PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10019442}

Zielona Latarnia: Strzeż się mojej mocy

Green Lantern: Beware My Power
5,7 451
ocen
5,7 10 1 451

Zielona Latarnia: Strzeż się mojej mocy
powrót do forum filmu Zielona Latarnia: Strzeż się mojej mocy

Bzdury i herezje

ocenił(a) film na 5

Twórcy tej animacji to niemal kompletni DC-ignoranci.

John Stewart został członkiem Korpusu w zupełnie inny sposób - Strażnicy wybrali go, jako wsparcie dla Hala Jordana, po tym, jak Guy Gardner (note bene wcześniejszy "wspierak") doznał poważnych obrażeń ratując cywila przed pewną śmiercią. W tamtej chwili nie tylko wciąż istniał GLC, ale także Oanie nie byli jeszcze martwi.

Hal Jordan przeistoczył się w Parallaxa wskutek próby ukarania go przez Strażników za użycie pierścienia do prywatnych celów - jego moc wykorzystał do "odtworzenia" rodzinnego miasta Coast City oraz jego mieszkańców po tym, jak zostało zniszczone (wraz z 7mln obywateli) przez Mongula i jego wojska. Został wówczas zastąpiony przez Kyle'a Raynera, nie Johna Stewarta.

Zgadza się tylko to, że ostatnim żyjącym Oaninem był Ganthet.

ocenił(a) film na 7
kondor82

Osobiście nie znam tej oryginalnej historii z komiksów, ale każdą animację/film/serial DC i Marvela traktuję po prostu jako kolejne universum w multiversum i oceniam jako samodzielną rzecz a nie jako adaptację. Wystarczy zmienić swój tok myślenia na temat tych rzeczy i od razu można czerpać z nich przyjemność.

ocenił(a) film na 6
Kapela86

A dlaczego ma niby zmieniać tok myślenia? Ma 100% racji w tym co pisze.

ocenił(a) film na 6
kondor82

Absolutna racja. Twórcy kompletnie jakby nie znali postaci i historii. Rozumiem zmiany kosmetyczne i uzasadnione, ale nie jakieś od czapy wymyślanie koła od nowa. No i Parallax spłaszczony do granic możliwości, niczym randomowy przeciwnik. Szkoda, że nawet animacje od DC tracą jakość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones