PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478499}

Zero

6,8 15 962
oceny
6,8 10 1 15962
6,1 7
ocen krytyków
Zero
powrót do forum filmu Zero

Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale wszystkie samochody w filmie miały tablice rejestracyjne zaczynające się od liter DOE. Zastanawia mnie czy był to celowy zabieg? Mnie to się bardzo rzuciło w oczy.

zuku1985

Tak, zwrocilam na to uwage, mysle ze to celowy zabieg, aczkolwiek nie ma takiego powiatu, ktory mialby to oznaczenie :) Pewnie stad w opisie ta blizej nieokreslona metropolia :-)

ocenił(a) film na 5
essita

Wydaje mi się, że tu chodzi o "DEO"
1
1
1

ocenił(a) film na 7
zuku1985

Jak dla mnie, to nawiązanie do "Johna Doe" - tym mianem określa się w USA osobę o niezidentyfikowanych personaliach (jak nasz NN), ewentualnie przeciętnego obywatela, takiego szaraka. Bo chodzi oczywiście o uniwersalność przesłania etc.

sheep_shot

Nom, masz racje..

ocenił(a) film na 8
zuku1985

do tego zaklejone nazwy przystanków i brak oznaczeń autobusów...

ocenił(a) film na 8
sucinum

Też od razu pomyślałem sobie John Doe.
A co do przystanków, to nazwy zakleili, a numerów autobusów na przystankach nie, dziwne ;)

ocenił(a) film na 9
zuku1985

Też mi się od razu skojarzyło z Johnem/Jane Doe, ale myślalam, że sobie
wkręcam. A jednak nie :D Miło :D

zuku1985

NO RACZEJ CHODZI O TĄ UNIWERSALNOŚĆ :) ufff...witam w klubie...

uglybert

John Doe, stanowczo - również moje pierwsze skojarzenie :)

ocenił(a) film na 9
zuku1985

Ja z poczatku musalem ze film krecili gdzies w Olawie pod Wroclawiem xD rej DOA

deeper

Kurcze, a myślałem, że chodzi o kapelę Joe Keithley'a :)

deeper

Film kręcono w Łodzi. Mniej więcej przed połową filmu jak taryfiarza za kółkiem pokazują stoi żółty Vito na chodniku z rej EL. Za tą taksą skręca autobus linii 57 jadący w stronę Skarżyska Stadion "??"

tomek_2105

Wróć. Marysin Stadion

zuku1985

To tak jak w tym filmie nie padło ani jedno imię , to chodzi o anonimowośc ot co zwyczajne życie szarego człowieka :)

ocenił(a) film na 8
palec5

Też zwróciłem na to uwagę. Zapewne chodziło o to że taka sytuacja mogła zdarzyć się w każdym mieście i każdemu.
Mimo że temat widziałem już w innych filmach to 8/10. Dobre bo polskie.

zuku1985

tu jest to pytanie zadane tworcom http://www.youtube.com/watch?v=VMC3lkTsl-c&feature=related

zuku1985

Tablice DOE2378 w filmie są użyte w kilku autach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones