nie przypadł do gustu. Seks, używki, pieniądze, zepsucie, machlojki itd.

ocenił(a) film na 8
Boskigrom

Bo Ziemia Obiecana to film o upadku moralnym, na imponujacym, historycznym tle. Poza tym znajac literacki pierwowzor mozna docenic geniusz Wajdy, ktory z przecietnej ksiazki potrafil zrobic wybitny film.

ocenił(a) film na 9
Jurand_1410

A jak Barry Lyndon?

ocenił(a) film na 9
Troublesome

Oj, zbyt dawno to oglądałem, wiec wolę się nie wypowiadać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones