PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039040}
4,4 50 584
oceny
4,4 10 1 50584
7,0 42
oceny krytyków
Zielona granica
powrót do forum filmu Zielona granica

Wybierając sortowanie komentarzy pod filmem od najnowszych wpisów, pojawia mi się wpis użytkownika "Niepoprawny404", który zapytał 5 godzin temu, czy ma ktoś zrzut ekranu oceny społeczności, zanim została ona... ukryta? Usunięta? Pies wie co z tym zrobili, bo jak jestem na tym portalu od dekady, tak z tak absurdalną reakcją się jeszcze nigdy nie spotkałam. Wiele, wiele filmów od lat jest hejtowanych od góry do dołu, ale redakcja postanowiła zainterweniować dopiero w przypadku produkcji Holland... już odpuszczę sobie dodatkowy komentarz...

Natomiast tak, ja mam zrzut ekranu oceny społeczności, który wykonałam dzisiaj rano (jakbym przeczuła, co się święci XD ) i chętnie bym go wysłała do osoby, która o niego poprosiła, ale wpis... jest widoczny, ale niemożliwy do odtworzenia. Widać, że zyskał 8 odpowiedzi, widać też całą treść wpisu, w której nie ma nic niecenzuralnego, aby go blokować, a jednak po kliknięciu otrzymujemy komunikat "Strona przestała istnieć". A z resztą, skopiowałam odnośnik, sami Państwo zobaczcie:

https://www.filmweb.pl/film/Zielona+granica-2023-10039040/discussion/Ma+kto%C5%9 B+screena+jak+by%C5%82a+ocena+spo%C5%82eczno%C5%9Bci+xD,3372612

Od kilku lat nie zdarzyło mi się założyć tu nowego tematu, ale tym zjawiskiem jestem tak zaskoczona, że nie mogłam sobie tego odmówić. Może ktoś z Filmwebu też się tu wypowie i wyjaśni, skąd ta ochrona filmu Holland? O co w tym wszystkim chodzi? Czy jest to pierwszy raz, kiedy większość osób ocenia film negatywnie? Chyba temu służy skala ocen od 1 do 10, aby z niej korzystać według własnych, SUBIEKTYWNYCH odczuć wobec danej produkcji. Nikt nigdy nie rozliczał użytkowników o to czy oglądali cały film. Po prostu każdy mógł wstawić dowolną ocenę pod każdym tytułem bez dodatkowego tłumaczenia się. Ale tym razem widzę, że wprowadzono tu jakiś stan wyjątkowy, przy czym oceny "krytyków" oczywiście zostały. No tak, w sumie po co ma się wypowiadać każdy użytkownik z osobna, skoro 7 wybranych osób może to zrobić za nich. Bardzo jest mi przykro, że portal, który od 10 lat regularnie odwiedzam nagle rozpoczyna taką wojnę z użytkownikami zabierając im nie tyle nawet wolność do wypowiedzi, co po prostu wolność do wystawienia cyferki pod filmem... skomentuję to wszystko klasycznym "XD" bo wyraża więcej niż 1000 słów.

Anastazja315

Film jest bombardowany ocenami 1/10 od osób które go nie widziały bo i nie mogły go zobaczyć skoro premiera jest za półtorej tygodnia. O jakim wiec zabieraniu wolności do wystawienia cyferki pod filmem piszesz?

Lukasz641

Jest to zwalczanie ewidentnego trollingu.

Lukasz641

Sprawdzając komentarze wiele osób miało oceniony ten film na "1", a ich profile miały po kilka, kilkanaście lat. Nie zgodzę się, że był to trolling, raczej solidarne odpowiedzenie się po tej drugiej stornie - którą Holland pokazała jako "tych złych". Po prostu solidarny głos Polaków, którzy w ten sposób wyrażają pewien manifest na podstawie (zgodzę się, że nie tyle obejrzenia filmu), co tego, jak film jest promowany. A promowany jest niestety bardzo jednoznacznie, nawet przez samą reżyserkę, co nie pozostawia wątpliwości. Przykro mi ale takie oceny nie wynikają z grymasu społeczeństwa, lecz są wyrazem tego, że Polacy się nie zgadzają z takim "przedstawieniem" naszych Służb Granicznych i całej sytuacji. No ale nikt inny, poza właśnie Polakami, nie wie jak jest u nas w kraju więc w takiej Wenecji przyklaskują Holland, jakby nagrała drugiego "Obywatela Kane'a". Dlatego te oceny są takie a nie inne. Nie wynikają z trollingu, lecz ze społecznego niezadowolenia, a wręcz ze społecznej wściekłości.

Anastazja315

„ solidarne odpowiedzenie się po tej drugiej stornie - którą Holland pokazała jako "tych złych". Film nie miał jeszcze premiery, wiec skad mogą wiedzieć jak ich pokazała. Maja tylko swoje wymysły na podstawie tego kto na kręcił film. Bo ci ktorzy go widzieli mówią, ze to co piszą trolle to kompletna nie prawda. I nie wiem jak ma się do bycia trollem istnienie konta od kilku czy kilkunastu lat. Konto może istnieć kilkanaście lat, ale jezeli ktoś ocenia film którego nie widział na 1/10 bo Holland i pogranicznicy jest po prostu trollem i idiota.

Lukasz641

Glinski tez powiedział o Klerze , ze go nie widział i niw zamierza, ale Sellin widział i mu opowiedział i ze jest to film jednostronny i pokazujący negatywne stereotypy. Co tam, ze jeden z trzech bohaterów filmu jest przedstawiony pozytywnie.

ocenił(a) film na 1
Lukasz641

Ja nie jestem k... żaden Gliński, a ten film jest po prostu policzkiem dla Polaków.

Lukasz641

Wystarczy posłuchać co o filmie opowiada autorka, aby wiedzieć jaki punkt widzenia przedstawia film. Ona chyba wie co nakręciła. Ale mniejsza o to. Chętnie rozwinęłabym myśl, ponieważ sądziłam, że prowadzimy kulturalną wymianę zdań. Ale skoro ogólnikowo nazywa Pan ludzi, których nie zna - "Idiotami". To przepraszam, ale ja na tym zakończę dyskusję z Panem. Z zasady nie schodzę do tak niskiego poziomu, aby takie stwierdzenia wygłaszać :)

Anastazja315

Takie są fakty- ktoś kto wypowiada się na temat, o o którym nie ma pojęcia, wypowiada się o filmie którego nie widział i jeszcze wystawia mu ocenę i nie byle jaka 1/10 nie grzeszy inteligencja. Czyli ocenianie filmu którego SIĘ NIE ZNA jest ok, ale juz nazywanie idiotami ludzi ktorzy nie widzieli filmu a po nim jada jest OBRAŻANIEM LUDZI KTORYCH SIĘ NIE ZNA. Fajna hipokryzja. Ci ktorzy widzieli film mówią wyraźnie: film nie ucieka w politykę, nie opowiada się po konkretnej stronie, nie atakuje Straży Granicznej itd. Ale co oni tam wiedza. Trolle bo tak, takie osoby nazywa sie trollami wiedzą lepiej bez obejrzenia. Wiec tak, dyskusja nie ma sensu.

Lukasz641

Proszę Pana... skoro Holland robi film na temat, o którym nie ma pojęcia, to ludzie mają pełne prawo się w ten sam sposób do niego odnosić. Problem w tym, że ona swój pogląd przedstawia całemu światu, a ci "idioci" o których Pan pisze, po prostu wystawiają ocenę na portalu filmowym, o którym ludzie z poza Polski nawet nie słyszeli. Tymczasem Jezuu ile CapsLk Pan użył XD Przykro mi, że ekscytuje się Pan tak bardzo tak błahą sprawą jak cyferki na portalu kulturalnym, ale ja takim emocjom w tego typu sytuacjach nie ulegam. I w dyskusji toczonej na forum filmowym nie mam zamiaru nikogo ani obrażać ani rozliczać. Pan swoje powiedział, najechał na tych ludzi (w tym przy okazji na mnie) i mam nadzieję, że czuję się Pan z tym lżej. A jak nie to meliskę polecam.

Pozdrawiam XD

Anastazja315

Rzeczywiście dużo Capsclocka, jedno zdanie. Czyli przyznaje się pani, do oceniania filmu bez obejrzenia. No spoko. Ja Smoleńska nie oglądałem i nie oceniłem. Ani Wolynia, ani jakiegokolwiek innego filmu.

Lukasz641

Bo nie wypowiadam się na tematy na których się nie znam.

Lukasz641

Tak czułam, że tak zinterpretuje Pan moje słowa, ale nie. Chodziło mi o to, że wytknął mi Pan hipokryzję, ale odpuśćmy temat, bo nie sprowokuje mnie Pan do kłótni. Naprawdę ja nikomu źle nie życzę, trzymaj się Pan i kończymy ten temat.

Anastazja315

Ja tez nie życzę nikomu, ale mam alergię na takie zachowania . Trzymaj się Pani.

ocenił(a) film na 1
Lukasz641

Ta mina na zdjęciu profilu wystarczy za komentarz

ocenił(a) film na 10
Grzegorz_Ozuch

No i na koniec wyszło szydło z worka. Mina na zdjęciu świadczy... Ty tak zawsze świat oceniasz? Żenada!!!

ocenił(a) film na 1
Anastazja315

Anastazja315 Masz bardzo mądre spojrzenie. Nie trzeba zobaczyć filmu, aby wiedzieć, czego można się po nim spodziewać. Jeśli chodzi o wyłączenie ocen pod filmem Holland to jest to typowa "wolność słowa" na zasadach jasnogrodu. Jestem szczęśliwa, że Polacy wypowiedzieli się w tej kwestii praktycznie jednogłośnie. Możecie zamknąć nam usta, ale nie odbierzecie nam prawa do racjonalnego myślenia.

ocenił(a) film na 10
kz95

Anastasia, Twoje tlumaczenie jest tak glupie, ze az zal. Film trzeba obejrzec, zeby ocenic . To nie jest miejsce do wstawiania cyferek przez fanatyków pisu i konfederacji ! Idz sobie i zaglosuj na nich przy urnach. Ja dalem słabą ocenę filmowi Smoleńsk, ale dopiero po obejrzeniu tego gówna. A co do Straży - sorry brak szacunku, tak samo jak dla policji

Robert_Niebrzydowski

"Ja dalem słabą ocenę filmowi Smoleńsk"
Na którym multikoncie? Bo na tym nie ma takiej oceny.
Jak tu poważnie traktować trolla, który np. crapom Vegi wystawia "10". Zresztą, od góry do dołu są prawie same "10".

"A co do Straży - sorry brak szacunku, tak samo jak dla policji"
Należy zatem mieć nadzieje, że gdy kiedyś ktoś będzie cię kopał lub okradał na oczach policjantów, to ci będą udawać, że tego nie widzą.

ocenił(a) film na 7
kz95

Niestety, wystawiając oceny 1/10 nie oglądając filmy tylko potwierdzanie brak racjonalnego i krytycznego myślenia.
Przed obejrzeniem „Zielonej Grancy” zapoznałem się z „Analiza” filmu zrobiona przez TVP i muszę przyznać, że poszedłem na film nieco uprzedzony. Po seansie powiem w skrócie, że jest to film rzetelnie zrobiony. Czy wszystko mi się w nim podobało? nie. Czy zmieniłbym kilka akcentów owszem. Właściwie tylko
scena z przyjęciem mandatu wydaje mi się mało prawdopodobna ale ludzie różnie reagują w stresowych zachowaniach. Natomiast zachowanie aktywistów, SG, lokalnej ludności jest jak najbardziej dobrze przedstawione. Czy pokazuje to całe spektrum zachowań oczywiście, że nie. Ale to jest film. Czy film jest antypolski? Moim zdaniem jest to film antyłukaszenkowski. Służby białoruskie są jednoznacznie przedstawione. Film natomiast pokazuje to co cenzuruje władza RP i SG czyli pushbacki.

musimisie

Skąd pewność, że był rzetelnie zrobiony? Że pokazał niewybiórczo, bez dobierania obrazów pod tezę, wydarzenia z wielu miesięcy na granicy? Ma Pan tyle wiedzy o tym, co się tam wydarzyło, by z pewnością uznać film za rzetelny? Obejrzenie filmu jest podstawą oceny jego walorów artystycznych, a nie przekazu o charakterze dokumentalnym. Czy były tam sceny pokazujące uchodźców na granicy jako tłum agresywnych mężczyzn? Bo jeśli nie, to film rzetelny nie jest. Jest propagandą.

ocenił(a) film na 1
Lukasz641

To nie oceniaj i nie oglądaj. W podobnej sytuacji gdyby powstał film z rodzaju manipulacyjnych godzących w środowiska lewicowe to nikt by nie blokował wystawiania ocen. Każdy może wystawić ocenę jaką chce na przykład jeżeli nie lubi jakiegoś aktora a właśnie przez takie płacze jak twoje rodzi się cenzura i pchanie na siłę czyiś wizji świata.

lukaszksk

„Czyiś wizji”, może naucz się najpierw polskiego na poziomie pierwszej klasy.

ocenił(a) film na 1
Anastazja315

W sedno!Pani Holland zideologizowala cala sytuacje pod kontem sympatii politycznych,wiec smialo mozna zalożyc (miedzy innymi na podstawie jej wypowiedzi medialnych),ze film jest paszkwilem majacym uderzyc w tak nielubiane przez panią Holand wladze RP. Tym samym ta pani staje sie nie lierwszy raz politycznym "politrukiem" ,a takich Polacy maja serdecznie dosyc.ps.żenujace jest ze dla politycznej hucpy film ktory dopiero wchodzi na ekrany jest przez dupolizących klakierow pozycjonowany wyzej niz prawdziwe arcydziela sztuki filmowej.

ocenił(a) film na 1
Lukasz641

Krytykowanie filmu którego się nie widziało tylko i wyłącznie na podstawie tematyki, zwiastuna i wywiadów nie jest ok, ale kręcenie paradokumentu na temat pracy ludzi, o której nie ma się zielonego pojęcia już jest ok. Niech ta Pani zrobi film o amerykańskiej albo izraelskiej granicy. Ale wiadomo Polskę można obsrać, bo sami Polacy lubią to, np Ty i Ci zachwyceni krytycy, którym ścianęło razem z sercem też mózg im więcej gówna wylewa się na ich kraj, tym bardziej są szczęśliwi. Nie ma na świecie drugiego takiego kraju gdzie ludzie kiedy powie im się, że są ścierwem, jeszcze klaszczą i się cieszą...

ocenił(a) film na 1
Anastazja315

Brawo, szkoda czasu

ocenił(a) film na 1
Lukasz641

Widząc trailer ewidentnie jest mowa o ludziach, którzy nielegalne chcieli, lub przekroczyli granice państwa. Przejścia graniczne z Białorusią są otwarte. Więc jeżeli ktoś Tobie włamie się do do domu, to przywitasz go i gościsz?

radekx90

O czym Ty do mnie piszeszxdddd Ja komentuje wystawianie opinii o filmie którego się nie widziało, a Ty coś o przekraczaniu granicy. Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

ocenił(a) film na 1
Lukasz641

Tak samo ktoś może oceniać ten film nie widząc go, jak ta Pani może kręcić film o pracy ludzi na granicy nie uczestnicząc w niej i wiedząc o niej całe gówno. Bo takie elyty nie brudzą sobie bucików na podlaskich bagnach

ocenił(a) film na 1
Lukasz641

Chłopie, widziałem wiele filmów Holland i one wszystkie są złe, co najwyżej przeciętne, przeważnie miałkie, a ten, to szczyt wszystkiego. Ona jest usłużną propagandystką europejskskiej lewicy i od niej na te swoje wypociny dostaje pieniądze. Nie pokazała w filmie ani ćwierci prawdy, tylko swoją i lewicy europejskiej chorą, kompletnie przekłamaną, nierzetelną, bez pogłębionej analizy, bez zadawania pytań wizję świata, w której jest wskazanie wroga i są proste, czarno białe odpowiedzi, jak w każdej propagandzie, a kreuje się ją na proroka naszych czasów i intelektualistkę na miarę Nobla. Film zasługuje na -10, nawet nie na 0. Broń jej dalej i atakuj nas.

jarress

Chłopie, a gdzie ja jej broniłem i kogo atakowałem?xD Kłania sięczytanie ze zrozumieniem.

Lukasz641

"Film nie miał jeszcze premiery, wiec skad mogą wiedzieć jak ich pokazała."
Jesteś świadomy takiego zjawiska jak zwiastuny?
To "dzieło" również go ma (opublikowany na fw 31. sierpnia).

ocenił(a) film na 8
Nabongodonozor

Swoją drogą z perspektywy osoby która film już widziała imo fatalny i zupełnie nie oddający esencji filmu. Tak czy inaczej - ocenianie filmu po zwiastunie to nie jest uczciwa ocena filmu, tylko zwyczajna ignorancja. Dobre filmy mogę mieć kiepskie zwiastuny; kiepskie filmy mogą mieć świetne zwiastuny - jakby spłycić ocenianie filmów do tego to cała kinematografia straciła by jakikolwiek sens.

Samaranth

To może działać, ale w przypadku blockbusterów.
Natomiast to "dzieło" aspiruje do miana czegoś na kształt paradokumentu, zatem...

ocenił(a) film na 1
Lukasz641

Naucz się pisać po polsku analfabeto.

Lukasz641

O filmie Smolensk jakoś nic nie pisałeś. Dokładnie ta sama historia

ocenił(a) film na 1
lukes

Też nie byłem na nim, bo bez oglądania spodziewałem się propagandowego chłamu i na ten też nie pójdę, bo to też propagandowy chłam, a wy dalej rozbierajcie włos na czworo i pozujcie na intelektualistów z bożej łaski.

ocenił(a) film na 1
jarress

Potwierdzam. Obejrzałem dopiero wczoraj (23.03.2024) i potwierdzam. Chłam jak się patrzy ! Miałeś nosa…

ocenił(a) film na 2
Anastazja315

Masz całkowitą rację.

ocenił(a) film na 1
Anastazja315

Wolne media. Filmweb to komuna pełną gębą. Opinie może wyrażać każdy. Nawet na podstawie tizera. Ktoś im płaci. Totalnie niewiarygodny portal. Zenada

Anastazja315

W punkt

Anastazja315

Ja oceniłem w komentarzu na 10 więc nie wiem o co Ci chodzi

ocenił(a) film na 1
Lukasz641

Gdyby do kin wchodził teraz film pt "Wielki Jarosław" byłaby odwrotna sytuacja :D Naprawdę wystarczy trochę poczytać np. stronę gazety wyborczej i stronę mniej spolaryzowaną np. Onet i widać jak to się rozkłada. You Tube nie daje żadnych szans na zachwyt. Snieżna kula się rozpędziła, a tu większość wątków to bek, że jakim prawem oceniacie?Otóż prawem "napisu z koszulki Lecha Wałęsy proszę pana" To jest takie słodkie :))) Pozdro man!

GEBRUS

No i co z tego ma wynikać? Ze jak w druga stronę tez by tak było, to nagle to nie była by głupota ludzka? Skoro byłaby.W tym problem społeczeństwa, nie tylko polskiego , ze nie ma już inteligencji. Każdy może się wypowiedzieć- czy profesor czy chłop.

ocenił(a) film na 1
Lukasz641

Tak, kazdy, nawet Ty i ja. I o to chodzi :D Ale jak widzisz nie wszystkim się to podoba i blokują komentarze całkowicie jesli coś pójdzie nie po ich myśli. Na tym polega manipulacja medialna. Gdyby film zebrał dobre 5,0 sprawy by nie było, ale panika robi swoje :D
Film jest polityczny i mówi to sama A.Holland w wywiadach. Widać, że nie pykło. Miało pyknąć a tu zonk. W Polsce, bo niestety świat nas jeszcze bardziej nie będzie kochał.
Konczę przygodę z tym "działem" i czytaniem komentarzy. Ten film(trailer)wywiady i cała otoczka oraz sytuacja na granicy wzubił we mnie złe emocje. Nie lubię się utrzymywać zbyt długo w takim stanie. Film oczywiście zobaczę za jakieś 3 lata może. Jak już bedzie na CDA :)
Pozdro man!

ocenił(a) film na 1
GEBRUS

wzbudził*

GEBRUS

"Onet mniej spolaryzowany" xD xD xD

ocenił(a) film na 1
missior

Onet mniej, bo jest za free. Za wyborczą trzeba płacić i tam już siedzą same wesołe misie i drapią się nawzajem po pleckach.
Pozdro man!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Lukasz641

trolingu oraz manifestacji wlasnych kompleksow, ewentualnie brakow w wychowaniu dodajmy. Brawo redakcja filmwebu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones